Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė nušvito naujai

Image - Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė  nušvito naujai

Šimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir

Trečiadienis, 11 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

Ilgus dešimtmečius šilutiškiai gyveno kvartaluose, dabar visi jie pervadinti alėjomis. / fotoskrydis.lt nuotr.Jei manote, kad didžiuotis Laisvės alėja gali tik kauniečiai, labai klystate. Jau beveik pusmetį ir Šilutėje yra Laisvės alėja, be to, Jaunimo, Melioratorių ir net Darbininkų alėjos.

Tad šilutiškiai, iki šiol gyvenę Laisvės, Jaunimo, Melioratorių, Darbinininkų kvartaluose, savo artimiesiems turi pranešti naujus adresus - jie jau gyvena alėjose.

Tokia nauja tvarka Šilutės rajone įsigaliojo nuo šių metų gegužės 19 dienos, kai rajono Taryba, vykdydama Vyriausybės nutarimą, priėmė sprendimą miesto kvartalus pavadinti alėjomis.

Be to, šalyje keičiama ir namų numeracija. Nebebus, kaip įprasta, lyginiai numeriai - dešinėje gatvės pusėje, o nelyginiai - kairėje. Kažkodėl nuspręsta, kad dabar naujose gatvėse namai lyginiais numeriais pažymėti bus kairėje, o nelyginiais - dešinėje pusėje.

Gerai, kad kokiam nors ministrui dar nekilo mintis liepti perkelti į kitą pusę durų rankenas...

Įsakymas nuleistas iš viršaus

Dėl kokios priežasties visoje Lietuvoje nurodyta panaikinti kvartalus, šiandien tik spėlioja ir architektai, ir seniūnai.

„Kaip ten bebūtų, vidaus reikalų ministro sausio mėnesio įsakymas yra, jį privalu vykdyti“, - taip sako Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas.

Vedėjas prisimena, jog 1995-aisiais priimtas Vyriausybės nutarimas dėl adresų sistemos leido suteikti užstatytai teritorijai kvartalo pavadinimą. Tuomet, V.Bičkausko nuomone, rinkti gatvių pavadinimus buvo leista vadovaujantis ir sveiku protu.

Bene prieš 8-etą metų šis nutarimas buvo pakoreguotas ir žodžio „kvartalas“ gatvių žymėjime nebeliko. Nebeliko ir registracijos „sodų bendrija“, dėl to sodų gatvelėms pradėta teikti takų pavadinimus.

Architektai naujovei priešinosi

V.Bičkauskas sako ilgai priešinęsis tokiai naujovei, nes žinojo, kad tame pačiame Vyriausybės nutarime yra nuoroda, jog suteikti adresai nebekeistini. Tačiau mūsų Architektūros ir urbanistikos skyriaus pasipriešinimas davė tik vieną rezultatą - V.Bičkauskas gavo pylos nuo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės už prieštaravimą.

Bet skyriaus vedėjas sako ir šiandien galvojantis, jog toks pakeitimas nėra reikalingas. Juo labiau, nors gyventojų registracija ir buvo sutvarkyta automatiškai, jie bėdų gali turėti ateityje. Niekas nežino, ar dabartinių kvartalų gyventojams nekils nesklandumų deklaruojant gyvenamąją vietą, tvarkant nuosavybės dokumentus, ar nebus keblumų paštininkų darbe.

Šiuo metu naujosios alėjos Registrų centre dar neįregistruotos, ir naujos lentelės kvartalų namų nepapuošė. Kada tai bus, kol kas negali atsakyti niekas, nes tokiai naujovei įgyvendinti reikia nemažos sumos. Juo labiau kad šiuo metu pavadinimai suteikiami ir kaimų gatvėms. Tad tik labai apytikriais skaičiavimais, pasak V.Bičkausko, mūsų rajone gatvių ženklams sudėti tektų surasti apie 400 tūkstančių litų.

Lentelių nėra ir, jos netgi neužsakytos

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas neneigia, kad seniūnija dėl tokios naujovės turės daug išlaidų, nes reikės pakeisti visas iki šiol kvartalus žymėjusias lenteles naujomis, nurodančiomis, jog tai - alėja.

Tokios lentelės, pasak A.Ivanausko, nepigios - viena kainuoja apie 70 litų. Įskaičiavus ir seniūnijos kaimų gatvelių pavadinimus, kurie šiuo metu suteikiami, Šilutės seniūnijai tokių lentelių gamybai reikės maždaug 30 tūkstančių litų.

Kol kas tokios lentelės Šilutėje net neužsakytos ir nežinia, kada jos bus. Mat jų gamybai reikės skelbti konkursą, rinkti pigiausią gamintoją.

A.Ivanauskas irgi neabejoja, jog gyventojai su adresų keitimo problemomis susidurs ateityje, norėdami parduoti savo nekilnojamąjį turtą.

Vienoje gatvės pusėje - visokie numeriai

Visoje šalyje įgyvendinama ir dar viena pastatų registracijos naujovė. Suteikiant numerius namams, dabar poriniai numeriai skiriami kairėje, o neporiniai - dešinėje gatvės pusėje stovintiems pastatams (gatvės pusės nustatomos žvelgiant nuo jos pradžios).

Šios naujovės iniciatorius - Vidaus reikalų ministras, savo įsakymu tai patvirtinęs šiemet, sausio 25-ąją.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Simona Černeckienė paaiškino, jog prie tokios tvarkos einama jau nebe pirmus metus. Taip numeruojami tik nauji, šiuo metu baigiami statyti namai. Tose gatvėse, kur namai sunumeruoti seniai, bet iškyla naujas pastatas, suteikiant jam numerį, taikomasi prie iki šiol buvusios senosios numeracijos.

Toks pavyzdys neseniai buvo Šilutės Liepų gatvėje, kur kairėje pusėje iškilęs naujas pastatas gavo neporinį numerį, nes kaip tik tokie čia duoti jo kaimynams.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt