Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Vagystės iš namų: skaudžiausios ir sunkiausiai tiriamos

Image - Vagystės iš namų:  skaudžiausios  ir sunkiausiai tiriamos

Vagystes iš namų išgyvenę žmonės sako, kad rasti sujauktus namus – išdaužtus langus, išverstus stalčius, daiktus, iškratytas žemes iš gėlių vazonų - yra šlykštus jausmas. Patyrus tokią psichologinę traumą, dar

Sekmadienis, 16 Vasaris Komentarai (1)

Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

Image - Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

  Išradingi lietuvaičiai stengiasi visais įmanomais būdais praturtėti. Pastaruoju metu stebina tendencija, kai netikri Lietuvos apyvartoje esantys pinigai užsakomi ir atsisiunčiami iš įvairių internetinių tinklalapių. Atsisiųsti netikri pinigai panaudojami rinkoje. Pinigus,

Trečiadienis, 5 Vasaris Komentarai (1)

Įvykiai

Kaukėtas vagis apiplėšė maisto prekių parduotuvę - moteriai grasino peiliu

Image - Kaukėtas vagis apiplėšė maisto prekių parduotuvę - moteriai grasino peiliu

  Vėlų ketvirtadienio vakarą į parduotuvę Šilutėje užėjęs jaunuolis, moteriai grasindamas peiliu, iš kasos aparato pagrobė pinigus ir cigarečių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Tikėjos pasipelnyti, bet verslas žlugo

Image - Tikėjos pasipelnyti, bet verslas žlugo

  Tauragės pareigūnai sučiupo narkotikų vartotoją, platintoją ir tiekėją. Pareigūnai kovo 6 d. apie 20.45 val. sulaikė vyrą, gim. 1999 m., kuris prie namo, Šilutės r., Juknaičių k., neteisėtai, turėdamas tikslą

Ketvirtadienis, 12 kovas Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Kelių gaidelis gimė po laiminga žvaigže: traumų išvengė, mašinai pakilus į orą kelis metrus

Image - Kelių gaidelis gimė po laiminga žvaigže: traumų išvengė, mašinai pakilus į orą kelis metrus

  Šilutės rajone Žemaitkiemio kaime vėlų šeštadienio vakarą „Ford Focus“ vairavęs girtas vyras, nesuvaldęs automobilio nuskriejo nuo kelio, vertėsi ir atsidūrė kitoje plento pusėje esančiame griovyje. Iš aplaužytų medžio šakų matyti,

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Vėliava

Neseniai rašėme apie šilutiškį verslininką, kuris nuteistas už neapykantos kurstymą prieš kitos orientacijos žmones, - konfiskuotas jo kompiuteris, kuriuo rašė įžeidžiamus ir susidoroti kurstančius komentarus, ir paskirta bauda.

Teismo nuosprendžius išgirdo dar trys šilutiškiai, praėjusių metų sausį internetiniuose komentaruose neigiamai pasisakę apie homoseksualios orientacijos žmones bei su jais raginę susidoroti.

 Vienas kito nepažįstantiems vyrams skirtos nuo 780 iki 910 Lt siekiančios baudos.

Tarp trijų komentatorių - ir garbaus amžiaus vyras.

Kaltę pripažino visi

Įžeidžiančius komentarus vyrai parašė prie to paties straipsnio apie Vilniuje planuojamas gėjų eitynes.

53 metų Antanas B. teismo metu teigė, kad dėl savo komentaro gailisi, tačiau nori, kad „gėjai viešai nesidemonstruotų“. Savo komentare netgi Hitlerį minėjęs šilutiškis pasakojo, kad vieną itin originalų gėjus įžeidžiantį apibūdinimą, kurį pavartojo komentare, rado rašytojo Balio Sruogos knygoje.

„Jeigu knygoje, kurią skaitė visa Lietuva, yra vartojami tokie žodžiai, manau, juos galiu vartoti ir aš“, - tikino Antanas B.

39 m. Audriaus R. komentare buvo skatinama tyčiotis ir niekinti žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos. Apklausos metu vyras teigė nesąs nusiteikęs prieš kitos seksualinės orientacijos asmenis, tačiau manąs, kad jiems viešai demonstruotis ir organizuoti paradus nedera.

Audriaus R. teigimu, parašyti komentarą jį paskatino kitų žmonių pasisakymai, kurių daugelis irgi buvo įžeidžiamo pobūdžio.

Jauniausias internetinėje erdvėje pasižymėjęs šilutiškis, 24 m. Nerijus N., planuojamą paradą ir jo dalyvius koneveikė labiausiai. Pavartojęs nemažai necenzūrinių, tačiau gana dažnai kalbant apie netradicinės seksualinės orientacijos žmones girdimų žodžių, vyras savo komentare taip pat skatino ir smurtą.

„Jeigu bus išduotas leidimas eitynėms organizuoti, rinksiu draugus ir varysiu daužyti gėjų, kad viso pasaulio spauda rašytų, jog mes nekenčiame iškrypimų“, - rašė Nerijus N.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnų apklaustas komentatorius kaltę pripažino ir taip pat sakė tik norėjęs išreikšti poziciją dėl organizuojamo parado.

„Niekada nesmurtaučiau prieš homoseksualios orientacijos žmones“, - tikino šilutiškis.

Tarp komentatorių - ir išsilavinę žmonės

Praėjusiais metais dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę Lietuvoje buvo pradėta 160 ikiteisminių tyrimų.

Už šmeižikiškus, viešųjų ar privačių asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius komentatoriai gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Su nusikaltimais viešojoje erdvėje susijusiose bylose nėra privataus kaltinimo, todėl dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo į pareigūnus gali kreiptis ne tik tas asmuo, apie kurį yra komentaras, bet ir kiti asmenys.

Tyrimus atliekantys pareigūnai pabrėžia, kad nusikalstamas veikas internetinėje erdvėje padaro ne tik užgaulius komentarus rašantys paaugliai, bet ir išsilavinę suaugusieji.

Už netinkamo pobūdžio komentarus yra nuteistas Prienų rajono ligoninės vidaus ligų gydytojas, vienos Klaipėdos mokyklos muzikos mokytojas, net du apkaltinamuosius nuosprendžius išgirdo ir viena Kelmės gydytoja.

Visiems nuteistiesiems teismai skyrė pinigines baudas nuo 260 iki 3 250 Lt.

Iš kai kurių komentatorių teismas konfiskavo nešiojamąjį kompiuterį - jis pripažintas nusikaltimo įrankiu.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#2 2011-10-25 14:36
Neaišku kur dėti kablelį: - Bausti negalima pasigailėti.
 
 
#1 2011-10-13 08:53
BAISU