Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

r714605 5622140„Tikėtis tokio pat gausaus bulvių derliaus, koks buvo pernai - neverta“, - sako Lietuvos daržovių augintojų asociacijos atstovai.

Bulves auginantys ūkininkai sunerimę: šiemet jiems tenka ne tik gelbėti derlių iš šlapių dirvų, bet ir konkuruoti prekyboje su pigiomis neva „lietuviškomis bulvėmis“, kurios vežamos iš Lenkijos.

Nebeįvažiuoja į laukus

Palendrių kaime ūkininkaujantis Virginijus Stasiulis į savo laukus įvažiuoti nebegali - bulvių vagose stovi vanduo. Jei tokia situacija išliks ilgiau, gali atsitikti, kad dalis ūkininkų neteks pusės derliaus.

„Jeigu liūtys liautųsi, daug bėdos neturėčiau, nes mano dirvos lengvesnės. Tik viename lauke daugiau problemų, nes jis blogai nusausintas. Daugiau bėdų turės kaimynai, kurie bulves į žemiau esančias, drėgnesnes dirvas sodino, tikėdami, kad vasara bus sausa“, - pasakojo V.Stasiulis.

Ūkininkas sako pastebėjęs, kad kai kur laiku nenupurškus bulves jau puola maras, kitos ligos, o vagose stovintis vanduo bulves tiesiog pūdo. Kad bulvės supūtų, vandenyje joms užtenka pastovėti 3-4 paras.

Į bulvių laukus jau kuris laikas neįvažiuoja ir ūkininkas Alvydas Degutis iš Laučių. Negana to, kad ir jo laukuose bulvės skęsta vandenyje, bulvienojus dar aplaužė ir praūžęs škvalas.

„Nieko prognozuoti nenoriu, nes neaišku, kada į laukus įeisim - kiekvieną vakarą lietus merkia. Nemažai bulvių, ko gero, jau supuvo“, - nedaugžodžiavo šiek tiek bulvių jau spėjęs nusikasti ūkininkas.

Rusnėje - geresnė situacija

Kiek geriau nei pernai sekasi Rusnėje ūkininkaujančiam Alvydui Daukinčiui. Pasak jo, praėjusieji metai bulvėms buvo kur kas prastesni nei šie. Tačiau liepos pradžioje bulviakasio ūkininkas nepradėjo - jau turėjusios užaugti bulvės šiek tiek susivėlino.

„Bent jau neskęstam šiuo metu, kaip būdavo ankstesniais metais, galime įvažiuoti į prie vandens kanalo esančius smėlingus laukus. Rusnėje ūkininkaudami esame priklausomi nuo melioracijos sistemos. Jei pavasarį laiku nenutraukdavo vandens - skęsdavom. Šiemet situacija geresnė“, -  kalbėjo A.Daukintis.

Superka nedidelėmis kainomis

Lietuvos daržovių augintojų asociacija skelbia, kad didmenininkai ankstyvąsias bulves iš ūkių superka už 70 ct/kg. V.Stasiulis sako, kad apie tokias kainas gali tik pasvajoti. Galbūt ūkininkams tiek moka tiesiogiai iš jų bulves perkantys prekybos centrai, tačiau realizuojant jas per supirkimo bazes geriausiu atveju pasiūloma po 50-55 centus už kilogramą.

„Lenkai veža pigias bulves, kurias siūlo po 40-45 centus. Taip ir mūsų kainas numuša. Taigi esame priklausomi ne tik nuo oro, bet ir nuo prekybininkų, kurie iš mūsų darbo atsiriekia didžiausią dalį“, - kalbėjo V.Stasiulis.

Jam antrino ir A.Daukintis. „Ne ūkininkai mes esam, o daržininkai - sodininkai. Dirbame, nes verstis vis tiek kažkaip reikia, vogti juk neisi. O šiaip pelno, galima sakyti, net nebūna, nes brangstant kurui ir trąšoms, supirkimo kaina nekyla“, - sakė ūkininkas.

Nors ūkininkai prekybininkams bulves parduoda už centus, parduotuvėje bulvių kilogramo kaina, kaip jau tapo įprasta, smarkiai šokteli.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt