Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

 namineŠilutiškis Egidijus, praėjusiais metais pagautas bevežantis naminę degtinę, už neteisėtą jos įsigijimą ir laikymą sėdo teisiamųjų suolan. Antrą invalidumo grupę turinčiam vyrui teismas metams skyrė namų areštą. Šilutiškis išvengė 2000 litų baudos.

Tačiau nuo įvykio praėjus daugiau nei pusmečiui, išpirkti kaltę pareikalavo ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Už nelegalų gaminį šilutiškiui priminta prievolė sumokėti mokesčius valstybei.

Nesupranta mokesčio logikos

Iš VMI atsiųstas laiškas su priminimu pateikti akcizų deklaraciją ir sumokėti priskaičiuotą akcizo už degtinės gamybai naudojamą etilo alkoholį mokestį, Egidijų pasiekė liepos pradžioje. Nors ir piktindamasis, tačiau nenorėdamas turėti daugiau problemų, 703 litų sumą vyras sutarė sumokėti dalimis per 14 mėnesių.

„Man, invalidumą turinčiam žmogui, tai - dideli pinigai. Net teismas neskyrė 2000 litų baudos, nes mano pajamos per mėnesį siekia tik 600 litų, iš kurių 400 Lt sumoku alimentų vaikams. Iš tikrųjų, nesuprantu, kodėl iš viso man buvo pritaikytas toks mokestis, nes degtinę vežiausi savo reikmėms. Ji man reikalinga paralyžiuoto kūno trynimui, tepalams“, - pasakojo Egidijus.

Šilutiškiui teisme pavyko įrodyti, kad 30 litrų naminės degtinės jis nusipirko ne perparduoti, o savo reikmėms. Tačiau pagal galiojantį LR akcizų įstatymą, prievolė sumokėti akcizo mokestį Egidijui šiuo atveju atsirado dėl to, kad jis, nors ir neturėdamas tikslo realizuoti įsigytos naminės degtinės, pirko ją iš nelegalaus gamintojo, kuris neturi specialių gaminiui pažymėti skirtų banderolių.

„Kitaip, kaip legalia valstybės korupcija, tokių atvejų nepavadinsi. Jeigu sumoku akcizo mokestį, vadinasi, naminė lyg ir turėtų tapti legali, galėčiau ją vežiotis kiek tinkamas. Tačiau kas atsitiktų, jeigu kiekvienas gamintojas pats nueitų į Mokesčių inspekciją ir pareikštų norą sumokėti akcizo mokestį?“, - retoriškai klausė vyras.

Nelegalių gamintojų daugėja

Šilutiškis svarstė, kad nelegalių degtinės gamintojų problemą galėtų išspręsti tik jos gamybos įteisinimas. Apie tai valdžios institucijose jau diskutuota ne kartą, tačiau nežinia dėl kokių priežasčių - galbūt dėl monopolinių gamintojų spaudimo - rasti bendro sutarimo nepavyksta.

Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad remiantis Alkoholio kontrolės įstatymu, degtinės gamyba leidžiama tik įmonėms, turinčioms atitinkamą licenciją ir įsteigusioms akcizais apmokestinamų prekių sandėlį. Gyventojams leidžiama gaminti natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus - vyną, alų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 procentų, tačiau ne pardavimui, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti.

„Naminė degtinė nėra natūralios fermentacijos produktas, todėl jos gamyba gyventojams uždrausta“, - sakė G.Rimkienė.

Tačiau įstatymo žmonės nepaiso. Kad sunkmetis tik pagausino nelegalių naminės degtinės gamintojų gretas, matyti iš vis dažniau pasitaikančių policijos pranešimų apie aptiktas naminės varyklas ir VMI duomenų.

„Vykdant tikslines priemones, užkertančias kelią akcizinių prekių nelegaliai prekybai ir kontrabandai, pernai Lietuvoje nustatyti 57 pažeidimai, susiję su naminės degtinės gamyba, laikymu ir panašiai, atlikti 58 mokestiniai patikrinimai. Pažeidėjams į valstybės biudžetą buvo priskaičiuota sumokėti apie 734 tūkst. litų akcizo mokesčio“, - pasakojo Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė.

Tuo tarpu jau vien per pirmąjį šių metų pusmetį nustatyti net 66 pažeidimai.

Akcizo mokestis nelegaliems degtindariams, pirkėjams ir laikytojams priklauso nuo aptikto svaigalų kiekio ir stiprumo. Pagal LR akcizų įstatymą, etilo alkoholiui taikomas 44,16 lito už gryno etilo alkoholio litrą akcizo mokestis.