Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Policija su_kaukemis

Kiekvieną parą – keli šimtai pranešimų apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus, – tokia šiandien yra Lietuvos policijos kasdienybė. O nuo karantino pradžios tokių pranešimų jau fiksuota apie 4000.


Šilutės policija ne išimtis: nuo kovo 16 d. iki kovo 30-osios ryto gauta 70 pranešimų dėl saviizoliacijos nesilaikymo rajone. Dar 5 pranešimai buvo apie tai, kad įmonės vykdo veiklą, nors karantino metu joms tai uždrausta. Vidutiniškai kasdien gaunama po apie 5 - 6 pranešimus, kad kuriame nors rajono kampelyje nesilaikoma izoliacijos.

Tačiau įdomu tai, kad šiuo sunkiu laikotarpiu sumažėjo policijos iškvietimų į kitus – mažareikšmius buitinius konfliktus. Ir pareigūnai turi tam paaiškinimą.


Pranešimų vis daugėja

Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, vėliau pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 d. Jo metu uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais. Gyventojai įpareigoti viešose vietose būti ne didesnėmis grupėmis nei po 2, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus atstumo, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, prekybos vietose lankytis po vieną. Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui, sustabdyta grožio salonų veikla, uždaryti lošimų salonai.

Visiems iš užsienio grįžusiems, ir tiems, kam įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis 2 savaitėms.

Visgi vien, pavyzdžiui, praėjusio ketvirtadienio parą šalies policija sulaukė 365 pranešimų dėl galimų karantino rėžimo ir saviizoliacijos pažeidimų. Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis komentavo, kad vis dažniau tenka bausti nevykdančius pakartotinių policijos reikalavimų žmones. „Yra tikrai daugiau ir daugiau. Iš pradžių policija įspėja žmones geranoriškai, kad laikytųsi tų taisyklių. Jei nesilaiko, nevykdo reikalavimų, antrą kartą jau rašome protokolus“, – penktadienį BNS sakė R. Matonis.

Ieško ir atsarginių įėjimų

„Reaguojame į visus pranešimus apie karantino taisyklių nesilaikymą“, - „Šilutės naujienoms“ sakė Tauragės apskrities policijos komisariato atstovė Greta Kęsminaitė. Pasak jos, pranešimus apie izoliacijos nesilaikančius piliečius gavę pareigūnai su jais susisiekia telefonu. Dar nė vienas toks pranešimas nepasitvirtino.
Iš 70 gautų pranešimų pareigūnai išskiria 15 tų, kurie buvo susiję su piliečių lankymusi didelėmis grupėmis (daugiau nei po 5 asmenis) viešosiose erdvėse. Tai karantino metu irgi draudžiama.

Gavus pranešimą apie veikiančias įmones, kurios veiklos vykdyti negali, vykstama į vietą ir ieškoma kokių nors atsarginių įėjimų. Paprastai tokius nurodo informaciją pateikę asmenys. Jei tokių įėjimų nerandama, skambinama įmonės vadovui. Paprastai išgirstama, kad įmonė dirba nuotoliniu būdu.

Atsakomybė yra dvejopa

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas irgi neneigia, kad šis laikas, kai į šalį sugrįžo daugybė emigrantų, į policijos darbą įnešė sumaišties. Pasak PK viršininko, vidutiniškai iš 10-ies šiuo metu gaunamų pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus, 7 yra dėl iš užsienio grįžusių asmenų elgesio. Būtent grįžusieji kur kas dažniau nei vietiniai nesilaiko nustatytų taisyklių.

Pagal dabartinę tvarką, pirmą kartą gavus pranešimą pilietį privalu įspėti, ir tai daroma susisiekus su juo telefonu. Dažniausiai, pasak A. Mikalausko, susiduriama su pozityviu požiūriu: „Supratau, daugiau taip nedarysiu“, - maždaug tokių sulaukiama atsakymų. Žmogus būna tiesiog nepagalvojęs, kad jis negali, pavyzdžiui, išeiti į laiptinę.

Jei apie tokį piliečio elgesį gaunamas antras pranešimas, jau privalu jį bausti. O atsakomybė gali būti dvejopa, priklausomai nuo pasekmių: administracinė (jei dėl žmogaus kaltės nebuvo jokių pasekmių) ir baudžiamoji (kai dėl jo neatsakingo elgesio susirgo kiti žmonės).
Piktybiškų, atsisakančių laikytis privalomų nurodymų, pasak A. Mikalausko, šilutiškių dar nebuvo.

Tauragės AVPK atstovė G. Kęsminaitė informavo, jog karantino nesilaikymas užtraukia baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų, arba įspėjimą. Bauda gali siekti nuo 60 iki 600 eurų, o įmonių vadovams - nuo 140 iki 1 200 eurų.

Sumažėjo iškvietimų į mažareikšmius konfliktus

Įdomu tai, kad susiklosčius dabartinei situacijai darbo policijai beveik nepadaugėjo. Aiškėja, jog šiuo metu kur kas mažiau sulaukiama pranešimų apie išties mažareikšmius, buitinius įvykius ir konfliktus, dėl kurių anksčiau policija buvo kviečiama itin dažnai. A. Mikalausko nuomone, pagrindinė tokio lietuvaičių „pasitaisymo“ priežastis yra ta, kad sutrumpinus parduotuvių darbo laiką sumenko alkoholinių gėrimų prieinamumas. Užtat ir ikiteisminių tyrimų policijoje pastaruoju metu pradedama mažiau.

„Tad nors etatų policijai šiam laikmečiui niekas nepridėjo, bet žmones, kurie anksčiau buvo priversti tirti mažareikšmius konfliktus, dabar galime skirti izoliacijos nesilaikymo įvykiams tirti“, - sako A. Mikalauskas.

Pats dvi savaites praleidęs saviizoliacijoje po kelionės į užsienį, PK viršininkas bando apeliuoti ir į tautiečių sąmoningumą: primena, kad tik visi kartu laikydamiesi izoliacijos galėsime pažaboti mirtiną virusą.

„Apsaugos priemonių pareigūnams nepritrūksta, jų gauname kiek reikia, ir vis kokybiškesnių. Tačiau pareigūnai irgi stengiasi išvengti fizinių kontaktų su žmonėmis, ir savo darbą mes atliksime tinkamai“, - patikino A. Mikalauskas.