Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Neįgaliųjų tėvai, surengę piketą dėl Dienos paslaugų centro veiklos, išsireikalavo, kad Savivaldybės vidaus audito skyrius įstaigoje atliktų patikrinimą. Jo metu nustatyta nemažai pažeidimų.„Šilutės naujienos“ jau rašė apie Šilutės dienos paslaugų centre susiklosčiusią darbuotojams ir globotiniams bei jų tėvams nemalonią situaciją.

Straipsnį „Protestas prieš direktorę: neįgaliųjų tėvai direktorę kaltina grubumu, žeminimu ir smurtu“ spausdinome Nr. 65.

Aistroms išsiliejus piketu prieš įstaigos direktorės Onos Klasauskienės darbo metodus, neįgalių jaunuolių tėvai net atsisakė savo vaikus vieną dieną leisti į Dienos paslaugų centrą.

Savivaldybės vadovai įstaigoje inicijavo centralizuotą vidaus auditą. Audito išvados jau parengtos, vyriausioji vidaus auditorė Aurelija Tamošauskienė konstatavo daug rimtų pažeidimų įstaigos veikloje.

Apibendrinta išvada: direktorė O.Klasauskienė nevykdė Biudžetinių įstaigų įstatymo, nes neužtikrino, kad būtų laikomasi įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų. Vidaus kontrolės sistema įstaigoje įvertinta tik patenkinamai, konstatuojama, kad konfliktai tarp direktorės ir darbuotojų, direktorės ir klientų tėvų įstaigoje sukūrė blogą mikroklimatą.

Atleidimą įvertintų tik teismas

Auditorė nustatė, kad Dienos paslaugų centre šiuo metu trūksta tiesiogiai su klientais dirbančių darbuotojų. Audito metu centre nebuvo nė vieno su klientais dirbančio socialinio darbuotojo užimtumui.

Centro direktorė maisto produktų tiekėjus parinkdavo nesivadovaudama Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Centre egzistuojanti maisto produktų pajamavimo ir nurašymo tvarka neužtikrino maisto produktų pirkimo ir naudojimo skaidrumo.

Pagrindinis konfliktas vasarą įsiliepsnojo dėl socialinio darbuotojo padėjėjos Birutės Obrikienės atleidimo iš darbo. Auditorė konstatuoja, kad vyr. socialinė darbuotoja, laikinai pavaduojanti direktorę, Lina Linkytė, nepriimdama B.Obrikienės prašymo dėl nemokamų atostogų, nesilaikė įstatymais numatytų Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių.

Darbo ginčus nagrinėja darbo ginčų komisija arba teismas, tad jis ir įvertintų B.Obrikienei skirtos nuobaudos - atleidimo iš darbo skyrimo teisėtumą, jei B.Obrikienė kreiptųsi į teismą.

Įstaigoje įdarbino sutuoktinį

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą direktorė O.Klasauskienė pažeidė ir tuo, kad į darbą nuo 2009-ųjų kovo iki 2011-ųjų balandžio buvo priėmusi savo sutuoktinį P.K.

Vairuotoju įdarbintam P.K. buhalterija skaičiavo ne 0,25 proc. priedą, kaip nurodyta direktorės įsakyme, o 25 proc. dydžio darbo užmokesčio priedą.

Tuo tarpu socialinio darbuotojo padėjėjai E.G. buvo apskaičiuotas 49,63 litais mažesnis nei priklausė darbo užmokestis.

Atleisdama iš darbo soc. darbuotoją V.K., direktorė nepagrįstai nurodė buhalterijai apskaičiuoti kopensaciją už nepanaudotas atostogas, nors nepanaudotų atostogų žmogus neturėjo. Įstaigai padaryta žala siekia 470 litų, neskaičiuojant socialinio draudimo įmokų.

Nesilaikė ministro patvirtintų reikalavimų

Konstatuojama, kad O.Klasauskienė, nustatydama darbo užmokestį socialiniams darbuotojams, nesilaikė socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos apmokėjimo už darbą tvarkos.

Nevykdė O.Klasauskienė ir to paties ministro patvirtintų reikalavimų nestacionarioms socialinių paslaugų įstaigoms, nes su klientais nesudarė sutarčių. Tokiose sutartyse turėtų būti numatytos abiejų šalių teisės ir pareigos, teikiamų paslaugų kiekis ir struktūra, teikimo trukmė, mokėjimo už paslaugas tvarka ir sąlygos.

Įstaigos nuostatuose nenumatyta patariamųjų organų (tarybos) veikla, jų sudarymo tvarka ir kompetencija.

Paramos lėšas direktorė irgi naudojo nesivadovaudama Vyriausybės nutarimu, nes nepatvirtino tų lėšų išlaidų sąmatos. Pažeistas ir Buhalterinės apskaitos įstatymas, nes neužpajamuotos lėšos, gautos pardavus klientų sukurtus darbelius.

Šilutės dienos paslaugų centrą pertvarkius iš viešosios į biudžetinę įstaigą, nebuvo parengti ir pasirašyti turto perdavimo - priėmimo aktai dėl savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto perdavimo centrui.

Verdiktą ištars politikai

Audito išvados jau pateiktos Dienos paslaugų centrui, bet kadangi direktorė O.Klasauskienė dar serga, jas priėmė laikinai jos pareigas vykdanti socialinė darbuotoja L.Linkytė.

Su išvadomis jau susipažino ir Savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė.

„Šilutės naujienoms“ ji sakė su O.Klasauskiene dar nekalbėjusi, tačiau pirminė išvada tokia: „O.Klasauskienė arba nėra susipažinusi su LR įstatymais, todėl jai trūksta kompetencijos, arba ji tiesiog nenori jų laikytis. Pažeidimai šiurkštūs. Manau, kad O.Klasauskienė tiesiog negali eiti šių pareigų“, - sakė I.Vasiljevienė.

Audito išvados bus perduotos susipažinti rajono Tarybos nariams. Kai įstaigos vadovė grįš į darbą, jos tinkamumą eiti pareigas svarstys rajono Taryba. Tik rajono Taryba turi teisę skirti įstaigos vadovą ir atleisti jį iš darbo.

„Jeigu taryba O.Klasauskienės iš darbo neatleis, jai bus skirta nuobauda“, - sakė I.Vasiljevienė.

Susiję straipsniai:

 

Dienos paslaugų centro darbuotojai nesutinka su kaltinimais

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt