Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Koronavirusas 2_ligonine_copyKoronavirusui vis labiau plintant Lietuvoje, blogiausiam scenarijui ruošiasi ir Šilutė. Jeigu Klaipėdos miesto ligoninės bus perpildytos, sergantys COVID-19 šilutiškiai bus gydomi atskirame ligoninės pastate, kuriame iki šiol įsikūręs Vaikų ligų skyrius.

Vykdydama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nurodymus, Savivaldybė paruošė ir karantinavimo patalpas. Žmonės, kuriems bus įtariamas koronavirusas ir jie negalės izoliuotis namuose, bus vežami į Rusnę. Nustačius pirmąjį koronaviruso atvejį rajone, aktyvuosis Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centras, jo vadovu paskirtas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis. 

Šiuos sprendimus priėmė Savivaldybės ir jos įstaigų vadovai, medikai, seniūnai, susirinkę į neeilinį Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Anot jų, per artimiausias dvi savaites paaiškės, kaip mes pasiruošę kovai su COVID-19 plitimu.

Užsidarė daug įmonių

„Situacija negerėja tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, visų prašome į tai žiūrėti rimtai. Kai kurios valstybės iš pradžių neįvertino situacijos“, - posėdį pradėjo meras Vytautas Laurinaitis.

Šilutės, kaip ir visos Lietuvos gyvenimas keičiasi: uždrausti bet kokie renginiai, užsidarė sporto klubai, grožio salonai, ne maistu prekiaujančios parduotuvės. Įmonės nebepriima klientų savo patalpose, darbuotojai, jeigu yra galimybė, dirba iš namų, ima atostogas, nedarbingumo lapelius. Kavinės ir restoranai naudojasi leidimu maistą pristatyti į namus. Savaitgalį viešojoje erdvėje buvo galima matyti nuotraukų su tuščiomis prekybos centrų lentynomis, visgi, patys įsitikinome, kad nusipirkti buvo galima visko: mėsos, duonos, pieno, kruopų, saldainių, net ir to liūdnai pagarsėjusio dezinfekcinio skysčio. Prekybininkai sako, kad maisto produktų užtenka, tik darbuotojai nespėja pildyti lentynų.

Nuo pirmadienio nebedirba vaikų darželiai, mokyklos, vaikų ir neįgaliųjų dienos centrai. Dalinai užsidarė ir Savivaldybės administracija. Klientai priimami Vieno langelio skyriuje, kurio darbuotojai priima dokumentus, o jei reikia, iškviečia specialistus konsultacijai. Į antrą ar trečią Savivaldybės aukštus lankytojai nebeįleidžiami.

Meras V. Laurinaitis ragina mokyklų vadovus pagalvoti, kaip reiks organizuoti mokymosi procesą nuotoliniu būdu, pasibaigus dvi savaites truksiančioms moksleivių atostogoms.

Posėdyje nuskambėjo siūlymas Šilutėje įkurti budintį darželį, tačiau meras su tuo nesutiko. Anot jo, Vyriausybė liepė nutraukti visą ugdymo procesą, o savivaldybėms liepta nesavivaliauti. Meras sutinka, kad mažus vaikus auginantys tėvai turės problemų, jiems kils sunkumų, bet rizikuoti negalima.
Šilutės Visuomenės sveikatos centro vedėja Roma Jovaišaitė pritarė merui ir pridėjo, kad tėvai, kuriems iškils sunkumų su darbu, jie negalės dirbti nuotoliniu būdu, gali gauti nedarbingumo lapelį.

„Nereikėtų rizikuoti žmonių sveikata. Pasaulinė praktika rodo, kad vaikai gali sirgti lengva COVID-19 forma. Jie gali būti nešiotojai ir apkrėsti savo šeimas“, - sakė ji.
Socialinių paslaugų centro vadovė Reda Urbaitytė sakė, kad socialinės darbuotojos, dirbančios su riziką patiriančiomis šeimomis, dirbs nuotoliniu būdu, esant būtinybei, šeimas aplankys kartą per savaitę. Iki minimumo sumažinta ir lankomoji priežiūra į namus. „Darbuotojai dirba mažiau valandų, kas gali pasiima nedarbingumo pažymėjimus“, - sakė ji.

Bus gydoma ir Šilutėje

Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovu paskirtas Šilutės ligoninės vyr. gydytojas V. Šileikis. Jis iš karto informuos, ką reikia daryti, nustačius pirmąjį koronavirso atvejį rajone. Vasario 10 dieną V. Šileikis dalyvavo Klaipėdos zonos medicinos įstaigų vadovų pasitarime, kur aptartos galimybės, kilus COVID -19 protrūkiui regione. Jo žiniomis, Klaipėdos universitetinė ligoninė garantuoja 200 vietų koronavirusu sergantiems žmonėms. Respublikinė ligoninė užsiminė apie panašų skaičių, Jūrininkų ligoninė tam nelabai turi sąlygų.

Jei atsitiks taip, kad nebeliks vietų Klaipėdos ligoninėse, užsikrėtę šilutiškiai bus guldomi į dabartinį Šilutės ligoninės vaikų ligų skyrių. Skyriuje yra 13 boksuotų palatų, jose galės būti gydoma po kelis asmenis, visame skyriuje - iki 30. Vaikų ligų skyrius bus iškeltas. Taip nutiks tik jeigu bus užpildytos Klaipėdos ligoninės.

V. Šileikis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Šilutės ligoninė turi 3 plaučių ventiliacijos aparatus ir 5 - 6 narkozės aparatus, kurie taipogi gali ventiliuoti plaučius.

„Tikimės, kad to nereikės, nes ventiliuoti plaučius turi Universitetinė ligoninė. Tačiau jei reikės, užtikrinsime gydymą ir mes, viskas paruošta“, - ramina vyr. gydytojas.

Pasak V. Šileikio, esant ekstremaliai situacijai medikai bus siunčiami tarsi į minų lauką. Priimtas sprendimas, kad medikams ir draudimai įsigalios, jeigu susirgs ta liga ir liks liekamieji reiškiniai. Ateityje už gydymą bus padengtos išlaidos, tai gerai, nes dar prasidėjus COVID-19 plitimui, apie tai niekas nepagalvojo.
„Reikės pagalvoti ir apie ligoninės darbuotojus, tuos, kurie eis į tą minų lauką. Žmonėms turės būti skirtos kompensacijos ir didesni atlyginimai“, - sakė jis.

Izoliavimas - Rusnės darželyje

Dar kovo 10 d. SAM, reaguodama į naujojo viruso grėsmę, visoms šalies savivaldybėms nurodė pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis. Jos skirtos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų žmonių.

Šilutės savivaldybėje tokios patalpos paskirtos Rusnės vaikų darželyje. Iškilus būtinybei bus izoliuojami asmenys, šeimos, kurie buvo kontakte su koronavirusu sergančiais žmonėmis. Patalpos jau paruoštos naudojimui. Patogu, kad pastate yra atskiri įėjimai, Savivaldybė užtikrins, kad čia veiktų internetas, gal bus televizorius. Dar nenuspręsta, kaip šie žmonės bus maitinami. Meras pasiūlė surasti tiekėją, kuris sutiktų 3 kartus per dieną atvežti maistą vienkartiniuose induose.

Savivaldybės vadovai ragino socialinius darbuotojus, seniūnus ir visus neabejingus žmones rinkti informaciją, kas buvo išvykę į tas valstybes, į kurias nerekomenduojama vykti ir pranešti. Tai būtina, kad specialistai žinotų kiek dar patalpų karantinavimui ruošti.

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Lina Stanišauskienė sakė, kad yra paruoštas vienas greitosios pagalbos automobilis vežti galimai užsikrėtusius šilutiškius į Klaipėdą.

„Kai yra toks ligonis, greitoji gauna informaciją iš dispečerinės, kad reikia važiuoti į židinį. Tada medikai apsirengia spec. apranga, persėda į specialų automobilį ir juo veža“, - pasakojo ji.

Neoficialiomis „Šilutės naujienų“ žiniomis, pastarąją savaitę į Klaipėdą tyrimams buvo išvežta keletas šilutiškių, tačiau jiems koronavirusas nepatvirtintas.

Savivaldybė iš Valstybės rezervo yra užsisakiusi apie 700 l dezinfekcinio skysčio, kuriuo savo atsargas papildys Savivaldybės įmonės.

Susiję straipsniai