Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

katyciu bibliotekaVasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų knygas rinktis toje pačioje vietoje.

„Norisi argumentų, kodėl biblioteką nutarta iškelti? Ir kas pagalvos apie paprastą pagyvenusį žmogų, kuris jau buvo pramynęs takus į senąją biblioteką“, - redakcijai rašė Katyčių gyventojai.

Tuos argumentus pateikė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė.
Vietinių nuomonė nesvarbi?

Katyčių bibliotekos lankytojai prašė Šilutės savivaldybės vadovų nekelti vietos bibiotekos į miestelio pagrindinės mokyklos patalpas. Žmonės piktinasi, kad atsakymo jie nesulaukė iki šiol, o dėl bibliotekos iškeldinimo nebuvo pranešta net per valdžios metinės ataskaitos pristatymą vasario mėnesį.

Katytiškiai pabrėžia, kad seniūnijos teritorijoje yra ir dvi bendruomenės („Katyčių bendruomenė“ ir bendruomenė „Stubriai“), bei trys seniūnaitijos. Nutardami iškeldinti bibliotekėlę iš seniūnijos patalpų, Savivaldybės vadovai neįtraukė į šio klausimo sprendimą nei bendruomenių pirmininkų, nei seniūnaičių.

„Bendruomenių pirmininkų ir seniūnaičių nuomonė nereikalinga Šilutės savivaldybės vadovams. Ką jau kalbėti apie mus - lankytojus. Manome, kad vis dar gyvename demokratinėje valstybėje ir tokie sprendimai turėtų būti svarstomi išklausant visų nuomones. Tikimės, kad šį kartą būsime išgirsti“, - į „Šilutės naujienų“ redakciją bibliotekos lankytojų vardu kreipėsi Diana.

Moteris pripažįsta, kad iškėlus biblioteką į kitas patalpas blogiau gal ir nebus, tačiau sako, kad 60 proc. bibliotekos lankytojų yra senjorai ir neįgalieji, per gyvenimą jau pramynę takus į mėgstamą miestelio centre esančią biblioteką.
Katytiškiai kreipėsi į Savivaldybės vadovus, Kultūros skyriaus vedėją, keletą Tarybos narių. Nesulaukę atsakymų iš jų, kreipėsi ir į LR Kultūros ministeriją.

Naujos patalpos daug geresnės

F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė L. Dumšienė supranta, kad vyresniajai kartai sunku prisitaikyti prie naujovių, visgi šiuo atveju jos būtinos. Seniūnijos pastate jau daugiau kaip 70 metų veikiančią Katyčių biblioteką direktorė prilygina kamarai, kur vos galima apsisukti.

Pasak direktorės, kambarėlis, kur sudėtas fondas, prastai apšviestas, lankytojui ten sudėtinga „įlįsti“, norimą knygą turi atnešti bibliotekininkas. Lentynos, kuriose sudėtos knygos mena gūdžius sovietinius laikus - 1950-uosius. Tokių Lietuvoje tikriausiai jau niekur nepamatysi. Ankštoje bibliotekoje nėra vietos renginiams, kuriuos ne karantino metu organizuoja bibliotekininkai.

„Šiuo metu Katyčių bibliotekėlė, lyginant su kitais filialais (kurių 21), turi prasčiausias patalpas. Baisesnių nėra“, - atvirai sakė bibliotekų tinklo vadovė.

Apie vietinių nepasitenkinimą L. Dumšienė žino. Žino ji ir tai, kad vienas svariausių argumentų yra, kad naudotis biblioteka patogu, nes ji įkurta seniūnijos pastate, miestelio centre. Tad atėjus į seniūniją galima užsukti ir į biblioteką. Praeitą savaitę L. Dumšienė važiavo į Katyčius ir įvertino, kad mokykla, kurioje numatytos naujos patalpos bibliotekai, nėra toli nuo miestelio centro, dabartinę biblioteką ir mokyklą skiria vos 220 metrų.

„XXI a. mes negalime laikyti tokią baisią biblioteką, kai mums siūlo geresnes patalpas. Aš neturiu jokio pagrindo nesutikti su Savivaldybės sprendimu, nes tai yra daug geriau“, - sakė ji.

Naujoji biblioteka įsikurs pirmajame mokyklos aukšte, erdviose patalpose, kurios bus suremontuotos, įrengtas įvažiavimas neįgaliesiems. Knygos bus sudėtos į naujas lentynas. Biblioteka dirbs ne penkias, o šešias dienas per savaitę, tam bus skirta 1,5 etato.

Biblioteką iškeldinti planuojama iki rugsėjo 1 d.

Prieš keletą metų bibliotekos prie mokyklų buvo prijungtos Saugose ir Usėnuose. Po Katyčių bus iškeldinta ir Juknaičių biblioteka, tuomet rajono bibliotekų tinklas bus sutvarkytas.

Pasak direktorės, bibliotekos prie mokyklų prijungiamos todėl, kad mažėjant žmonių, nėra racionalu laikyti dvi bibliotekas – po vieną mokyklose ir kitose patalpose.