Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino

Image - Laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino

 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant įvertinti galimą teršalų poveikį žuvininkystės produktų saugai, sausio mėnesį buvo atrinkti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų

Šeštadienis, 25 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

V. Musvydaitė buria žingsniuotojus į didžiausią ėjimo renginį Lietuvoje

Image - V. Musvydaitė buria žingsniuotojus į didžiausią ėjimo renginį Lietuvoje

Išbandžiusi ne vieną sporto šaką sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė pastaruosius kelerius metus yra atradusi ėjimą. Į šį nesudėtingą sportinį užsiėmimą įtraukusi savo šeimą, juo stengiasi užkrėsti ir vis daugiau Lietuvos

Pirmadienis, 27 Sausis Komentarai (2)

Seniūnijose

Gardamo parapija turi naują kunigą

Image - Gardamo parapija  turi naują kunigą

Šilutės rajono katalikų bendruomenės gyvenime - pokyčiai. Tikintieji į naują tarnystę Gardame išlydėjo kunigą Raimondą Jonauską. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas kunigą paskyrė šv. Roko bažnyčios administratoriumi. Jis taip pat bus

Sekmadienis, 26 Sausis Komentarai (0)

© silutesnaujienos.ltTrečiajame rajono visuomenės ir mero Virgilijaus Pozingio susitikime aukščiausiam rajono valdžios atstovui teko aiškintis dėl per didelės ir išlaidžios rajono valdžios. Šilutės rajono savivaldybėje meras V.Pozingis turi pirmosiose savivaldos kadencijose negirdėtą pagalbininkų būrį - du mero pavaduotojus, Tarybos sekretorių, savivaldybės administracijos direktorių su dar dviem politinius postus pasidalinusiais pavaduotojais.

Tai piktina rajono gyventojus. Be to, žmonėms pikta, kad politikai nesigėdija imti atlygį iš praskolinto rajono biudžeto.

 

Prieš keturias rajono savivaldybės tarybos kadencijas nuo Šilutės savivaldybės buvo atskirtas Pagėgių kraštas su keturiomis seniūnijomis, tačiau Šilutės rajono savivaldos politikos valdininkų skaičius daugiau nei padvigubėjo, o jų atlyginimai per tą laikotarpį išaugo daugiau nei 4 kartus.

Visuomenę piktina ir tai, kad jau antrą kadenciją iš eilės rajono Tarybos nariai yra pasiskyrę sau kas mėnesį kompensacijas už patirtas išlaidas atliekant Tarybos nario pareigas ir užmokestį už sugaištą laiką.

Praėjusios kadencijos rajono politikai tokių pajamų iš rajono biudžeto pasisemdavo po 500 Lt. Šios kadencijos politikai savo paslaugas įkainavo dvigubai brangiau - naujame Reglamente vieningai pasitvirtino nuostatą, kad kompensacijos jiems už patirtus nuostolius ir sugaištą laiką galės siekti iki 1000 litų.

Tarnauja ar samdosi?

Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius ir dailininkas Julius Katauskas susitikime su meru V.Pozingiu išvystė pabrangusios valdžios temą. Jie stebėjosi, kad rinkimų kompanijos metu nė vienas politikas neužsiminė, kad už veiklą rajono savivaldybės Taryboje reikalaus piniginių kompensacijų. Ką tuomet reiškia jų įsipareigojimai tarnauti žmonėms? Jie - paprasčiausi brangūs samdiniai, jeigu už kelis sugaištus pusdienius per mėnesį drįsta paprašyti iki 1000 litų atlygio.

R.Jaruškevičiaus nuomone, rajono politikai savo pareigas atlieka blogai, nes visiškai nesidomi rajono žmonių nuomone svarbiais klausimais: nerengia susitikimų ir apklausų, neatsiskaito už veiklą. Prieš keletą metų tik 7 politikai yra surašę ataskaitas, nors jos privalomos pagal Vietos savivaldos įstatymą.

Meras V.Pozingis iš dalies sutiko su išsakytais priekaištais. Jis sakė, kad paragins politikus pateikti veiklos ataskaitas ir neatmetė galimybės tobulinti Tarybos veiklos Reglamentą, susiedamas privalomas ataskaitas su išmokomis.

Kalbėdamas apie sprendimą paskirti ir net padidinti Tarybos nariams mokamas kompensacijas, V.Pozingis sakė esąs įsitikinęs, jog už darbą turi būti atlyginta. Juolab kad yra tokių politikų, kurie atvykti į posėdžius ir grįžti namo turi kelias dešimtis kilometrų.

Komentuodamas apie mero institucijai ir savivaldybės administracijai skiriamų vadovų gausą, V.Pozingis nesutiko, kad prisidauginę Šilutės politikai - valdininkai galėtų būti prilyginti Graikijos valdininkijos suvešėjimui. Meras sakė, kad situaciją mūsų savivaldoje nulėmė politinės realijos: žmonės į rajono Tarybą išrinko daugiau politinių partijų, o kiekviena iš jų siekia aktyvios veiklos ir asmeninio indėlio.

Apie perbėgėlius

V.Pozingiui priekaištauta, kad praėjusią kadenciją į jo vadovaujamą valstiečių liaudininkų frakciją, o dabar ir į valdančiosios koalicijos partijų gretas įsilieja perbėgėliai iš kitų partijų. Žmonėms kyla įtarimų, kad taip dėl stipresnių pozicijų valdžioje ir siekio išsaugoti mero postą gali būti skatinama korupcija - prekyba mandatais. Buvo paminėta ir politikės pavardė, kuri, pasak paklausėjo, per buvusią kadenciją nieko nenuveikė, o dabar, tapusi nepriklausoma politike, sustiprino valdančiąją koaliciją ir vėl gavo brangiai apmokamas vicemerės pareigas.

V.Pozingis sakė, kad niekas negali sutrukdyti žmonėms dėl vienokių ar kitokių priežasčių keisti partiją. Jis mano, kad tik Savivaldos įstatymo papildymu galima užkirsti perbėgėlių migraciją partijose. Mero nuomone, su rinkimų sąrašu į Tarubą atėjęs rajono politikas, pasitraukęs iš partijos, turėtų atiduoti ir tos partijos iškovotą mandatą.

Jei būtų tokia tvarka, šios kadencijos Tarybos mandatų jau būtų netekę ne tik valdančiojoje koalicijoje atsidūrę Darijus Pundžius ir Stasė Skutulienė, bet ir buvęs Liberalų ir centro sąjungos lyderis Arvydas Jakas.

Kalbėdamas apie savivaldybės administracijos darbuotojų skaičių, V.Pozingis sakė, kad jų kiekis labai priklauso nuo savivaldybei deleguotų funkcijų. Jo nuomone, visuomet verta peržiūrėti administracijos etatų būtinumą ir koreguoti jų kiekį.

Visuomenės susitikimų su rajono vadovu iniciatoriai - Jungtinio demokratinio judėjimo nariai mano, kad į kitą susitikimą vertėtų pakviesti ne tik merą V.Pozingį, bet ir Savivaldybės administracijos direktorę Idą Vasiljevienę, kuri, ko gero, turi naujų minčių, kaip  administraciją padaryti racionalesnę.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt