Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio motina žinoma ir Šilutės policijai

Image - Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio motina žinoma  ir Šilutės policijai

Sekmadienio vakarą visą Lietuvą sukrėtė žinia, kad bute Klaipėdoje rastas 2,5 mėnesio, jau pradėjęs irti, kūdikio lavonėlis. Pareigūnai prašė pagalbos surasti mažylės mamą Aliną Sriebaliūtę ir jos sugyventinį Mykolą Ruikį.

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

ENDZINOSpaudos konferenciją surengęs Seimo narys šilutiškis Audrius Endzinas tikino, kad yra optimistas. Pokalbyje, skirtame šalies parlamento pirmojo pusmečio sesijos aptarimui, jis, komentuodamas ekonominę šalies situaciją, priminė pasakėčią apie varlę, išsigelbėjusią iš, atrodytų, beviltiškos padėties. Įkritusi į grietinės puodynę, ji besispardydama sumušė sviestą ir taip išsigelbėjo. A.Endzinas mano, kad ir mes, kryptingai veikdami, sumuštume tą „sviestą“ ir situacija keistųsi į gera.

A.Endzinas gyrė naująją rajono vadovybę už norą bendradarbiauti su savo krašto Seimo nariais. Jis sakė, kad jau įvyko pirmas susitikimas su rajono vadovais Vilniuje. Seimo narių organizuotuose susitikimuose su kai kuriais ministrais jis girdėjęs aiškiai suformuluotus ir argumentuotus mūsų rajono merės Daivos Žebelienės, Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio pageidavimus dėl švietimo įstaigų renovacijos, kelių remonto finansavimo ir t.t.

Spaudos konferenciją organizavo naujoji A.Endzino padėjėja Daiva Plikšnienė, joje svečiavosi rajono politikai: merė Daiva Žebelienė, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.

Perspektyvą pagerins atominė elektrinė

Kalbėdamas apie svarbiausius Parlamento pirmojo pusmečio sesijos sprendimus, A.Endzinas minėjo Seimo apsisprendimą dėl naujosios atominės statybos. Jo nuomone, nauja atominė elektrinė Lietuvai užtikrins ekonominę perspektyvą mažiausiai 60 metų. Elektrinė duos naudos šalies ūkiui, leis gaminti pigesnę, nei kitais būdais gaunamą, elektros energiją, mažiau terš aplinką.

„Šalys, kurios turės savus energetinius išteklius, švarų vandenį ir maistą, turės didžiausias ekonomines perspektyvas“, - kalbėjo A.Endzinas.

Dabartinę Lietuvos ekonomiką A.Endzinas pavadino labai atvira. Jo duomenimis, Lietuvoje sparčiai auga gamyba, daug gaminama eksportui. Jis pasidžiaugė, kad Lietuva gauna išties didelę Europos Sąjungos  finansinę paramą, tačiau apgailestavo, kad dabar tose valstybėse, kurios atiduoda dalį savo kapitalo, kad Lietuva pasivytų jų pragyvenimo lygį, ekonomika stoja. Tai neišvengiamai pajusime ir mes.

Pasak A.Endzino, reikia susitaikyti su faktu, jog Lietuva negaus papildomų lėšų dujų terminalui statyti, Visagino atominės elektrinės uždarymo pabaigai.

Reikėtų auginti po 6 vaikus

A.Endzinas pripažįsta, kad Lietuvos žmonių emigracija į užsienį ir mažas gimstamumas tapo grėsme tautos išlikimui. Gyventojų skaičiaus ir gimstamumo pokyčiai rodo, kad norint susigrąžinti tai, kas prarasta, po 20-30 metų kiekvienai dabartinei mergaitei reiktų gimdyti vidutiniškai po 6 vaikus.

Todėl, pasak A.Endzino, jau nueinančių Parlamento politikų, ir naujų ateisiančiųjų parlamentarų vienas iš pagrindinių rūpesčių yra sudaryti kiek įmanoma geresnes ekonomines ir psichologines sąlygas tiems žmonėms, kurie šiandien gali auginti vaikus.

Per praėjusią Seimo sesiją priimta nemažai įstatymų, sudarančių palankias sąlygas lietuviams grįžti iš užsienio. Jie jau išvengs pajamų pakartotino apmokestinimo, supaprastintas turto deklaravimas, pagerintos kapitalo judėjimo, verslo kūrimo sąlygos - šie įstatymų pakeitimai turėtų duoti rezultatų.

Estakada bus!

„Šilutės naujienos“ klausė, kam kadenciją baigiantis ir į Seimo mandatą nebepretenduojantis A.Endzinas perduos estakados statybos vėliavą.

Jau keturias kadencijas mūsų kraštui atstovaujantys parlamentarai (po dvi kadencijas dirbo Virgilijus Martišauskas ir Audrius Endzinas) žadėjo pradėti šio rusniškiams būtiniausio objekto statybas.

A.Endzinas atsakė, kad estakados į Rusnę projektas dar šią Seimo kadenciją bus perduotas tai statybų bendrovei, kuri laimės statybos darbų konkursą.

Pasak Seimo nario, šių metų valstybės biudžete atskira eilute numatytas 5 milijonų litų finansavimas estakados statybai, ir tai yra įstatymas. Išlieka tik klausimas, ar šiemet bus suspėta organizuoti statybų konkursą, ar niekas nesutrukdys pradėti darbus.

A.Endzinas sakė, kad susitikime su naujaisiais rajono vadovais ir su susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu jau nagrinėjo estakados statybos klausimą. Jo žiniomis, yra parengtas estakados techninis projektas, gali būti, kad jis dabar koreguojamas.

Naujoji koalicija pavojuje?

„Šilutės naujienos“ klausė, ar nesugrius naujoji rajono valdančioji koalicija, nes ir ši koalicija neskuba Salos etnokultūros ir informacijos centrui išnuomoti vadinamąjį „Endzino pastatą“ Rusnėje.

A.Endzinas prisipažino būtų buvęs nustebintas, jeigu spaudos konferencijoje niekas nebūtų paklausęs apie pastato, kuris priklauso UAB „Energetinių objektų statyba“ (šios bendrovės nuosavybė susieta su A.Endzino šeima), nuomą. Jis patikino, kad tikrai nesiekia trūks plyš tą pastatą įpiršti Savivaldybei, anot jo, Savivaldybės administracija pati užklausė minėtos bendrovės, kiek kainuotų pastato nuoma, ir gavo atsakymą.

A.Endzinas patikino, kad pastato Rusnėje nuomos klausimas neturės jokios įtakos naujajai valdančiąjai koalicijai.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt