Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

r714605 5622140„Tikėtis tokio pat gausaus bulvių derliaus, koks buvo pernai - neverta“, - sako Lietuvos daržovių augintojų asociacijos atstovai.

Bulves auginantys ūkininkai sunerimę: šiemet jiems tenka ne tik gelbėti derlių iš šlapių dirvų, bet ir konkuruoti prekyboje su pigiomis neva „lietuviškomis bulvėmis“, kurios vežamos iš Lenkijos.

Nebeįvažiuoja į laukus

Palendrių kaime ūkininkaujantis Virginijus Stasiulis į savo laukus įvažiuoti nebegali - bulvių vagose stovi vanduo. Jei tokia situacija išliks ilgiau, gali atsitikti, kad dalis ūkininkų neteks pusės derliaus.

„Jeigu liūtys liautųsi, daug bėdos neturėčiau, nes mano dirvos lengvesnės. Tik viename lauke daugiau problemų, nes jis blogai nusausintas. Daugiau bėdų turės kaimynai, kurie bulves į žemiau esančias, drėgnesnes dirvas sodino, tikėdami, kad vasara bus sausa“, - pasakojo V.Stasiulis.

Ūkininkas sako pastebėjęs, kad kai kur laiku nenupurškus bulves jau puola maras, kitos ligos, o vagose stovintis vanduo bulves tiesiog pūdo. Kad bulvės supūtų, vandenyje joms užtenka pastovėti 3-4 paras.

Į bulvių laukus jau kuris laikas neįvažiuoja ir ūkininkas Alvydas Degutis iš Laučių. Negana to, kad ir jo laukuose bulvės skęsta vandenyje, bulvienojus dar aplaužė ir praūžęs škvalas.

„Nieko prognozuoti nenoriu, nes neaišku, kada į laukus įeisim - kiekvieną vakarą lietus merkia. Nemažai bulvių, ko gero, jau supuvo“, - nedaugžodžiavo šiek tiek bulvių jau spėjęs nusikasti ūkininkas.

Rusnėje - geresnė situacija

Kiek geriau nei pernai sekasi Rusnėje ūkininkaujančiam Alvydui Daukinčiui. Pasak jo, praėjusieji metai bulvėms buvo kur kas prastesni nei šie. Tačiau liepos pradžioje bulviakasio ūkininkas nepradėjo - jau turėjusios užaugti bulvės šiek tiek susivėlino.

„Bent jau neskęstam šiuo metu, kaip būdavo ankstesniais metais, galime įvažiuoti į prie vandens kanalo esančius smėlingus laukus. Rusnėje ūkininkaudami esame priklausomi nuo melioracijos sistemos. Jei pavasarį laiku nenutraukdavo vandens - skęsdavom. Šiemet situacija geresnė“, -  kalbėjo A.Daukintis.

Superka nedidelėmis kainomis

Lietuvos daržovių augintojų asociacija skelbia, kad didmenininkai ankstyvąsias bulves iš ūkių superka už 70 ct/kg. V.Stasiulis sako, kad apie tokias kainas gali tik pasvajoti. Galbūt ūkininkams tiek moka tiesiogiai iš jų bulves perkantys prekybos centrai, tačiau realizuojant jas per supirkimo bazes geriausiu atveju pasiūloma po 50-55 centus už kilogramą.

„Lenkai veža pigias bulves, kurias siūlo po 40-45 centus. Taip ir mūsų kainas numuša. Taigi esame priklausomi ne tik nuo oro, bet ir nuo prekybininkų, kurie iš mūsų darbo atsiriekia didžiausią dalį“, - kalbėjo V.Stasiulis.

Jam antrino ir A.Daukintis. „Ne ūkininkai mes esam, o daržininkai - sodininkai. Dirbame, nes verstis vis tiek kažkaip reikia, vogti juk neisi. O šiaip pelno, galima sakyti, net nebūna, nes brangstant kurui ir trąšoms, supirkimo kaina nekyla“, - sakė ūkininkas.

Nors ūkininkai prekybininkams bulves parduoda už centus, parduotuvėje bulvių kilogramo kaina, kaip jau tapo įprasta, smarkiai šokteli.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt