Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Adventas įžengė į 100 senjorų širdis

Image - Adventas įžengė į 100 senjorų širdis

Jau 25-ąjį kartą apie 100 viso Šilutės ir net dalies Pagėgių krašto senjorų šeštadienį susibūrė švęsti Advento pradžią Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ namuose. Juos čia sukvietė sandoriečiai

Pirmadienis, 9 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

Renovuoti daugiabutį - būtina. Namas kritinės būklės, tad renovacijos metu dalį jo praktiškai teks perstatyti.Į Šilutės rajoną pagaliau atskrenda pirmoji būsto renovacijos kregždė. Pasinaudoti daugiabučių namų renovacijos programa ir valstybės parama pasiryžo vieno pagrindinės Kintų gatvės daugiabučio gyventojai.

Padėti nepasiklysti įstatymų ir reikalavimų džiunglėse kintiškiams padeda namą administruojanti bendrovė „Šilutės butų ūkis“, kuri ir atlieka visus namo naujinimui reikalingus dokumentacinius žingsnius.

Būklė - kritiška

Kintuose stovintis daugiabutis, kurio bendras plotas - 374,41 kv/m - itin probleminis. Namas stovi duobėje, fasadinių sienų mūras siekia žemės paviršių, neįrengti lietaus vandens nuvedimo nuo stogo lietloviai ir lietvamzdžiai. Didžioji dalis langų butuose ir langas laiptinėje - seni, mediniai, visiškai susidėvėję.

Nemenkas galvos skausmas ir stogas: jo čerpių danga nesandari, čerpės laikosi silpnai, daugelyje vietų nukritusios, mediniai stogo pakalimai supuvę. Stogo dangoje daug plyšių, hidroizoliacinio sluoksnio nėra. Dėl nesandaraus stogo drėksta ir pūva medinės stogo konstrukcijos, vanduo patenka į palėpę. Laiptinėje sienų tinkas sutrūkinėjęs, nukritęs, dažai nusilupę. Medinė 2-ojo aukšto perdanga suirusi, patekimo į palėpę liukas susidėvėjęs.

„Žmonės seniai norėjo susitvarkyti stogą. Organizavau apklausą, trys įmonės pasiūlė stogo remonto darbus atlikti už maždaug 100 tūkst.litų, bet pensininkai, invalidai ir vargingiau gyvenantys tiek pinigų neturi. Siūliau imti paskolą, bet perspėjau, kad bus labai didelės palūkanos. Vienintelis likęs kelias - viso namo renovacija“,- prisiminęs pirmuosius žingsnius pasakojo „Šilutės butų ūkio“ vadybininkas Albinas Zdanavičius.

Kintiškiai su šiuo siūlymu sutiko. Praėjusią savaitę bendro susirinkimo su „Swedbank“ atstovais ir „Šilutės butų ūkio“ darbuotojais metu, jiems pristatytas investicinis projektas, kurį parengė Algimanto Naudžiūno inžinerinė konsultacinė įmonė.

Remiantis projektu, namo renovacija kainuos beveik 449 tūkst.Lt, visą sumą su 3 procentų palūkanomis skolina „Swedbank“. Projekto administruos „Šilutės butų ūkis“. Per dvidešimtį metų kiekvienam namo butui per mėnesį priskaičiuota mokėti suma - nuo 230 iki 260 Lt -priklauso nuo būsto kvadratūros ir jau padarytų darbų, pavyzdžiui, jau įdėtų plastikinių langų.

Kai investiciniam projektui pritars ir jį patvirtins Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra, bus rengiamas techninis projektas, svarstomi pasiūlymai ir konkurso būdu išrinktas darbų rangovas, kuris ir atliks visus renovavimo darbus.

A.Zdanevičius pabrėžė, kad namo renovacijai prireiks tiek daug pinigų, nes bus atliktas ne tik sienų ir stogo remontas ir apšiltinimas, bet daugybė kitų būtinų namo remonto darbų: keičiami vamzdynai, elektros instaliacija, stogo perdanga. Vadybininkas sako, kad geresnės būklės namams renovuoti užtektų žymiai mažiau lėšų.

Taip atrodo namas, kurį planuojama renovuoti.Taip atrodo namas, kurį planuojama renovuoti.Taip atrodo namas, kurį planuojama renovuoti.

Į renovaciją žvelgia nedrąsiai

„Klausiau namo gyventojų, kodėl jie nesugalvojo namo renovuoti anksčiau, kada jo būklė dar nebuvo tokia bloga. Išlaidos būtų žymiai mažesnės. Žmonės prisipažino patys nebūtų sugebėję organizuoti renovacijos, o „Butų ūkio“ žinion perėjo tik prieš trejus metus“,- pasakojo A.Zdanavičius.

Pasak „Šilutės butų ūkio“ direktoriaus Alekso Kvederio, įmonės vadybininkai per susirinkimus nuolat akcentuoja renovacijos galimybes ir naudą, tačiau daugelis žmonių baiminasi užsikrauti finansinę naštą.

„Galbūt trūksta daugiau informacijos iš valstybės pusės. Galų gale, žmonės nesupranta, kad investuoja į savo turtą, ne į balą pinigus išmeta. Reikėtų paraginti gyventojus nebijoti renovacijos, nes dažnu atveju kito kelio sutvarkyti būstą nebūna“,- įsitikinęs direktorius.

A.Kvederis vylėsi, kad renovavus pirmuosius būstus, savo patirtimi jų gyventojai imtis veiksmų paskatins ir kitus. Direktorius informavo, kad parengtas ir dar vienas investicinis projektas namo renovacijai Šilutėje, Tilžės gatvėje. Šį namą atnaujinti turėtų kainuoti keliskart pigiau nei kintiškių, nes nereikės tiek daug kapitalinio remonto.

Tiesa, šilutiškiai gyventojai su sąmata dar nėra supažindinti, tačiau susirinkimas jau planuojamas.Kad namą būtina gelbėti nuo griūties, sutarė visi daugiabučio gyventojai.

Butų ūkis - pagalbininkas

„Labai stengiamės žmonėms padėti - „praeiti“ visas instancijas, sutvarkyti dokumentus. Patiems gyventojams tai padaryti būtų žymiai sunkiau“,- neslėpė A.Kvederis.

Tai, kad administruoti namo renovacijos projektą ėmėsi „Šilutės butų ūkis“, kintiškius išgelbėjo nuo papildomų išlaidų savo indėlio finansinei daliai pagrįsti.

Už savo pinigus kintiškiai turėjo apmokėti investicinio projekto rengimo išlaidas - kiek daugiau nei 1000 Lt (juos vėliau grąžins Vyriausybė), tačiau šias lėšas, kaip namo administratorius, iš surenkamo mokesčio, skyrė „Šilutės butų ūkis“.

Surenkamas administracinis mokestis, kaip pradinis įnašas, buvo parodytas ir bankui.

Pagal dabar galiojančią tvarką Vyriausybė finansuoja 15 procentų visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Nepaisant to, dauguma namo gyventojų būstą renovuosis nemokamai.

„Socialiai remtinos šeimos nemokės net tų 230 litų per mėnesį, jeigu kiekvieną metų ketvirtį mums pristatys pažymas iš seniūnijos, kad yra socialiai remtini. Mes šitas pažymas perduosime bankui, o už gyventojus jam atsiskaitys valstybė“, - informavo A.Zdanavičius.

Pasak administratorių, per kiek laiko bus atlikti renovacijos darbai, priklausys nuo rangovo darbo tempo, tačiau vien dokumentacijai paruošti, kuri jau beveik baigta, reikia maždaug vienerių metų. Patys darbai gali trukti dar tiek pat.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#2 2011-11-14 13:06
Va cia tai gerieciai tie aferistai is butu ukio!!!

Butinai paskaitykite Vygando komentaro esancia nuoroda
 
 
+1 #1 2011-10-18 08:06
Pries 1,5 metu stogo kapitalinio remonto darbai uz 65tukst. A.Kvederiui buvo per maza suma, tad ir iskele nerealius reikalavimus konkurse dalyvavusiom imonem, kurios veliau visiskai atsisake vykdyti darbus.

Na dabar butu ukis "uzbure" gyventojus namo renovacijai, kuri kainuos beveik 449 tūkst.Lt :-*

placiau paskaitykite apie Butu ukio renovacijos ypatumus Rusneje, nukopijave zemiau esancia nuoroda

http://gerabendrija.blogspot.com/
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt