dkairiui-susidurimas-su-policija-paliko-dviprasmisku-ispudziu-5e8f15f4d03d3Tenisas – brangus žaidimas, o karantino metu – juo labiau. Tai patyrė Domantas Kairys, sumąstęs trečiadienį pažaisti lauko tenisą, nors šiuo metu Lietuvoje draudžiami susibūrimai ir sporto varžybos.

Šilutės rajone įsikūręs treneris, kineziterapeutas, pats dirbantis gelbėtoju ir vietinio Visuomenės sveikatos biuro specialistu, propaguojantis sveiką gyvenseną, įsitikino, kad per karantiną nusikalsti galima akimirksniu. Baudą už teniso žaidimą lauke jau susimokėjęs Domantas Kairys savo atsakomybės neneigia, tačiau ir policininkų nuožmumu nesistebėti negali – šilutiškio supratimu, pareigūnai nebuvo linkę nei klausyti paaiškinimų, nei daryti nuolaidų karantino tvarkos pažeidėjams. Jam paskirtos baudos teisingumu abejojantis D.Kairys 15min minėjo suskubęs praverti piniginę, nes 250 eurų – „ne ta suma“, dėl kurios vertėtų daryti žygius, įrodinėjant savąją tiesą. Juolab tokioje situacijoje tikriausiai tektų samdytis advokatą, vadinasi, finansinė našta bent jau pradžioje tik dar labiau išaugtų.

D.Kairiui labiausiai apmaudu, kad pareigūnai, su kuriais jis trečiadienį susidūrė Rusnės miestelyje (Šilutės r.), neparodė nei supratingumo, nei lakstaus požiūriu. „Jie atvažiavo jau nusiteikę būtinai mus nubausti. Prasitarė, kad gavo skundą, todėl tuščiomis grįžti nebegali. Baudą gavo net kažkoks studentas, kuris, mus pamatęs, tik pasisveikino ir prisėdo netoliese pažiūrėti, kaip žaidžiame“, – pasakojo 15min pašnekovas. Domantas lauko teniso nuėjo žaisti su bičiuliu, dviese. Pro šalį dviračiu važiavęs nepažįstamas vyras tenisininkus pamatė ir paklausęs, ar galėtų prisijungti, suskubo irgi atsivežti raketės. Pro šalį kaip tik ėjo tenisui neabejingas studentas. Baudas gavo visi keturi.

D.Kairys teigė suprantantis, kad tiek jaunam dar studijuojančiam rusniškiui, tiek kitiems pastaruoju metu galbūt darbo netekusiems žmonėms 250 eurų bauda yra didžiuliai pinigai, tad jautė pareigą socialiniame tinkle pasidalyti karčia patirtimi ir visus įspėti, kokie griežti ir nesukalbami pastaruoju metu gali būti policininkai.

Šilutėje sveikatingumo treneriu dirbantis D.Kairys ketvirtadienį pasidalijo savo istorija socialiniame tinkle „Facebook“. Privažiavusiam policijos ekipažui vyrai teisinosi, kad laikėsi atstumo ir stengėsi palaikyti fizinę savijautą, pareigūnai skyrė kiekvienam baudą – teoriškai ji gali svyruoti nuo 500 iki 1500 eurų. Nubaustojo teigimu, sumokant baudą per artimiausias 10 dienų, ji sumažėja iki 250 eurų. „Paskambinusiems kaimynams, – linkėjimai, galite pasidžiaugti savimi, dabar jūsų laikas, – ironiškai rašė teniso mėgėjas. – Saugokite ne tik sveikatą, bet ir piniginę. Vakarykštė partija kainavo 1 000 eurų. Tenisas – tikrai aristokratų sportas.“

15min.lt inf.

Komentarai  

 
#5 tiesiog nuomonė.... 2020-04-10 08:55
manau būtų pakakę žodinio įspėjimo, bet "sportininkai" pažeidė aptvertos l.teniso aikštelės STOP juostą. Gerai, kad paviešino spaudoje, bus pamoka kitiems.
 
 
#4 Joo 2020-04-09 21:46
O kad stop juostą nuplėšė prieš sportuodami to nepaminėjo, visos aikštelės ja pažymėtos
 
 
#3 Darius 2020-04-09 21:13
Toks ir sveikatingumo treneris, jei per karantina nesaugo savo ir kitu sveikatos
 
 
#2 Zita 2020-04-09 19:09
Tokio didelio zmoniu kiekio Rusneje nera buve.Syskranteje prie upes stovi kemperis,zveju masinos,nakti kuriami lauzai.Primesta tusciu buteliu.Niekam nerupi.Masinos keliu link Uostadvario lekia 100 km per val.greiciu. Eismas intensyvesnis nei mieste...Vietiniai taip nesielgia,tik atvykeliai taip " karantinuojasi".
 
 
#1 Vytas 2020-04-09 16:31
Ir visgi kalčiausi kaimynai, bet tikrai ne pats, darantis nesamones. Čia zonos zakonais atsiduoda.
 
Ar pritariate, kad karantinas Lietuvoje baigtas birželio 17 dieną?