Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

VALDZIA KINTUOSE_2Valdžios ataskaitų pateikimas visuomenei Kintuose šiemet praėjo... be aukščiausios valdžios. Ataskaitą už merą Vytautą Laurinaitį ir Savivaldybės administracijos direktorių Virgilijų Pozingį pateikė vienas mero pavaduotojas Sigitas Šeputis. Tiesa, į susitikimą susirinkę kintiškiai nieko neprarado, mat abiejų neatvykusių valdžios vyrų ataskaitos buvo pateiktos sklandžiai ir išsamiai, su visais reikiamais paaiškinimais.

Kintiškiams klausimų irgi nekilo, galbūt ir todėl, kad jie skubėjo. Iškart po valdžios ataskaitos susirinkimo jie turėjo dar vieną susirinkimą - bendruomenės ataskaitinį.

 

Seniūnas patenkintas savo darbuotojais

Susitikimą pradėjęs seniūnas Antanas Kližentis prašė nepykti ant rajono vadovų, kad jie patys neatvyko į susitikimą su kintiškiais. Mat tądien į Šilutę atvyko Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, tad V. Laurinaičiui ir V. Pozingiui teko pristatyti jam Savivaldybėje vykdomus darbus - Rusnės bei Žemaičių Naumiesčio kelių remontus.
Seniūnui buvo žinoma, kad ministras bus atvežtas ir į Mingę, kad pamatytų kelią, kurį jau trečia ar ketvirta Seimo kadencija ir Vyriausybė žada sutvarkyti. Kelią būtina iškelti ir asfaltuoti.

A. Kližentis teigė, kad seniūniją lanko ne tik svečiai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Todėl jam ir norėtųsi, kad seniūnijos keliai būtų kuo geresni ne tik kintiškiams, bet ir svečiams.

Kintiškiai pasirenka patys, kuriuos kelius tvarkyti, kai gauna Savivaldybės kelių fondui skiriamas lėšas. Todėl seniūnas pasidžiaugė jau sutvarkytomis miestelio kelių atkarpomis.

Seniūnas išreiškė viltį, jog bus pritarta Savivaldybės parengtai programai ir bus skirtos lėšos tvarkyti šio miestelio melioracijos sistemą. Pasak jo, nejauku matyti, kaip drėgsta pastatų pamatai.

Seniūnas pasidžiaugė ir seniūnijos darbuotojų darbu, sakė, kad per praėjusius metus negavo jokio skundo dėl savo darbuotojų.VALDZIA KINTUOSE_1

A. Kližentis paminėjo ir ne vieną išskirtinį seniūnijos renginį. Jam džiugu, kad seniūnijoje jau ne vienerius metus vyksta savaitę trunkantis Kintų muzikos festivalis, į kurį atvyksta daug svečių iš visos Lietuvos. Ir seniūnijos, ir Savivaldybės vardą garsina Vydūno kultūros centro organizuojama emalio meno stovykla, kurioje sukurti gaminiai keliauja į parodas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kintų seniūnija jau turi naują vaikų žaidimo aikštelę, o dabar visos viltys dedamos į kelių būklės gerinimą. Seniūnas turi svajonę pasinaudoti Žemės ūkio ministerijos programa žvyrkeliams tvarkyti. Tokiems darbams ministerija skiria 70 proc. lėšų, seniūnijai tektų prisidėti dar 30 proc.

Tarp labiausiai rūpimų darbų A. Kližentis minėjo Šyšgirių kaimą, kurio kelias pavasario potvynių metu apsemiamas taip pat, kaip anksčiau skęsdavo Rusnės kelias. Čia gyvenantys ūkininkai potvynio metu tikrai vargsta, kai per tą apsemtą ruožą tenka kasdien pervežti po 7 tonas pieno. Seniūnas mano, jog kelio poros šimtų metrų atkarpą pavyktų iškelti užpilant grunto.

Seniūnija gana saugi

Šilutės policijos komisariato atstovė Jurgita Kaktienė sakė, kad kintiškiai gyvena saugioje seniūnijoje. Tai rodo statistiniai duomenys. Per 2019 metus Šilutės savivaldybėje buvo registruoti 6646 pranešimai, o Kintuose tik 242. Kitaip tariant 3,6 proc.

Pasak J. Kaktienės, statistinė situacija nebloga, bet seniūnijoje išaiškintos ir kelios vagystės, keli smurto atvejai šeimose, sulaikyti keli neblaivūs vairuotojai. Visų šių įvykių pernai Kintuose buvo šiek tiek mažiau, nei ankstesniais metais.

J. Kaktienė priminė, kad saugotis nuo ilgapirščių reikia ir patiems. Dar vis pasitaiko, kad gyventojai nerakina kiemuose automobilių, patalpų ir t.t. Pareigūnė kintiškius informavo, kad jų pranešimus tiria policijos tyrėja Vaida Auškalnienė, kuriai talkina grupė pareigūnų.
Kintiškiai jokių klausimų nei seniūnui, nei valdžios ataskaitą pateikusiam S. Šepučiui neturėjo.

Bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė atsisveikinant Savivaldybės valdžios atstovui įteikė dovanėlę ir iškart pradėjo bendruomenės susirinkimą.

S. Kasparavičienė pateikė 2019 metų veiklos ataskaitą bei aptarė šiemet planuojamus darbus. Pastebėta, kad Kintų bendruomenė glaudžiai bendrauja su visomis seniūnijoje esančiomis organizacijomis bei prisideda prie jų vykdomų projektų. Buvo aptarta ir šiemet vyksianti miestelio šventė, kuri jau tampa regionine. Tikimasi, kad šiemet šventėje vėl startuos Kuršių marias perplaukiantys plaukikai ir bekelės bėgimo sportininkai. Tokioje šventės spartakiadoje dalyvauja ir svečiai - sportininkai iš kaimyninių šalių.