Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Image - Atsargiai Naujakuriuose:  pamesite ratus

Vaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

„Rotary“ klubo iniciatyva Šilutėje augs sveikesni vaikai

Image - „Rotary“ klubo iniciatyva  Šilutėje augs sveikesni vaikai

Lapkričio 4 d. Šilutės „Rotary“ klubo iniciatyva (prezidentas Viktoras Šileikis) susitiko visų Šilutės miesto vaikų darželių, Švietimo skyriaus atstovai, Šilutės rotariečiai ir svečiai iš Plungės „Rotary“ klubo. Susitikimo tikslas –

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

P8225734„Šilutės naujienų“ Nr. 64 spausdinome straipsnį „Ar atgis merdėjantys Vilkyčių mūrai?“. Jame rašėme apie sovietmečiu statytų Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo kultūros namų būklę. Pastatas, kuriame kol kas veikia tik maldos namai, jau kone griūva, bet dvi vietos bendruomenės nenuleidžia rankų ir tikisi prikelti jį naujam gyvenimui gavusios projektinį finansavimą.

Savivaldybėje kartu su šiuo klausimu svarstyta ir kaip gauti lėšų Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos stadiono bėgimo tako remontui.

Projektą ruoš bendruomenė

Į Savivaldybę atvyko naujai įsteigtos Vilkyčių Švento Brunono bendruomenės vadovas, vos kelias savaites čia klebonaujantis Vytautas Tamašauskas, Saugų seniūnė Anastazija Oželytė, bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius.

Pasitelkus Savivaldybės specialistus, bandyta spręsti, kas turėtų teikti Vilkyčių kultūros namų pastato remonto paraišką asociacijai „Lamatos žemė“ - viena iš dviejų pastate besikuriančių bendruomenių ar rajono Savivaldybė?

Klebonas V.Tamašauskas sakė, jog jo bendruomenei problemų rengiant ar administruojant projektą nebūtų - žmogiškųjų resursų yra. „Mūsų tikslas, kad patalpos, kurios priklauso bažnyčiai, būtų perduotos Švento Brunono bendruomenei ir kad pastatas gražėtų. Juo labiau kad šventėms, o reikalui esant - ir šarvojimui, Vilkyčių kaimas neturi patalpų“, - sakė vietos bendruomenę sujudinęs klebonas.

Jis neabejoja, kad abi čia įsikursiančios bendruomenės - Švento Brunono ir „Viltis“ - sugebėtų ir pastatą išlaikyti. Kaip tik apie tokią skaudžią kitų bendruomenių patirtį buvo prabilę Savivaldybės vadovai.

Nuspręsta, kad projektą didžiausiai galimai 690-ties tūkstančių litų sumai teiks Švento Brunono bendruomenė.

Pinigų gal liks ir saugiškiams

Bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas V.Laurinavičius kreipėsi į savivaldybę dėl Saugų pagrindinės mokyklos stadiono bėgimo takų. Apie 100 metrų bėgimo tako betoninė danga ypač bloga, išlūžinėjusi, tad mokiniams, anot V.Laurinavičiaus, gresia nelaimės.

Apytikriais skaičiavimais, tokio ilgio dangos atnaujinimas atsieitų apie 94 000 litų, o jei būtų imtasi atnaujinti visų takų dangą, tektų investuoti ir 150 000 litų.

Saugiškiai iš susitikimo Savivaldybėje grįžo nusivylę - kol kas neaišku, ar jie gaus finansavimą. Savivaldybės specialistų tvirtinimu, iš karto atriekti tokią sumą nuo bendros Vilkyčių kultūros namų remontui prašomos sumos negalima.

Negelbėjo ir klebono V.Tamašausko nuomonė, kad vilkytiškiai išsiverstų ir su likusia suma.

Asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas V.Laurinaitis mano, jog nusivilti saugiškiams anksti. Gali būti, kad Vilkyčių kultūros namams tokios sumos neprireiks, tada bus galima dalį jos skirti ir saugiškiams. Bet pirma reikia parengti sąmatą Vilkyčiams.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt