Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

BIUDZETO _3„2020 metų Šilutės savivaldybės biudžetas didės ir bus įgyvendinami visi suplanuoti, o kai kurie ir jau pradėti investiciniai projektai“, - taip trumpai atsakė meras Vytautas Laurinaitis, paklaustas apie šių metų finansines naujienas.

Pasak jo, tokiu pat metu pernai buvo planuota, jog 2019 metų biudžetas bus 45 mln. Eur. Bet metų gale jis buvo patikslintas ir baigtas su 50 mln. Eur. Planuojama, kad tiesioginės savivaldybės biudžeto pajamos šiemet bus 48 mln. O dar pridėjus jau įgyvendinamų objektų dotacijas, planuojamas biudžetas sieks 51,384 mln. eurų.

Vasario 5 dieną savivaldybės politikai buvo pakviesti į bendrą posėdį, kad susipažintų ir pateiktų pasiūlymus, ką dar reikėtų taisyti.
Didės savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojų atlyginimai

Savivaldybės biudžeto pajamos didėja ir dėl LR Vyriausybės plano didinti pedagogų, kultūros ir savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimus.

Vyriausybės dokumentuose yra nurodyta didinti atlyginimus ne tik švietimo įstaigų pedagogams, bet ir pagalbos mokiniui darbuotojams: psichologams, logopedams socialiniams pedagogams, mokyklų ūkvedžiams, buhalteriams.

Atskiruose dokumentuose yra nurodoma didinti atlyginimus ir savivaldos administracijos, ir visiems seniūnijų darbuotojams.

Pasak mero V. Laurinaičio, yra suplanuota, jog Šilutės savivaldybės įstaigų darbuotojams darbo užmokestis turi būti padidintas bent 10 proc. Savivaldybės įstaigų specialistai atlyginimo į rankas gauna nuo 800 - 900 Eur, o skyrių vadovai ir 1200 Eur. Todėl Savivaldybės įstaigų vadovai jau ramiau žvelgia savo darbuotojams į akis - be nuolatinės baimės, kad darbuotojai parašys prašymus išeiti iš užimamų pareigų, planuodami dirbti užsienyje.

Beje, šiemet Vyriausybės nurodymu įvedami ir jos apmokami trys nauji etatai - asmeninių konsultantų. Jų darbas bus įvairiais gyvenimiškais klausimais konsultuoti neįgalius žmones, socialinių įgūdžių neturinčias šeimas.

Savivaldybės administracijoje darbuotojų skaičius nebus didinamas. Net atvirkščiai: yra sutarta, kad išleidus darbuotoją į pensiją, kitas darbuotojas nebus priimamas. Tiesiog pareigos bus išdalijamos kitiems specialistams.

Didėja ir investicijų planas

Praėjusiais metais buvo planuotas ir įgyvendintas 11 mln. Eur investicijų planas. Šiemet jis planuojamas net 4 mln. Eur didesnis ir sieks 15 mln. Eur.

2020 metais rajone bus įgyvendinami svarbiausi investiciniai projektai, kurie pradėti jau pernai - Kultūros ir pramogų centro pastato renovacija ir Sporto komplekso su baseinu statybos Rusnės gatvėje. Šiemet bus atlikti minėtų projektų pagrindiniai darbai, tačiau objektų užbaigimas planuojamas tik 2021 metais.
Šiemet suplanuota rekonstruoti Šilutės miesto M. Jankaus, Miško, Lauko, Zudermano, P. Jakšto ir Knygnešių gatves. Už ES paramos lėšas bus sutvarkytas miesto stadionas ir jo prieigos.

Šiuo metu jau baigiamos Šyšos upės vingio pylimo, Senojo turgaus aikštės bei Šyšos vingio parko tvarkymo darbų viešųjų pirkimų procedūros. Darbai galimai bus pradėti kovo mėnesį.

Pasak mero, planuojant darbus ir teikiant juos konkursams, prieš kelis metus jiems buvo numatytos žymiai mažesnės sumos. Tačiau šiandien tokiomis kainomis jau niekas nebenori dirbti, būna atvejų, kai įgyvendinant projektus tenka didinti Savivaldybės biudžeto lėšų dalį. Todėl savivaldybė dabar planuoja imti paskolą, kad būtų galima pabaigti įgyvendinti kelis pradėtus projektus. Pagal Vyriausybės nustatytas taisykles, Savivaldybė gali skolintis 1,4 mln. Eur, tai yra tiek, kiek per praėjusius metus sumažino savo paskolas. Be to, dar tikimasi, kad 1 mln. Eur paskolą Šilutės savivaldybei pavyks gauti iš LR Vyriausybės.

Politikai išklausė, bet esminių pakeitimų nesiūlė

Trečiadienį Savivaldybės administracijos vadovas Virgilijus Pozingis ir Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė surengė pirmąjį 2020 m Savivaldybės biudžeto pristatymą politikams.

Į renginį atėjo daugiau nei pusė valdančiųjų ir opozicijos politikų, jie atidžiai išklausė biudžeto pajamų ir išlaidų planą. Visiems kėlė nuotaiką faktas, jog Vyriausybės iniciatyva didinami atlyginimai švietimo ir kultūros įstaigų bei Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojams. Politikus džiugino ir tai, kad visiems jau pradėtiems ir suplanuotiems investiciniams projektams yra suplanuotos ir lėšos. Todėl politikai įsivėlė į diskusiją domėdamiesi atskirais darbų projektais. Opozicijos atstovas Arūnas Kurlianskas klausė, ar šiemet bus pradėtas statyti Švėkšnos aplinkkelis. Pasak V. Pozingio, Savivaldybė jau keli metai yra pasirengusi atlikti jai priklausančius darbus, tačiau aplinkkelis yra ne Savivaldybės, o regioninių kelių direkcijos valdomas kelias. Todėl direkcija ir spręs kada pradėti darbus. V. Pozingis pasižadėjo ir toliau varstyti Susisiekimo ministerijos duris.

Konservatorė Sandra Tamašauskienė, „Šilutės naujienų“ paklausta, kaip vertina parengtą biudžeto planą sakė, jog džiaugiasi, kad bus vykdomi numatyti projektai. Nerimą jai kelia K. Kalinausko g. atnaujinimas. „V. Pozingis kalbėjo, jog projektas rengiamas, tačiau ar bus skirta lėšų šiemet, neatsakė. Žmonės, besirūpinantys dėl K. Kalinausko gatvės atnaujinimo supranta, jog jų gatvės nerekonstravo, nes jiems už nepaklusnumą kerštaujama“, - sakė S. Tamašauskienė.

Nerimą jai kelia ir nesprendžiami ugdymo kokybės gerinimo klausimai, nes neužtenka renovuoti pastatus, laikas investuoti į šiuolaikines technologijas, žmogiškuosius išteklius. „Gerai, kad pagaliau bus aptvertos miesto, o paskui ir gyvenviečių vaikų darželių teritorijos, lauko žaidimų aikštelės.

 

Dabar rūpinamasi pritraukti investicijoms skirtų lėšų ir jos naudojamos pastatų, gatvių ir šaligatvių atnaujinimui. Bet akivaizdu, jog stokojama idėjų, kaip pritraukti investuotojus į rajoną, kad kurtųsi darbo vietos. O juk šiemet didžiąją rajono biudžeto dalį - 51 proc. - sudaro Gyventojų pajamų mokestis. Tai mokestis, iš kurio mes gyvensime ateityje, kai baigsis Europos Sąjungos skirtos lėšos projektams. O tai turėjo būti projektai, leisiantys ne tik vaikščioti trinkelėmis, bet kurtis verslui, stabdyti emigraciją”, - sakė S. Tamašauskienė.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas ir jo pavaduotojas Sigitas Majus, išklausę pristatymą tarėsi, kad tokį biudžeto projektą jie galėtų svarstyti atskirame šio komiteto posėdyje.
Šių metų savivaldybės biudžeto projektas bus tvirtinamas po diskusijų Tarybos komitetuose, vasario 27 dieną Savivaldybės tarybos posėdyje.