Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

Grupė politikų siūlo pirmiausia tvarkyti tuos kiemus, kurių gyventojai prisidės finansiškai.Duobėti, o kai kur net ir vos beišvažiuojami daugiabučių kiemai - sena Šilutės ir rajono kaimų piktžaizdė.

Posėdžiavusi darbo grupė tokių kiemų tvarkymo prioritetams nustatyti nusprendė, kad pirmiausia bus tvarkomi tų namų kiemai, kurių gyventojai sutiks patys padengti nors dalį remonto išlaidų.

Darbo grupė taip pat siūlys rajono savivaldybės Tarybai priimti sprendimą dėl valstybinės žemės sklypų suformavimo ir išnuomojimo daugiabučiams.

Neįkūrę bendrijų liko privilegijuoti

Iki šiol daugiabučių namų kiemai remontuojami Savivaldybės pinigais. Šiemet mieste suremontuotos 4 kiemų aikštelės, tam prireikė beveik milijono litų.

Tokia tvarka piktina privačių namų savininkus ir daugiabučių bendrijas, kurios priverstos tvarkytis savo lėšomis.

Prieš porą savaičių posėdžiavusi darbo grupė daugiabučių namų kiemų tvarkymo prioritetams parengti siūlo pirmiausia tvarkyti tuos kiemus, kurių būklė blogiausia, bet sudarant eilę bus atsižvelgiama, ar namų gyventojai prisidės prie išlaidų. Ypač galėtų sukrusti tie, kas norėtų praplėsti šalia savo namų esančias automobilių stovėjimo aikšteles, sutinka aukoti dalį aplink namą esančių žaliųjų plotų ir prie šių darbų prisidėti pinigais.

Šiuo metu remonto verkiant prašosi apie 40 daugiabučių kiemų mieste ir seniūnijose. Darbo grupei vadovaujantis mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis siūlė, kad atsižvelgiant į gyventojų koncentraciją miesto ir kaimo kiemus reikėtų tvarkyti santykiu 3 su 1.

Apvažiavo, bet nieko nežada

Seniūnų buvo prašyta pateikti sąrašą, kuriuos kiemus jie siūlo remontuoti pirmiausia. Šilutės seniūnijoje tokių surašyta 16, kitose - po 3-5. Tik Žemaičių Naumiestis, anot V.Pavilonio, problemų neturi ir prašymų nepateikė.

Apsvarstyta ir J.Zauerveino gatvelės būklė, mat ši Darbininkų kvartalo gatvė taip ir liko neasfaltuota, nors šiame kvartale prieš kelerius metus renovuotos visos gatvės. Daug pageidavimų pateikė Cintjoniškų g. 2 name įkurta bendrija „Avilys“. Jau keleri metai baisia kiemo būkle skundžiasi Melioratorių kvartalo 7 namo gyventojai. Savo gatve sako nebeišvažiuojantys Kuršių gatvės (Naujakuriuose) gyventojai. Visi pastarieji dar kartą surašė skundus Savivaldybei, tad komisijai nebeliko nieko kita, kaipsvarstyti ir jų prašymus.

Dalį apverktinos būklės kiemų apvažiavusi komisija dar nieko nesprendžia ir nieko konkretaus niekam nežada: kada kiemai bus pradėti remontuoti, neaišku. Anot V.Pavilonio, tai paaiškės tik po rajono Tarybos posėdžio.

Daugiabučiai už nieką neatsakingi

Dar viena blogybė, kad mūsų daugiabučiai iki šiol neturi jiems priskirtų teritorijų, t.y., žemės.

Tokia situacija liko nuo sovietmečio, kuomet butai buvo valdiški. Štai ir išeina, kad niekas negali pareikalauti daugiabučių gyventojų patiems tvarkyti savo namų aplinką.Kiemas

Posėdyje dalyvavęs rajono Tarybos narys Alfonsas Vanagas mano, kad problemos sprendimas pajudėtų žemę aplink daugiabučius priskyrus tiems namams. Tuomet ir ne bendrijų gyventojai būtų suinteresuoti prižiūrėti savo aplinką.

„Tokia idėja nėra jokia naujovė. Apie tai Savivaldybėje kalbama jau gal 15 metų“, - primename A.Vanagui. Komisijos narys sako sutinkantis, jog savo pasiūlymu „Amerikos neatrado“, bet faktas tas, kad iš vietos niekas nejuda.

Dabar yra taip, kad privačiuose butuose gyvena 100 šeimų, jos važinėja automobiliais, kiemą šiukšlina jų vaikai, o tas šiukšles surinkti ar žolę aplink namą nupjauti reikalaujama seniūnijos ir sumokama už tą priežiūrą iš visų mokesčių mokėtojų kišenės. Ir komisijos nariai, ir bet kuris privataus namo šeimininkas sutinka, kad tai neteisinga.

Todėl darbo grupė žada kreiptis į rajono savivaldybės Tarybą ir siūlyti pradėti daryti geodezinius matavimus aplink daugiabučius namus ir nustatyti jiems priklausančias teritorijas.

Tačiau savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis nesupranta, kaip politikuojantys vyrai ir moterys žada tai padaryti.

Anot S.Šepučio, panašiai buvo sumanę klaipėdiečiai, tačiau jiems nieko neišdegė. Esą pagal dabar galiojančius įstatymus, žemės sklypas daugiabučiui gali būti priskirtas tik gavus visų to namo butų savininkų sutikimus. Sužinoję, kad jiems dar teks mokėti ir žemės mokesčius bei patiems prižiūrėti tvarką kiemuose, daugiabučių gyventojai tokios „privilegijos“ nesutiko priimti.