Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

92401999 218419482744820_3374167251660832768_nPrie senųjų kapinaičių atvilktos karvių gaišenos - viena jau supuvusi, kita pūvanti su negyvu veršiuku pilve, kapinės pridergtos mėšlu... Tokį vaizdą Lapalių kapinaitėse pamatė šilutiškis, gamtos fotografas ir Mažosios Lietuvos istorijos mylėtojas.

Ne mažiau šiurpų radinį šalia savo tvartų aptiko ir Kintų seniūnijos Uogalių kaime gyvenantis naujakurys – seną mėšlą iš tvarto mėžti ir aplinką tvarkyti ėmęsis vyras kartu su juo į dienos šviesą išvilko ir trijų galvijų gaišenas...

Abu šie atvejai žinomi Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), juos tiria ir policija.

 93245922 868690813555308_1773491120068624384_n

Pamatytas vaizdas „permušė viską“

„Esu matęs iškastas kapines, kai ieško „žulikai“ su metalo ieškikliais, esu matęs kai laukiniai gyvūnai iškasa žmonių kaulus, bet šitas vaizdas permušė viską...“, - pasakojo fotografas Kęstutis Zdanevičius.

Pomėgį gamtą, Mažosios Lietuvos architektūrą ir kapinaites fotografuoti turintis vyras antrąją Velykų dieną sumanė aplankyti Saugų seniūnijos Lapalių kapinaites. Tačiau tokio šiurpaus vaizdo jis tikrai nesitikėjo pamatyti, juolab - šventą dieną. Prie kapinių gulėjo gyvulių gaišenos, iš vienos karvės buvo belikę tik griaučiai, o kita dar tik pūvanti ir mirties akimirką, matyt, besiveršiuojanti. Per pievą matėsi gyvulių vilkimo žymės, senosios kapinaitės buvo pridergtos karvių mėšlu.

Apie šį atvejį K. Zdanevičius pranešė VMVT. Iš tarnybos gavo atsakymą, kad skundas pasitvirtino.

Galvijų neprižiūri nei ganyklose, nei veršiuojantis

Tai „Šilutės naujienoms“ patvirtino ir VMVT viršininkas Vytautas Jasaitis. Pasak jo, Lapalių kaime ūkininkaujantis A. J. yra stambus ūkininkas – jo bandoje apie du su puse šimto galvijų. Jie ganosi bene 100 ha pievų teritorijoje. Ūkininkas jau nebe pirmą kartą pakliūva į VMVT akiratį, paskutinį kartą už gyvulių nepriežiūrą jis baustas 2018-ųjų lapkričio mėnesį.

Tiriant pastarųjų savaičių atvejį A. J. inspektoriams aiškino, jog besiveršiuojanti karvė krito pirmąją Velykų dieną. Jis tikino gaišeną nuvilkęs arčiau kelio (tuo pačiu – ir arčiau kapinaičių), kad būtų patogiau ją paimti „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ automobiliui. Su šia įmone ūkininkas sakė susisiekęs tik balandžio 14 dieną, nes laiku tai padaryti sutrukdė Velykų šventės. O čia lyg tyčia ir pasisukiojo fotoaparatu apsiginklavęs Mažosios Lietuvos istorijos mylėtojas K. Zdanevičius.
Dar viena gaišena greta esančiame beržyne guli jau nebežinia nuo kada.

„Akivaizdu, kad ūkininkas nesuteikė reikalingos priežiūros nei besiveršiuojančiai karvutei, nei kitiems savo galvijams“, - sako V. Jasaitis.
Traksėdžių sodų bendrijose gyvenantys žmonės pasakoja taip pat jau nebe pirmus metus vaikantys A. J. gyvulius nuo savo tvorų.

„Jo karvės išsiveržia iš aptvaro ir eina kur nori. Nežinau kodėl: ar dėl to, kad jos alkanos, ar aptvarai netvarkingi?.. Aš pati jau ne kartą ir į Savivaldybės Kaimo reikalų skyrių dėl to skambinau, ir į ūkininko namus buvau nuvažiavusi. Išgirdau, kad jis ne kartą baustas, bet tuo viskas ir pasibaigė, nes niekas nepasikeitė“, - pasakojo vieno sodo bendrijos pirmininkė.

V. Jasaitis patikino, kad A. J. ir vėl skirta administracinė nuobauda. Tyrimo medžiaga perduota ir policijai, tad pareigūnai taip pat gali skirti nuobaudą už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Tikrintojai rado pažeidimų ir Kintuose

93153163 2931539123599726_1703712409908150272_nPranešimas apie šiurpų radinį Kintuose policiją pasiekė balandžio pradžioje, bet Tauragės AVPK pranešime apie paros įvykius rašyta tik praėjusią savaitę. Teigiama, kad atlikus patikrinimą 34 m. vyro ūkyje Uogalių k. nustatyta daug pažeidimų.

VMVT Šilutės skyriaus viršininkas Vytautas Jasaitis teigia, jog balandžio 9 d. du skyriaus inspektoriai atliko ūkyje gyvulių sveikatos ir gerovės patikrinimą. Tikrinimo metu nustatyta, kad ūkininko V. K. gyvuliai ganomi aptverti piemeniu prie seno ūkinio pastato Prycmų k. Teritorijoje rasta apie 50 kg įvairių, trims galvijams priklausiusių gaišenų likučių. Mėšluose matėsi kaulai, jau apiręs galvijo skeletas su oda, taip pat veršelio galva be identifikavimo numerių.

Ūkininkas teigė, kad galvijų kaulus ir kitas kūno dalis rado tvarkydamas ūkinį pastatą ir teritoriją. Ūkininkas šį apleistą ūkį nuomojasi nuo praėjusių metų vasaros iš anksčiau čia ūkininkavusio garbaus amžiaus kintiškio T. A. Jis taip pat teigė iš ankstesniojo šeimininko nupirkęs 7 galvijus. VMVT inspektoriai nustatė, kad senolis ūkį tikrai likvidavo.

Šilutės VMVT viršininkas sakė, jog šioje situacijoje irgi įžvelgia aiškių žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo požymių. Todėl jis paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį.

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gretos Kęsminaitės, už žiaurų elgesį su gyvūnais asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sako miestelyje girdintis ir kitokias kalbas. Esą galvijų liekanos rastos ne tvarto mėšle, bet jau ne vienerius metus šalia tvarto riogsojusioje seno mėšlo krūvoje. Bet kokiu atveju aišku viena: nugaišusių galvijų liekanos nebuvo sutvarkytos taip, kaip pridera. Tad reikalą besiaiškinantiems teisėsaugininkams bus ką veikti.