Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

statybininkai isrause betono lopasStatybos darbai, žinia, dalykas sudėtingas, nepatogumų suteikiantis ir tiems, kas stato, ir tiems, šalia kurių statybos vyksta. Todėl abipusis geranoriškumas, matyt, yra tas dalykas, be kurio šiuo atveju neišsiversi.

Kaip tik to geranoriškumo ir pritrūko statybininkams, tvarkanties šaligatvius Šilutės Jaunimo alėjoje: vyrai be jokių skrupulų sunkiasvoriais automobiliais važinėjo per privatų kiemą, išmaurojo privačią žemę.

Privataus namo savininkai sako, jog kipišo nebūtų kėlę, jei kas nors bent būtų atėjęs pas juos pasitarti dėl važinėjimo per kiemą.

Asfalto dangą užtaisė betonu

Įėjimą į miesto centre esančias Nijolės valdas, kaip ir dera, žymi lentelė „Privati valda“. Tiesa, namui priklausanti teritorija nėra aptverta. Nijolė su vyru pirmąjį namo aukštą išnuomojo prekybininkams, todėl sako nutarę, jog tvora stabdytų pirkėjus. Kas, pamatęs parduotuvę, drįs į ją sukti, jei kelią pastos tvora ar vartai?..

Problemų dėl tokio sprendimo šeima iki šiol neturėjo, bet jų atsirado, kai birželio viduryje greta daugiabučių imta tiesti naujus šaligatvius. Statybininkai, kuriems reikėjo ir žvyro, ir smėlio, ir skaldos, visas šias statybines medžiagas vežiojosi sunkvežimiais... tiesai per Nijolės kiemą.

Moteris ne visą dieną būna namuose, todėl apie tokius neprašytus svečius sužinojo tik praėjus kelioms dienoms - jai pasakė I aukšte esančioje parduotuvėje dirbanti pardavėja. Tada savininkė ir sunkvežimių išmuštą duobę asfaltuoto kiemo dangoje pamatė.

Aplink namus dirbantys vyrai buvo nekalbūs: įmonės, kuri čia dirba, įvardinti nenorėjo ir, pasak Nijolės, tik šaipėsi. Jai pavyko išsiderėti tik tiek, kad bent duobę asfalto dangoje užtaisytų. Užpylė betonu, nes, pasak Nijolės, tikino nežinantys, kur galėtų gauti asfalto. Tad dabar tamsiame Nijolės kiemo asfalte it blynas iš tolo šviečia balta dėmė.
statybininkai isrause saligatviai
Ir dėl to Nijolė dar nepyktų, jei tuo viskas būtų ir pasibaigę. Bet jau kitą dieną pamatė, jog sunkiasvoriai sunkvežimiai mauroja jos teritoriją už ūkinio pastato. Čia įspaustos gilios provėžos tapo paskutiniu lašu jos kantrybės taurėje.
„Nebūtų taip pikta, jei bent kas nors būtų atėjęs ir paklausęs, leidimo važiuoti per mūsų žemę paprašęs“, - sako Nijolė.

Teritoriją pažadėjo sutvarkyti

Statybvietėje dirbantys vyrai ir jų darbų vadovas nekalbūs buvo ir su žurnalistais. Bet jų nepasitenkinimas („ir ko čia ta moteris vis nerimsta?“) buvo akivaizdus. Tik užrašas „Kavesta“ ant darbo drabužių išdavė, kokios Šilutės įmonės darbininkai čia darbuojasi.

Primygtinai spaudžiamas, darbų vadovu prisistatęs, bet pavardės taip ir nesakęs jaunuolis pasakojo, jog, jo nuomone, kiekvienas geras šeimininkas net bulvių lauką apsitveria. Juo labiau aptverti reikėtų privatų namą.

Lentelės „Privati valda“ jis tikino nepastebėjęs, esą ši kažkur užkišta esanti... O ir kaip sunkiasvoriai automobiliai turi prisikasti iki reikalingos vietos - oru juk neskris?.. Važinėti per šaligatvių bortelius irgi negalima.

„Tą duobę juk užtaisėm, jai tiko. Sutvarkysim ir visą teritoriją, kai darbus baigsim“, - nenorom kalbėjo darbų vadovas. Jis tikino, jog visada darbus baigę statybininkai išvažinėtus žemės plotus užpila juodžemiu, išlygina ir dar žolyte užsėja.

Buvo galima tartis

Situaciją išklausęs „Kavestos“ statybos direktorius Dionizas Liatukas irgi pirmiausia pabrėžė, kad privažiuoti statybininkams iki darbo vietos kaip nors juk reikia?

Anot D.Liatuko, nesusipratimas įvyko todėl, kad sunkvežimio vairuotojas nebuvo įspėtas, jog šalia statybvietės - privati teritorija. Jis nepastebėjo apie tai informuojančios lentelės, tad ir važiavo ten, kur matė esant patogiausią privažiavimą.

D.Liatukas irgi pažadėjo, kad palikdami statybvietę vyrai teritoriją sutvarkys taip, kaip pageidaus šeimininkai.

Bet negi nebuvo galima pradedant darbus užeiti pas sodybos šeimininkus ir įspėti juos dėl būsimų nepatogumų, pasitarti, kaip pervažiuoti jų teritoriją, kad kuo mažiau ji būtų suniokota?

„Buvo galima tartis“, - kiek patylėjęs pripažino D.Liatukas.