Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

 

VALDZIA KATYCIUOSE_3Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia.

Vietiniai ūkininkai norėtų, kad bent dalis už žemę sumokėto mokesčio sugrįžtų į seniūniją, už tuos pinigus būtų galima tvarkyti melioracijos sistemas, atlikti kitus darbus.

Visi pasidžiaugė policijos informacija, kad praėjusiais metais Katyčiuose nebuvo nė vienos vagystės.

Metai be vagysčių

Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio bei seniūno Jono Lukošaičio ataskaitos Katyčiuose išklausytos be jokių trikdžių. Vietinius ūkininkus pradžiugino gera žinia, jog ši seniūnija yra priskirta Nemuno žemupio teritorijai. Todėl šiemet seniūnijos laukuose esantys 26 km griovių bei 13 pralaidų bus sutvarkyti už LR Vyriausybės skirtas lėšas. Tai turėtų gerokai pagerinti žemdirbių dirbamus laukus ir pievas.

Katytiškius pasveikinti atvyko ir LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Jis pasidžiaugė sklandžia Savivaldybės vadovų ataskaita, ją pavadino pozityvia. Seimo narys sakė, kad su Savivaldybės vadovais visuomet randa bendrą kalbą, kai yra sprendžiami kraštui svarbūs reikalai. Pasak A. S. Nausėdos, vadovų surašytiems raštams visuomet reikia „pridėti kojas“, kitaip tariant, aplankyti ministrus ar kitus valdininkus, kurie sprendžia lėšų skyrimo klausimus. A.S. Nausėda sakė, kad jis visuomet padeda surengti tokius susitikimus.

Policijos komisariato atstovė Jurgita Kaktienė sakė, kad Katyčiai yra viena saugiausių seniūnijų, iš čia gauta tik 1,2 proc. pranešimų nuo visų rajono pranešimų skaičiaus. Ji pasidžiaugė ir faktais, kad per 2019 metus seniūnijoje neužfiksuota nė vienos vagystės, 3 kartus sumažėjo smurto šeimose atvejų - registruoti tik du tokie atvejai. Buvo ir trys girtų miestelio mušeikų susirėmimai, kuriuose kai kurie buvo lengvai sužaloti. Sulaikyti ir pora neblaivių vairuotojų.

J.Kaktienė ragino katytiškius saugoti savo turtą nuo vagišių, priminė sukčiavimo atvejus.
VALDZIA KATYCIUOSE_1
Neramu dėl vandentvarkos

Savivaldybės tarybos narys Ričardas Stonkus su nerimu papasakojo apie Stubrių kaime, kur jis gyvena, vykusią vandentvarkos patikrą. Šio kaimo gyventojai yra išsipirkę vandens bokštą ir vandeniu apsirūpindavo, tačiau mažai kas pasirūpino nuotekų tvarkymu. Pasak R. Stonkaus, neseniai kaimo vienintelį daugiabutį aplankė vandentvarkos inspektoriai ir nustatė, jog visos šio pastato gyventojų nuotekos nuteka į laukus.

R. Stonkus klausė, ar dar galima tikėtis ES paramos įrengiant nuotekų sistemą ir valymo įrengimus gyvenvietėje.

Meras V. Laurinaitis atsakė, jog ES paramos tokiems darbams jau nebėra ko tikėtis. Jis ir UAB „Šilutės vandenys“ vyriausioji inžinierė Vida Kiaulakienė aiškino, kad nuotekų sistemos kaime galėtų būti įrengtos, tačiau gyventojai privalėtų tapti vandens naudotojais ir visi pasirašyti, jog naudosis nuotekų sistema.

Kilo ginčas ir dėl Katyčių gyvenvietėje įrengtos vandens tiekimo ir nuotekų sistemos naudojimo. Vietiniai klausė, ar nėra kokios nors baudomis paremtos tvarkos, kad paraginti sodiečius jungtis prie sutvarkytos nuotekų sistemos. Yra žinoma, kad apie 40 sodybų nesinaudoja bendra nuotekų sistema. Jiems buvo atsakyta, jog vyks sodybų tikrinimai ir gyventojams reikės įrodyti, kaip jie tvarko nuotekas ir ar neteršia gamtos.

Katytiškiai klausė ir dėl kokios nors paramos, kuri palengvintų seniems, nepasiturintiems žmonėms prisijungimo prie nuotekų sistemos kaštus. Pasak V. Kiaulakienės, mokėjimo sumą bendrovė gali išdalinti per kelis mėnesius, be to, prisijungimo darbus galėtų atlikti ir seniūnijos darbininkai.

Ūkininkams parūpo žemės mokestis

Ūkininkai domėjosi ir apie žemės mokesčio likimą. Jų nuomone, visi mieliau mokėtų mokestį, jeigu jo dalis - apie 30 ar 40 proc. - sugrįžtų seniūnijos poreikiams.
Meras V. Laurinaitis sakė, kad žemės mokestis, taip pat kaip ir nekilnojamo turto mokestis, lieka Savivaldybės biudžete. Galima tik įsivaizduoti į kokias derybas įsiveltume su tokių mokesčių mokėtojais, jeigu kiekvienam kaimui reikėtų sugrąžinti dalį to mokesčio.

Pasak V. Pozingio, ūkininkai tikrai moka nedidelius mokesčius, lyginant su tomis paramos sumomis, kurias gauna už deklaruotus pasėlius, kaip paramą tvarkant kelius ir už laukų melioraciją. Todėl, jo nuomone, nevertėtų veltis į mokesčio dalybas.

Rajono vadovų klausta ir kodėl žemės mokesčių nemoka daugiabučių namų gyventojai. Pasak V. Pozingio, jie turėtų mokėti žemės mokestį, jeigu savo valia susiformuotų žemės naudos sklypus.

Savivaldybei žinoma, jog jeigu visų daugiabučių gyventojai mokėtų už jiems paskirtus sklypus, Savivaldybė kasmet gautų apie 700 tūkst. eurų papildomų pajamų. Tačiau dabar to padaryti negalima, nes nesutvarkyti įstatymai.

Komentarai  

 
#1 Vytas 2020-03-20 09:15
Garsus tie Stubriai, turi du Silutes tarybos narius, viena seimo nari, golfo aikstyna ir kanalizacijos baseina salia daugiabucio.