Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Lietuvos jūrų muziejus nori bendradarbiauti su šilutiškiais. / Šilutės savivaldybės nuotr.Šilutės rajono savivaldybės meras Virgilijus Pozingis priėmė Lietuvos jūrų muziejaus delegaciją, vadovaujamą direktorės Olgos Žalienės.

Svečiai pristatė Lietuvos jūrų muziejaus šiandieną ir ateities gaires bei išreiškė pageidavimą bendradarbiauti su Savivaldybėje esančiomis ugdymo įstaigomis, praneša Šilutės savivaldybės Komunikacijos skyrius.

 

Įgyvendindamas šiuolaikiniam muziejui deleguojamas funkcijas – vykdyti kultūros, švietimo bei informacijos sklaidą – Lietuvos jūrų muziejus (LJM) nuolat ieško aktyvių komunikavimo su visuomene formų, stengiasi plėtoti veiklą šiuolaikinei visuomenei aktualiomis temomis.

 

Todėl atsiliepdamas į kvietimą organizuoti kultūros sklaidą Lietuvos regionuose, kuria siekiama mažinti kultūrinę, socialinę atskirtį bei didinti kultūros prieinamumą, Lietuvos jūrų muziejus inicijuoja projektą „Mano jūra – tolima ir artima“.

 

Lietuvos jūrų muziejus nori bendradarbiauti su šilutiškiais. / Šilutės savivaldybės nuotr.Projekto metu ketinama aplankyti vakarų Lietuvos regiono mokyklas, bendruomenes (Šilutės ir Šilalės raj.) bei senelių globos įstaigas su Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijų temomis parengtomis edukacinėmis programomis: „Įdomioji profesija – delfinų treneris“, „Kaip atsiranda perlas“, „Žvejyba Lietuvos vidaus vandenyse: Kuršių mariose ir upėse“, „Vakarų Lietuvos regiono ryšiai su jūra“, „SOS. Nelaimė jūroje“ bei kitomis Baltijos jūros ekologijos, bioįvairovės, laivybos istorijos temomis.

 

Taip pat ketinama pristatyti Lietuvos muziejuose diegiamą integralią informacinę sistemą LIMIS, jos bei kitų elektroninės erdvės priemonių teikiamas galimybes kultūros sklaidai.

 

Siekiant stiprinti kultūrinius ir socialinius ryšius tarp įvairiausių visuomenės sluoksnių, numatoma rengti ne tik edukacinius užsiėmimus vaikams mokyklose, bet ir kultūrines-edukacines vakarones kartu su vietos bendruomenių nariais, kuriose dalyvautų žymūs jūrininkai, meno atlikėjai.

 

Muziejus, siekdamas aukštos kultūrinių programų kokybės, į vakarones planuoja kviesti profesionalius meno atlikėjus, videoprojekcijų pagalba parengti scenografiją jūros tema. Užsiėmimų, vakaronių metu būtų organizuojami žinių konkursai, viktorinos, o prizų fondas suformuotas iš pastarojo laikotarpio Lietuvos jūrų muziejaus leidinių.

 

Išvažiuojamuosius užsiėmimus Lietuvos jūrų muziejus rengia Klaipėdos miesto bei rajono mokyklose. Tokių renginių metu skirtingose klasėse ir skirtingo amžiaus moksleiviams organizuojami 3–4 edukaciniai užsiėmimai skirtingomis temomis.

 

Užsiėmimų metu informacijai perteikti naudojamos šiuolaikinės priemonės: videoprojekcijos, maketai, eksponatai ir kitos vaizdinės priemonės. Šią praktiką ketinama taikyti ir projekto „Mano jūra – tolima ir artima“ metu.

 

Be to, projekto metu ketinama įsigyti papildomų edukacinių priemonių: interaktyvų žaidimą, perluotės maketą ir kitas vaizdines priemones, kurios sustiprintų perteikiamos informacijos įtaigumą bei aktualumą.

 

Naudodamiesi proga Jūrų muziejaus direktorė O. Žalienė ir Viešųjų ryšių skyriaus vedėja N. Puteikienė pakvietė Šilutės bendruomenę spalio 21 d. dalyvauti Žemaičių krašto etnokultūros centre (Žemaičių Naumiestyje, Pergalės a. 30) vyksiančioje vakaronėje „Mano jūra – tolima ir artima“.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt