Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Respublikiniame pagarbos renginyje – ir Šilutės ūkininkai

Image - Respublikiniame pagarbos renginyje – ir Šilutės ūkininkai

  Neseniai Kaune įvyko kasmetinis konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojų pagerbimo renginys, kuriame dalyvavo ir Šilutės krašto konkurso nugalėtojai.„Girstučio“ kultūros rūmuose surengtoje šventėje šiemet ne tik surengtas koncertas, išdalinti padėkos ženklai

Šeštadienis, 7 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

rvs projektai sena lovaUždarius Šilutės rajone senąjį Rumšų sąvartyną, jo vietoje dar šiemet ruošiamasi pradėti statyti stambiagabaričių atliekų surinkimo ir  kompostavimo aikšteles, kuriose nemokamai iš rajono gyventojų  bus priimamos didžiosios ir kompostuojamos atliekos.

Pastatys per 4 mėnesius

Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėje darbo dienomis bus priimami nebereikalingi namų apyvokos daiktai, sena ir nebenaudojama buitinė technika, padangos, baldai, stiklas ir kitos stambios atliekos.

Į kompostavimo aikštelę gyventojai ir įmonės galės pristatyti žaliąsias atliekas: nupjautą žolę, medžių lapus ar nugenėtas šakas.

Šilutės rajono savivaldybei jau yra pateikti techniniai projektai dėl statybų leidimo išdavimo. Aikštelių statybų pradžia numatyta šį rudenį.

Aplinkosauginį projektą vykdantis UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), pasirašė sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusia UAB „Projektų centras“, kuri įsipareigojo Šilutės rajone aikšteles įrengti iki šių metų pabaigos.

Šių dviejų aikštelių statybos darbai ir įrengimas kainuos apie 1 milijoną 940 tūkstančius litų.

Aikštelės - kaip Vakarų Europoje

Naujosios stambių atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelės bus saugomos, jose stovės konteineriai skirtingoms atliekoms.

Tokios aikštelės yra įprastos Vakarų Europos, Skandinavijos šalyse. Lietuvoje jau veikia daugiau kaip 40 tokių aikštelių. Jos būtinos, kad žmonės galėtų civilizuotai atsikratyti atliekų, kurių nevalia mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Per artimiausius kelerius metus tokios aikštelės bus įrengtos visuose Lietuvos miestuose ir rajonuose.

Įrengiant stambių atliekų surinkimo aikšteles siekiama, kad gyventojai savo iniciatyva išvežtų šiukšles, nepaisydami jų vežimo grafiko. Viliamasi, kad ši naujovė pakeis gyventojų įprotį palikti tokias atliekas prie buitinių atliekų konteinerių.

„Tai daroma žmonių patogumui. Neretai, ypač prie daugiabučių namų, matyti šalia komunalinių atliekų konteinerių besimėtantys seni kilimai, baldai, padangos. Įrengus didžiųjų atliekų aikšteles, žmonės ten galės civilizuotai palikti šiuos ir kitus nebenaudojamus daiktus“, - pasakojo Rimantas Gedrimas, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Aikštelėse bus priimamos buityje susidarančios elektros bei elektroninės įrangos atliekos, naudotos padangos, dienos šviesos lempos, tepalai, baldai, mišrios statybos ir griovimo atliekos ir kt.

Kompostavimo aikštelėse iš gyventojų, įmonių bei organizacijų bus priimamos vadinamosios žaliosios atliekos: žolė, lapai, medžio šakos. Šiose aikštelėse atliekos bus pūdomos ir kompostuojamos. Gautą kompostą ketinama panaudoti miestų želdinių tvarkymui, parduoti aplinkos apželdinimu užsiimančioms įmonėms ar ūkininkams.

Projektas remiamas ES fondų

Projektas „Klaipėdos regiono senų sąvartynų uždarymas, didelių gabaritų atliekų surinkimo bei kompostavimo aikštelių įrengimas“ (projekto nr. VP3-3.2-AM-01-V-01-019) yra vienas iš svarbiausių modernios infrastruktūros kūrimo darbų Klaipėdos regione, numatytų valstybinėje atliekų tvarkymo sistemos reformoje.

Šio projekto kaina - daugiau kaip 18 mln. litų. Darbai finansuojami iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (apie 15 mln. litų), valstybės biudžeto (apie 0,3 mln. litų) bei KRATC lėšomis (daugiau kaip 3 mln. litų).

Darbus atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Projektų centras“, techninę priežiūrą atlieka M&S Umweltprojekt GmbH.

Visame Klaipėdos regione planuojama įrengti 10 tokių stambiagabaričių atliekų aikštelių ir 7 kompostavimo aikšteles. Iki 2013 metų vasaros stambiagabaričių atliekų ir kompostavimo aikštelės atsiras Klaipėdos, Palangos ir Neringos miestuose bei Kretingos, Palangos, Gargždų, Šilutės, Skuodo rajonuose.

Daugiau informacijos apie vykdomą projektą ieškokite www.kratc.lt arba teiraukitės telefonu (8 46) 300108.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt