Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais?

Image - Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais?

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Kvietimas į prasmingą žygį – 5 kilometrai kelio už Emiliją

Image - Kvietimas į prasmingą žygį – 5 kilometrai kelio už Emiliją

Mes ateiname į šį pasaulį tam, kad nueitume savo kelią. Vieni einame ramiai ir lėtai, kiti lekiame pasišokinėdami, treti sunkiai velkame kojas, kliūvančias už grumstų ar klimpstančias pelkėse. Yra apdovanotųjų,

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Šiluma kaulų nelaužo, tačiau finansus paleidžia dūmais. / © silutesnaujienos.lt

Šiandien Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė pasirašė įsakymus, kuriais nustatė 2011-2012 metų šildymo sezono pradžią.

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir bendrojo lavinimo ikimokyklinio ugdymo grupėse bei Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje – nuo 2011 m. spalio 17 d., kitiems vartotojams – nuo 2011 m. spalio 18 d.

Bendrojo lavinimo mokyklos dar šią savaitę šals, nes taupant lėšas šildymo sezonas prasidės tik nuo lapkričio mėnesio, kai vaikai grįš iš atostogų.

Turėjo problemų

UAB "Šilutės šilumos tinklai" direktorius Algis Šaulys kalbėti apie artėjantį šildymo sezoną nebuvo nusiteikęs. Direktorius sakė, kad šildymas visur įjungiamas tada, kai potvarkį dėl šildymo sezono pradžios išleidžia Savivaldybės administracija.

Tiesa, nuosavų ir daugiabučių namų gyventojai, su šilumos tiekėju sudarę tiesiogines sutartis, gali raštu paprašyti "Šilumos tinklų", kad šildymą įjungtų anksčiau, nei potvarkį dėl šildymo paskelbia Savivaldybė.

Pasak A.Šaulio, tokių gyventojų, kurie jau dabar gyvena šilčiau, yra.

A.Šaulys užsiminė, kad rengiantis šiam šildymo sezonui teko susidurti su įvairiomis bėdomis, tačiau papasakoti ką nors konkrečiau atsisakė.

Gyventojai ir biudžetinių įstaigų darbuotojai dėl įmonei kilusių nesklandumų nerimauti neturėtų: šiluma bus tiekiama laiku.

Šiluma pigo 5 procentais

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skaičiavimu, šilutiškiai spalio mėnesį mokės 23,83 ct/kW.

Pasak A.Šaulio, rugsėjo mėnesio tarifas buvo didesnis - apie 25 ct/kW. Didžiausias šilumos įkainis spalio mėnesį skriaus Prienų žmones (35,38 ct/kW), mažiausiu džiaugsis molėtiškiai (18,89 ct/kW).

Šilutės rajono savivaldybė rajonų šilumos kainų sąraše stovi kiek aukščiau nei šalies viduriukas. Centralizuotai tiekiama šiluma Šilutėje atpigo apie 5-4 proc., palyginti su rugsėjo mėnesiu.

Šilumos kaina priklauso nuo kuro kainų rinkoje, todėl kainoms keičiantis yra perskaičiuojamas ir šilumos tarifas. Koks jis bus ateinančius mėnesius, kol kas prognozuoti sunku.

Ligoninė jau šildoma

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis informavo, kad potvarkis dėl šildymo sezono pradžios bus išleistas tada, kai 3 paras vidutinė oro temperatūra nepakils aukščiau plius 10 laipsnių Celcijaus.

Anot sinoptikų, trečiadienio, ketvirtadienio ir penktadienio bendra temperatūra sieks plius 12 laipsnių.

R.Ambrozaičio duomenimis, kol kas šildymas neįjungtas nė vienai mokyklai ar darželiui, tačiau apie tai jau yra galvojama. Pasak A.Šaulio, šildytis pradėjo ligoninė.

R.Ambrozaitis priminė, kad daugiabučių gyventojai turi pasirinkti šilumos mazgų punkto prižiūrėtoją. Civilinis kodeksas numato, kad už savo turtą atsakingas pats savininkas.

"Savininkas sprendžia, ar nori turtą administruoti pats, ar samdys ką nors, kas turi atitinkamą kvalifikaciją. Šilumos punktai priklauso bendrijoms arba yra gyventojų jungtinės veiklos nuosavybė. Mano žiniomis, dauguma gyventojų prižūrėtoją yra pasirinkę pačius "Šilutės šilumos tinklus" - tiekėjus. Galbūt tokį pasirinkimą lemia patikimumas ir faktas, kad bendrovė turi avarinę tarnybą, kuri esant reikalui gali dirbti ir naktimis", - sakė R.Ambrozaitis.

"Šilutės naujienų" žiniomis, prižiūrėti šiluminius mazgus taip pat gali UAB "Avižeda", Šilutės butų ūkis ir specialia tvarka atestuoti asmenys.


Komentarai  

 
#4 2011-10-18 10:58
Baisiai šalta, greičiau įjunkit šildyma!!!!
 
 
#3 2011-10-18 10:34
na as pritariu skaitytojams, juk vistiek sumokesim uz siluma koks skirtumas kada pajungs,juk yra kudikiu butuose ir tokiam salty susalt gali,ne visiem kisene leidzia elektrinius sildytuvus!!! !!! mes nuo preito ketvirtadienio su elektriniu sildomes,nes neimanoma buvo su mazu vaiku!!!
 
 
#2 2011-10-15 17:56
žinoma,kad reikia jungti šildymą,tai pasityčiojimas iš žmonių.Kuris laikas temperatūra naktimis žema.Teisingai žmonės sako,kad vaistai brangiau kainuoja.Tenka šildytis su elektros prietaisais,o tai nesaugu.
 
 
#1 2011-10-14 15:37
"Greit ims šilti radiatoriai ir tuštėti kišenės", nesutinku su tokiu pavadinimu. Kai bute šalta ir termometras rodo vos 13-14 laipsnių, tai žmogui sergančiam reumatinėmis ligomis - vaistai kainuoja brangiau negu šildymas, taip kad šildymo sezonas nebaugina, geriau pradėtų šildymą anksčiau rudenį, o išjungtų anksčiau pavasarį, kai jau šilta ir taip būna.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt