Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

 

e6688ccf1c238351dbe7df93c962df03Prabėgo daugiau kaip šešeri metai po visą Lietuvą sukrėtusios žmogžudystės. Tą 2014 m. lapkričio 16-ąją pakeleivingu automobiliu į Klaipėdą sugrįžti ketinusi studentė Justina namų taip ir nepasiekė. Mergina susistabdė Valdo Jankausko vairuojamą automobilį, o kas vyko po to, primena žiauraus kriminalinio filmo scenarijų. Deja, tik tuo atveju viskas vyko iš tikrųjų.

Jauna mergina buvo išžaginta, seksualiai prievartaujama, o po to pasmaugta. Dėl šio nusikaltimo į teisiamųjų suolą sėdo V. Jankauskas. Jam teismas atseikėjo 20 metų įkalinimo bausmę.

Skundžiasi sąlygomis

Paskyrus bausmę, V. Jankauskas atsidūrė Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Reorganizavus ir panaikinus Lukiškių kalėjimą jis atsidūrė kitoje įkalinimo įstaigoje.

Bet senos nuoskaudos žudikui liko ir jis nutarė prisiteisti pinigų iš Lietuvos valstybės dėl netinkamų kalinimo sąlygų. Toks elgesys nuteistiesiems nėra svetimas. Bylų, kur bandoma pasipelnyti dėl kadaise buvusių netinkamų kalinimo sąlygų – apstu.

V. Jankauskas taip pat kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu atlyginti neturtinę žalą dėl netinkamų kalinimo sąlygų. Žudikas paprašė priteisti jam 2,5 tūkst. eurų. Jos argumentai – įprasti.

Žudikas skundžiasi dėl sanitarinio mazgo netinkamo įrengimo, per maža kameros ploto, tenkančio kaliniui, taip pat garsų, kvapų ir kitų nepatogumų. Teismas įvertino V. Jankausko skundo motyvus ir nusprendė žudiko ieškinį tenkinti iš dalies. Vietoj prašytų 2,5 tūkst. V. Jankauskui buvo priteisti 400 eurų.

Sukrečiantis nusikaltimas

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad 2014 metų lapkričio 16-ąją Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia apie įvykdytą itin žiaurų nusikaltimą. Tuomet buvo išžaginta ir pasmaugta pakeleivingu automobiliu į Klaipėdą grįžti ketinusi studentė. Įtariamąjį V. Jankauską pareigūnams pavyko sulaikyti itin operatyviai.

Tačiau bylą tyrusiems prokurorams prireikė septynių mėnesių, kad galėtų aiškiai sudėlioti įvykdyto nusikaltimo aplinkybes. Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aurelijus Stanislovaitis tuomet pasakojo, kad prie anksčiau įtariamajam inkriminuotų nusikaltimų – išžaginimo ir nužudymo – teismui perduodamoje byloje dar pridedamas kaltinimas seksualiniu prievartavimu.

Prokuroras patvirtino, kad V. Jankauskas yra pakaltinamas ir nusikaltimo metu suvokė savo veiksmus.

Tyrimo pradžioje įtariamasis pripažino savo kaltę, tačiau paskutinėse dviejose apklausose jis atsisakė duoti parodymus. Netrukus paaiškėjo, kad V. Jankauskas prieš įvykdydamas nusikaltimą nuvyko į vietą, kurioje iš anksto buvo suplanavęs išprievartauti merginą. Anot ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. Jankauskas buvo suplanavęs išprievartauti merginą, tačiau neketino jos žudyti.

Bejėgiškos būklės auka buvo pasmaugta rankomis. Įtarimai, kas tas galėjo būti padaryta nupjautu automobilio saugos diržu – nepasitvirtino. Juo, greičiausia, ketinta surišti auką.

20-metė Justina iš Mažeikių rajono buvo Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto antrakursė. Mergina tą lemtingą vakarą ketino grįžti į bendrabutį uostamiestyje.

Justina dėl kelionės iš Saugų gyvenvietės (Šilutės r.) iš anksto internetu susirašė su vieno pakeleivingo automobilio vairuotoju. Merginos pasiimti atvyko 23 metų šilutiškis V. Jankauskas.

Tačiau nuvežęs tik dalį kelio V. Jankauskas parodė savo tikrąjį veidą. Jaunas vyras sumušė iš mašinos bandžiusią sprukti merginą, vėliau ją išžagino. Medicinos ekspertai vėliau patvirtino, kad žiauriai sumušta mergina vėliau buvo pasmaugta. V. Jankauskas studentės kūną bandė slėpti Macikų kaimo laukuose netoli savo namų.

tv3.lt inf.

Daugiau šio autoriaus straipsnių...

Komentarai  

 
#1 Rytis 2020-04-06 01:47
bybiagalvi,aš tau galvą nuraučiau už tokius žaidimus. pūk gyvulį visą gyvenimą,asile tu! nevala paskutinis..