Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SUSISTIKIMO 4Pirmąjį susitikimą su gyventojais surengusi rajono merė Daiva kalbėjo, kad politikoje kaip ir sporte - yra laimėjusių ir pralaimėjusių. Neįpusėjus kadencijai rajono Taryboje buvo pakeisti rajono vadovai, tačiau ir naujieji ketina tęsti buvusios valdžios gerus darbus. D.Žebelienė žadėjo reguliariai susitikti su rajono gyventojais ir paaiškinti jiems rūpimus klausimus bei išklausyti pageidavimus.

Savivaldybės administracijos direktorius R.Ambrozaitis susitikimuose tikisi išgirsti ne tik probleminius ir kandžius klausimus bei nusiskundimus, bet ir žmonių pasisakymus apie sėkmingas iniciatyvas, pasiūlimus kaip geriau spręsti visiems aktualias problemas.

Rūpi mokesčiai už šiukšles ir antenas

Valdžios atstovai negaišo laiko aiškindami, kokius darbus yra nuveikę per 100 darbo dienų. Juolab kad rajono žiniasklaida aktyviai viešina rajono bendruomenei aktualius vadovų veiksmus. Todėl iškart prieita prie žmonėms rūpimų klausimų.

Garbaus amžiaus šilutiškis klausė, kada bus baigta sumaištis dėl bendrojo naudojimo televizijos antenų, nes jis ir kaimynai gauna už tą pačią paslaugą dvi sąskaitas.

Savivaldybės administracijos žiniomis, UAB „Šilutės būstas“ ir V.Miliauskienės įmonė pasiekė susitarimą, atnaujins bendradarbiavimo sutartį ir žmonės nebegaus dviejų sąskaitų. Tačiau šios informacijos verslininkė V.Miliauskienė, teikianti televizijos retransliacijos paslaugas, nepatvirtino. Tad problema dar neišspręsta.

Naujakuriškiai klausė, kada bus baigtos asfaltuoti jų kvartalo gatvės. R.Ambrozaitis sakė, kad šiemet pažadėtų papildomų lėšų užteks tik 200 metrų pradėtai tvarkyti gatvei užbaigti. Kitoms gatvėms asfaltuoti lėšų šiemet jau nėra, nebus ir kitais metais. Savivaldybė sieks ieškoti ES ar Valstybės paramos fondų, kad Naujakurių visos gatvės būtų baigtos tvarkyti.

Pagryniškiai guodėsi, kad pėsčiųjų taku nuo Šilutės iki Pagrynių, klotu dar sovietmečiu,  nebeįmanoma nei eiti, nei važiuoti dviračiu. Kada tas takas, reikalingas šimtams žmonių, bus sutvarkytas.

D.Žebelienės teigimu, tako remontą Savivaldybės administracija jau įtraukė į artimiausius planus. Su kelininkais sutarta sutvarkyti ne tik taką į Pagrynius, bet ir pėstiesiems labai svarbų taką į Traksėdžius.

Gyventojai prašė tinkamesnę paskirtį rasti Šilutės Žalgirio gatvėje be tikslo stovinčiam kažkada „kariams išvaduotojams“ skirtam paminkliniam akmeniui. Ant akmens galėtų būti pritaisytas Šilutės herbas su atitinkamais užrašais.
R.Ambrozaitis priėmė idėją ir pažadėjo organizuoti diskusiją apie buvusio paminklo panaudojimą.

Šilutiškiai domėjosi, kaip Savivaldybės administracija ketina spręsti atliekų tvarkymo milijoninės skolos problemą. Žmonės baiminasi, kad Savivaldybė nueis lengviausiu keliu - padidins atliekų tvarkymo rinkliavą rajono žmonėms.

R.Ambrozaitis pripažino, kad problema užprogramuota jau tuomet, kai buvo paskaičiuota pirmoji rinkliavos kaina. Tuometinė Savivaldybės administracija bei rajono politikai, neturėdami tikslių duomenų, planavo, kad rajone susikaups ne tiek daug atliekų, ir patvirtino tokius rinkliavos tarifus, kurie, kaip rodo realijos, nepadengia atliekų išvežimo kaštų. Savivaldybė iš gyventojų ir įstaigų bei įmonių už atliekų tvarkymą surenka pinigų gerokai mažiau, nei iš atliekų tvarkytojo UAB „Ecoservice“ gauna sąskaitų. Todėl Savivaldybės skola auga.

Be to, yra žmonių, kurie didina atliekų kiekius, versdami į konteinerius bet kokias atliekas. Apmokestinamų atliekų kiekiai būtų mažesni, jeigu jos būtų rūšiuojamos, o biologinės kilmės atliekos - kompostuojamos. Pasak R.Ambrozaičio, jeigu nebus keičiama atliekų tvarkymo sistema, atliekos nebus rūšiuojamos ir jų kiekiai nemažės, gali tekti didinti rinkliavos tarifus, juolab kad jie yra mažiausi tarp kaimyninių rajonų.

Jėgainių kaimynai piktinasi

Lankupių gyventojos priekaištavo rajono vadovybei, kad ji neturi patvirtintų mažiausių galimų atstumų nuo gyvenamos sodybos sklypo ribos iki artimiausios vėjo jėgainės. Moterys aiškino, kad Klaipėdos savivaldybės administracija patvirtino, jog atstumas negali būti mažesnis nei 2 km. Lankupiškės sakė, kad vėjo jėgainė pastatyta tik už 1250 m nuo jų sodybos, ir guodėsi, kad jėgainės trukdo gyventi, kad dėl jų poveikio negaluoja ir miršta žmonės. Gyventojai pageidautų, kad jėgainės būtų nukeltos arba gyventojams išmokėtos išsikėlimo kompensacijos.

R.Ambrozaitis sakė, kad Savivaldybė niekuo negali padėti - vėjo jėgainių parkai Šilutės rajone yra suprojektuoti ir pastatyti pagal galiojančius teisės aktus. Savivaldybė galėtų būti tik nepatenkintų gyventojų partneris, teikiant Seimui ar Vyriausybei pasiūlymus didinti apsauginių zonų parametrus.

Merė D.Žebelienė paaiškino, kad jeigu savivaldybės Taryba priimtų sprendimą dėl didesnių apsauginių atstumų, jis galiotų tik naujai projektuojamiems jėgainių parkams, o dabartinės jėgainės liktų dabartinėse vietose.

Savivaldybė kartu su vėjo jėgaines eksploatuojančia UAB „4 energija“ sudarė komisiją, kuri spręs, kaip panaudoti ir kam skirti paramą iš fondo, kuriame kaupiamos lėšos, gaunamos už vėjo jėgainėse pagamintą energiją.

Bet kokiai valdžiai oponuojančios Jungtinio demokratinio judėjimo organizacijos Šilutės lyderis Rimantas Jaruškevičius šiame susitikime pirmą kartą viešai pagyrė rajono valdžią. Jis pasidžiaugė, kad merė, niekieno neraginama, pakvietė žmones į susitikimą, nepagailėjo skelbimų laikraštyje. Po susitikimo jis sakė įžvelgęs esminį dabartinės ir anksčiau buvusios valdžios bendravimo skirtumą: šį kartą nė vienas žmogus, net ir uždavęs keisčiausius klausimus, nebuvo pašieptas ar pažemintas.