Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Kuršių mariose azotas ir gyvsidabris viršija leistinas normas

Image - Kuršių mariose azotas  ir gyvsidabris viršija  leistinas normas

Kuršių marių vandens ekologinė ir cheminė būklė yra bloga, - tai „Šilutės naujienoms“ pranešė aplinkosaugininkai.Tiesa, normas viršijantis užterštumas nebūtinai susijęs su ekologine nelaime, kuri visą Lietuvą sukrėtė praėjusią savaitę. Padidėjusiai

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Škvalas išdraskė tinklus. / Vytauto Jusio nuotr.Miškingoje Kuršių marių pakrantėje iškelta, ketvirtus metus tarnavusi zigzaginė paukščių gaudyklė, vienintelė iš visų Ventės rago ornitologų turimų, praėjusį sekmadienį pavakare neatlaikė iš pietryčių pusės atšniokštusio škvalo.

Keturios sekcijos plyšo, kai vėtros sūkurys praūžė išilgai Kuršių marių pakrantės. Neatlaikė metalinės vielos kabės, trūko lynai, ir karkasas sugniužo. Šilutės hidrometeorologijos stoties duomenimis, krašte tinklus ir medžius guldė gūsiuose iki 28 metrų per sekundę greičio škvalas.

„Labiausiai nukentėjo keturios sekcijos, vadinamos gaudyklės lubos, iš viso apie 300-400 kvadratinių metrų tinklų plotas“, - sako Ventės rago vyriausiasis ornitologas Vytautas Jusys.

Pasak jo, teks patiems kolektyvo žmonėms imti medines šeivas, kaproninio siūlo ritinius ir sėsti lopyti nukentėjusias gaudykles senais tinklo gabalais, nes nauji kainuotų apie 4-5 tūkst. litų.

„Taupome, nes ornitologinės stoties biudžetas kuklus, šį sezoną tikėjomės išsiversti su senais, bebaigiančiais ketvirtuosius metus“, - sako V.Jusys.

Ketvirtieji yra jų tarnavimo amžiaus pabaiga. Išdegina saulė, išmirkina lietūs, išdaužo audros. Bet jei ne škvalas, iki žiemos tinklas dar būtų atitarnavęs, o dabar be kruopštaus remonto – neapsieiti.

Naujieji tinklai zigzaginei gaudyklei jau užsakyti Tauragėje, rugpjūtį ornitologai parsiveš, bet juos kitiems metams į sandėlį pasidės. Šį sezoną bėdos prispirti išsivers sudurstytais iš gabalų.

Škvalas išdraskė tinklus. / Vytauto Jusio nuotr.skvalas3skvalas4skvalas5

„Esame šiemet jau apžiedavę 12 tūkst. paukščių, bet šio darbo pikas laukia rudeniop, kai suintensyvės paukščių migracija. Po mėnesio kelsime ir didžiąją, elektrinėmis gervėmis pakeliamą, analogų pasaulyje neturinčią paukščių gaudyklę, darbo buvo ir bus dar daug“, - sako V. Jusys.

Kokie paukščiai dabar traukia į Pietus? Varnėnai, nendrinukės, krakšlės, devynbalsės, pečialindos, kregždės. Nenumaldomai, nesustabdomai artėja ruduo, ir jautriausi sparnuočiai jau traukia būriais ieškoti šiltesnių, jaukesnių platumų žiemai. O savo jauniklius perėti kitąmet sugrįš atgal į Lietuvą.

Vasarą - kelionių metą- žmonės vis dar traukia į Ventės ragą. Šiemet šį žemės lopelį, toliausiai į marias įsirėžusį sausumos kyšulį, aplankė apie 50 tūkst. žmonių.Tai penktadaliu daugiau, nei pernai tokiu metu. Sulaukta daug šeimų su vaikais, ne tik organizuotų turistų grupių.

„Maždaug dešimtadalis šių lankytojų panoro susipažinti su muziejaus filialo eksponatais salėse, pamatyti paukščių iškamšas, išgirsti platesnius komentarus. Bet didžioji dalis atvykusiųjų tiesiog gėrisi gamtovaizdžiu nuo apžvalgos aikštelės ar molo, apžiūri ornitologinius tinklus. Iš viso šiemet Ventės ragą bus aplankę apie 100 tūkst. žmonių“, - sako V. Jusys.

Pirmadienį, kai pamario krašto vyrų rankos motopjūklų ašmenimis skersai kamienų grojo metalą prie škvalo išvartų pakelėse, į Ventę taip pat suko turistai. Jie stebėjosi gamtos gaivalingumu, bet vis tiek traukė prie vėjų vėl šiaušiamų Kuršių marių. Jose telkiasi migrantų kormoranų kolonijos.

Tuo tarpu palaukėje iš nuversto gandralizdžio išsviestą jauniklį pakilti vis mokė motina ar tėvas.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt