Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

Image - Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

  Šilutės policija tiria incidentą, kuomet vyro automobilyje BMW buvo aptiktas neteisėtai laikomas revolveris su

Šeštadienis, 9 Lapkritis Komentarai (0)

Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

Image - Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

  Trečiadienio rytą, važiuodami į darbą iš Ketvergių, žmonės stebėjosi netoli Lėbartų kapinių pamiškėje pamatę daug policijos automobilių. Iš vieno jų lipo kinologas su tarnybiniu šunimi. Buvo aišku, kad atsitiko kažkas

Trečiadienis, 6 Lapkritis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

Image - Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

  Sekmadienį skaudi avarija įvyko Šilutės Ramučių sankryžoje, netoli degalinės. Iš šalutinio kelio išvažiavęs 79 metų vairuotojas taranavo dideliu greičiu atlėkusį „Ford

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Image - Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, per ilgąjį Vėlinių savaitgalį, spalio 31– lapkričio 3 d., policija užregistravo 284 eismo įvykius, įvykusius mūsų šalies keliuose. Žmonės nukentėjo 33 eismo įvykių metu,

Antradienis, 5 Lapkritis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

 namineŠilutiškis Egidijus, praėjusiais metais pagautas bevežantis naminę degtinę, už neteisėtą jos įsigijimą ir laikymą sėdo teisiamųjų suolan. Antrą invalidumo grupę turinčiam vyrui teismas metams skyrė namų areštą. Šilutiškis išvengė 2000 litų baudos.

Tačiau nuo įvykio praėjus daugiau nei pusmečiui, išpirkti kaltę pareikalavo ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Už nelegalų gaminį šilutiškiui priminta prievolė sumokėti mokesčius valstybei.

Nesupranta mokesčio logikos

Iš VMI atsiųstas laiškas su priminimu pateikti akcizų deklaraciją ir sumokėti priskaičiuotą akcizo už degtinės gamybai naudojamą etilo alkoholį mokestį, Egidijų pasiekė liepos pradžioje. Nors ir piktindamasis, tačiau nenorėdamas turėti daugiau problemų, 703 litų sumą vyras sutarė sumokėti dalimis per 14 mėnesių.

„Man, invalidumą turinčiam žmogui, tai - dideli pinigai. Net teismas neskyrė 2000 litų baudos, nes mano pajamos per mėnesį siekia tik 600 litų, iš kurių 400 Lt sumoku alimentų vaikams. Iš tikrųjų, nesuprantu, kodėl iš viso man buvo pritaikytas toks mokestis, nes degtinę vežiausi savo reikmėms. Ji man reikalinga paralyžiuoto kūno trynimui, tepalams“, - pasakojo Egidijus.

Šilutiškiui teisme pavyko įrodyti, kad 30 litrų naminės degtinės jis nusipirko ne perparduoti, o savo reikmėms. Tačiau pagal galiojantį LR akcizų įstatymą, prievolė sumokėti akcizo mokestį Egidijui šiuo atveju atsirado dėl to, kad jis, nors ir neturėdamas tikslo realizuoti įsigytos naminės degtinės, pirko ją iš nelegalaus gamintojo, kuris neturi specialių gaminiui pažymėti skirtų banderolių.

„Kitaip, kaip legalia valstybės korupcija, tokių atvejų nepavadinsi. Jeigu sumoku akcizo mokestį, vadinasi, naminė lyg ir turėtų tapti legali, galėčiau ją vežiotis kiek tinkamas. Tačiau kas atsitiktų, jeigu kiekvienas gamintojas pats nueitų į Mokesčių inspekciją ir pareikštų norą sumokėti akcizo mokestį?“, - retoriškai klausė vyras.

Nelegalių gamintojų daugėja

Šilutiškis svarstė, kad nelegalių degtinės gamintojų problemą galėtų išspręsti tik jos gamybos įteisinimas. Apie tai valdžios institucijose jau diskutuota ne kartą, tačiau nežinia dėl kokių priežasčių - galbūt dėl monopolinių gamintojų spaudimo - rasti bendro sutarimo nepavyksta.

Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad remiantis Alkoholio kontrolės įstatymu, degtinės gamyba leidžiama tik įmonėms, turinčioms atitinkamą licenciją ir įsteigusioms akcizais apmokestinamų prekių sandėlį. Gyventojams leidžiama gaminti natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus - vyną, alų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 procentų, tačiau ne pardavimui, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti.

„Naminė degtinė nėra natūralios fermentacijos produktas, todėl jos gamyba gyventojams uždrausta“, - sakė G.Rimkienė.

Tačiau įstatymo žmonės nepaiso. Kad sunkmetis tik pagausino nelegalių naminės degtinės gamintojų gretas, matyti iš vis dažniau pasitaikančių policijos pranešimų apie aptiktas naminės varyklas ir VMI duomenų.

„Vykdant tikslines priemones, užkertančias kelią akcizinių prekių nelegaliai prekybai ir kontrabandai, pernai Lietuvoje nustatyti 57 pažeidimai, susiję su naminės degtinės gamyba, laikymu ir panašiai, atlikti 58 mokestiniai patikrinimai. Pažeidėjams į valstybės biudžetą buvo priskaičiuota sumokėti apie 734 tūkst. litų akcizo mokesčio“, - pasakojo Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė.

Tuo tarpu jau vien per pirmąjį šių metų pusmetį nustatyti net 66 pažeidimai.

Akcizo mokestis nelegaliems degtindariams, pirkėjams ir laikytojams priklauso nuo aptikto svaigalų kiekio ir stiprumo. Pagal LR akcizų įstatymą, etilo alkoholiui taikomas 44,16 lito už gryno etilo alkoholio litrą akcizo mokestis.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt