Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gardamas 5Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams.

Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų būklė yra labai prasta. Taip pat pretenzijos išsakytos dėl seniūnijos kelių asfaltavimo, dėl komunalinių atliekų išvežimo.

Seniūnė džiaugiasi seniūnaičiais

Gardamas buvo trečioji seniūnija, kurioje tęsėsi pusantros savaitės trukęs Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitų pristatymo maratonas.

Į Gardamo progimnazijos salę susirinko ne itin gausus bendruomenės narių skaičius, kartu su valdžios vyrais dalyvių skaičius nesiekė pusšimčio. Susitikime dalyvavo meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Sigitas Šeputis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, kiti Savivaldybės ir jos įstaigų atstovai.

Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė, apžvelgdama padėtį seniūnijoje sakė, kad šiuo metu čia gyvena 1729 gyventojai (843 vyrai ir 886 moterys). Daugiau nei trečdalis jų – 333 žmonės vyresni nei 65 m. amžiaus. Seniūnijoje yra 40 kaimų, viename jų (Meiželių k.) nėra nė vieno gyventojo.

Paramą maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo pernai gavo 196 asmenys, užpernai – 218 asmenų.

Rimta diskusija įsiplieskė dėl žvyrkelio Ramučiai – Gardamas sutvarkymo. Meras atsakė, kad šis kelias prioritetinis, bet greičiausiai šiemet jam lėšų neužteks. „Pinigus valdžia paėmė vaikų pinigų ir atlyginimų didinimui ir sumažino kelių fondo lėšas ir nieko mes negalime padaryti. Ką reikėjo, Savivaldybė viską padarė. Šis kelias įrašytas pirmumo eilėje, bet jeigu kelių direkcija skirs lėšų“, - sakė V. Laurinaitis.

Gardamo seniūnijoje vietinių kelių ilgis 148,434 km, iš jų asfaltuotų nepilnai 5 km, žvyro dangos – arti 100 km.

Seniūnijoje sudarytos 6 seniūnaitijos: Gardamo, Ramučių, Šylių, Žakainių, Meškinės ir Bliūdsukių. Gardamas 6

Pasak seniūnės, seniūnaičiai noriai bendradarbiauja, prisideda prie renginių organizavimo, tarpininkauja įdarbinant gyventojus visuomenei naudingiems darbams. 2019 m. įvyko 4 seniūnaičių sueigos, aktyviausias seniūnaitis – Gintaras Šarka. Seniūnijoje įsikūrosios 4 bendruomenės: Gardamo „Tenenys“, Ramučių „Navata“, Šylių „Švylys“ ir Bliūdsukių „Želvesys“.

Tvarkė mokyklą, pastatė treniruoklius

2019 m. Gardame baigtas vykdyti projektas „Nuotekų surinkimo infrastruktūros gerinimas ir plėtra Gardamo miestelyje“. Rekonstruoti buitinių nuotekų valymo įrenginiai ir nutiesti bei rekonstruoti buitinių nuotekų tinklai, tad gardamiškiai „Šilutės vandenų“ direktoriui A. Markvaldui pretenzijų neturėjo.
Iš dalies įgyvendintas projektas „Gardamo gyvenvietės mažosios apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“. Vykdant projektą kapitališkai sutvarkyta dalis Gardamo progimnazijos patalpų, jos pritaikytos bendruomenės poreikiams. Paklotas pėsčiųjų takas, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkytas privažiavimas, pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai ir šiukšlių dėžės. 2020 m. bus išasfaltuotos Šaulių ir Tenenio gatvės.

Atliktas Gardamo seniūnijos salės kapitalinis remontas, pakeistos grindys, durys, nudažytos sienos, lubos, pakeisti šviestuvai. Suremontuotas kapinių namelis, pakeistos vėjalentės.

Seniūnija kartu su Žemaičių krašto etnokultūros centru ir kitomis visuomeninėmis organizacijomis rengė valstybines ir tradicines šventes. Strateginiam Gardamo seniūnijos renginiui „Kai sueina kaimynai“ iš kultūros programų finansavimo buvo skirta 1500 Eur. Organizuoti jau tradicija tapę renginiai: valstybinės šventės, eglutės įžiebimo šventė, mažųjų Kalėdos, Advento ir Užgavėnių šventės, Šylių kaimo šventė „Gandro dovanos“.

Kad būtų šviesu, reikia 38 šviestuvų

Susitikime su valdžios vyrais paminėtos seniūnijos problemos ir pasiūlymai: Gardamo miestelio apšvietimo rekonstrukcija, Gardamo ir Šylių gyvenvietės gatvių asfaltavimas, Gardamo kapinių vartų remontas. Be to, gardamiškiams reikalingas traktoriukas – vejapjovė su priedais.

Gardamo miestelio gatvių apšvietimui reikia 38 šviestuvų, kurie pagal seniūnės paskaičiavimus kainuotų 38 tūkst. eurų.

Šilutės rajono policijos komisariato vyriausioji specialistė Jurgita Kaktienė sakė, kad praėjusiais metais šioje seniūnijoje nusikalstamumas buvo nedidelis. Gauta 160 pranešimų, būta vagysčių.

Pareigūnė pasidžiaugė, jog sumažėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų.