KAUKŠiomis dienomis, kai sudėtinga įsigyti respiratorių ar medicininių kaukių, gyventojams dažnai kyla klausimas ar namuose pasisiūta medžiaginė kaukė yra efektyvi, siekiant apsisaugoti nuo COVID-19 ligos?

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, nėra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti namuose pasiūtų veido kaukių efektyvumą. Vienas iš tokių tyrimų buvo atliktas Kembridžo universiteto tyrėjų. Duomenys atskleidė, jog namuose pasiūtos medvilnės kaukės sulaiko 50 proc. 0,02–1 mikrono dalelių, o chirurginės (medicininės) kaukės žymiai daugiau – net 80 proc. Minėtame tyrime taip pat buvo vertinamas pasiūtos kaukės efektyvumas po 3 valandų nešiojimo. Rezultatai parodė, kad drėgmė ir laikas turėjo labai mažai įtakos veido kaukės efektyvumui. Nustatyta, kad veido kaukės mažiau veiksmingos vaikams nei suaugusiems. Tyrėjai padarė išvadą, kad namuose pasiūtos veido kaukės galėtų būti naudojamos tik kaip paskutinio pasirinkimo priemonė, siekiant išvengti oru plintančių infekcijų perdavimo nuo užsikrėtusių asmenų. Teigiama, kad namų sąlygomis pasiūtų kaukių dėvėjimas yra geriau, nei nieko.

Komentarai  

 
#1 Skaitytojas 2020-03-23 16:07
Įdomu kur vėliau išmeta panaudotas kaukes čia aišku jei daugelis apskritai jas išmeta Turbūt į šiukšlių kibirą. Tai čia vienas pastebėjimas. Kitas gal labiau bandymas įsivaizduoti. Sakykim jei padidintume mastelį ir kaukės tarpus prilyginam vielinio tinklelio tarpams ,o virusą prilyginam smėliui. Na kad smėliui būtų sunkiau dar galima jį sudrėkinti. Greitu būdu didelis kiekis smėlio gal ir užkimštų sietą. Bet tai mažai tikėtina. Mano supratimu medicininė kaukė apsaugo pasientą nuo gydytojo seilių arba atvirkščiai. Jei žmogus serga ir čiaudi virusas bus išpūstas trumpesniu atstumu nei be kaukės. Va tai tiek tos naudos iš tų kaukių. Visa kita šiuo metu gal daugiau psichologinis efektas arba mados reikalas.
 
Ar išleidote savo vaiką į darželį?