Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

ugniagesiai broga kelyjeŠilutės rajono ugniagesiai gelbėtojai - vieninteliai apskrityje neturi nei reikiamos įrangos, nei būtinų medžiagų į aplinką išsiliejusiems taršalams sunaikinti. Savivaldybė jiems tiesia drebančią finansinės pagalbos ranką. Valdininkai numatė Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (PGT) šiemet skirti varganus 500 litų - pavojingoms medžiagoms skaidyti reikalingiems produktams įsigyti. Antra tiek bus skirta kitais metais.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio, šių lėšų turėtų pakakti pirminiams avarijų padariniams likviduoti, o esant reikalui, įvykus didelio masto ekologinėms nelaimėms, pastiprinimą būtų galima kviestis iš Klaipėdos.

Prasčiausia - Šilutės PGT situacija

Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje dalyvavęs Šilutės PGT viršininko pavaduotojas Rimantas Zimantas informavo, kad atvykę į įvykio vietą ugniagesiai gelbėtojai dažniausiai ir būna ta tarnyba, kuri pasirūpina, kad avarijos metu pasklidę teršalai - tepalai, degalai ir kitos medžiagos - kuo skubiau būtų nukenksminti ir pašalinti.

Pasak R.Zimanto, tarnyba jau baigia išnaudoti visas turimas teršalus skaidančio dispergatoriaus atsargas. Šiemet iš turėtų 70 litrų liko vos 10.

Norint užtikrini efektyvų komandos darbą, visų pirma jai reikia turėti su kuo dirbti. Šilutės komandai trūksta cheminių sorbentų, dispergatorių ir purškiklių. Jų iš viso neturi Savivaldybei pavaldžios kaimiškosios ugniagesių komandos, tad, atvykusios į avarijos vietą, jos negali net pradėti teršalų šalinimo darbų. Šiuo metu ugniagesiams gelbėtojams reikėtų įsigyti bent 200 kilogramų sorbentų ir 100 litrų dispergatoriaus „Simple Green“, kuris naudojamas naftos produktams skaidyti.

„Esame vieninteliai ugniagesiai gelbėtojai Klaipėdos apskrityje, kurie nežinome, kur dėti surinktas medžiagas ir kuo dirbti.

Neturime motorinio purkštuvo, todėl įvykus didesnei avarijai ar naftos produktams išsiliejus į vandens telkinius, mes negalėsime efektyviai jų pašalinti“, - situaciją apibūdino R.Zimantas.

Šilutės PGT šiuo metu neturi nei specialių boninių užtvarų, stabdančių teršalų tekėjimą vandenyje. Kai Upaitės upėje neseniai buvo pastebėta naftos teršalų dėmė, į pagalbą teko kviesti klaipėdiškius. Jei vietos ugniagesiai būtų turėję tinkamas priemones, problema galėjo išsispręsti greičiau, nenaudojant kitos komandos resursų.

Bendradarbiauja geranoriškai

Į Šilutę atvykęs Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gediminas Karalius pasakojo, kad suprasdamos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų atliekamų darbų svarbą, atsižvelgdamos į tai, kad į įvykio vietą nebereikia kviesti komunalininkų, kitos apskrities savivaldybės geranoriškai finansuoja reikalingų medžiagų įsigijimą.

Dalis jų ugniagesiams gelbėtojams paramą skiria pinigais, kitos pačios nuperka ir pristato reikiamas priemones. Kaimyninė Klaipėdos rajono savivaldybė savo ugniagesių komandai šiemet skyrė 3000 litų.

„Mes geranoriškai parodėme iniciatyvą patys užsiimti pavojingų medžiagų šalinimu. Taip bendradarbiaujant taupomos lėšos, nes į įvykio vietą nebereikia vykti kitoms tarnyboms. Savivaldybė duoda priemonių, mes - žmonių“, - sakė G.Karalius.

Lėšų rado, bet sunkiai

Savivaldybės administracijos direktorius R.Ambrozaitis sutiko, kad pasiūlymas priimtinas, tačiau, kaip visada, kilo klausimas - kur gauti lėšų? Skolose skęstančiai, tačiau dar visai neseniai nemenkiems priedams prie algų lėšų radusiai mūsų Savivaldybei, palyginti nedidelė gelbėtojų tarnybai reikalinga suma pasirodė sunkokas klausimas...

„Nesinori, kad pinigai būtų įšaldomi“, - ne kartą pakartojo R.Ambrozaitis. Įsibaiminę, kad neskirtų per daug lėšų, komisijos nariai sutarė, kad logiškiausia būtų nupirkti tiek medžiagų, kiek jų reikia pirminiams avarijų padariniams likviduoti.

Valdininkų manymu, iki metų pabaigos šiam tikslui turėtų pakakti 500 litų, dar tiek pat būtų galima skirti kitais metais.

Tuo tarpu vien gyvsidabrio, kurio produktų beveik nebelikę, surinkimui ir utilizavimui Savivaldybė per metus yra numačiusi skirti net 1500 litų.

Galiausiai nutarta, kad reikalingas lėšas galima numatyti iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. Šilutės aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistas Valentinas Ščerveninas priminė, kad ši priemonė numato finansavimą ekstremalumų šalinimui.

Tačiau dėl pritarimo tikslinti biudžeto sąmatą teks kreiptis į rajono Tarybą. Taip pat reikės kreiptis į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą dėl sutarčių teršalų saugojimui ir likvidavimui.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt