Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Gerosios patirties dalijimasis Portugalijoje. / Šilutės r. savivaldybės nuotr.Šilutės rajono savivaldybės delegacija, lapkričio 12-16 dienomis vykusi į tarptautinius teminius susitikimus Šiaurės Portugalijoje, pateikė ataskaitą. Per savaitę delegacijos nariai lankė kaimo turizmo verslo atstovus, domėjosi miestelio muziejaus ir malūno įrengimo projektu, susitiko su Perdes savivaldybės atstovais ir kita.

Šilutės rajono savivaldybės delegacija buvo sudaryta iš administracijos direktoriaus pavaduotojo Alvido Šimelionio, tarybos narės, Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narės Birutės Kleinaitės, tarybos nario, Asociacijos "Lamatos žemė" pirmininko, Vainuto seniūnijos bendruomenės pirmininko Vytauto Laurinaičio, administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo Remigijaus Budriko, administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojos Dianos Benkunskienės, Asociajos "Lamatos žemė" koordinatorės – konsultantės Linos Misiukonytės.

Tarptautiniai teminiai susitikimai finansuojami pagal projektą „Gerosios patirties pritaikymas ir sklaida Šilutės rajone“, įgyvendinamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“ iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir bendrojo finansavimo lėšų, numatytų valstybės biudžete.

1-as susitikimas. Vizitas į Aldeia do Pontido kaimo turizmo vietovę (Fafe savivaldybėje). Pristatomas 4 brolių sukurtas kaimo turizmo verslas (restoranas, 10 kambarių, malūnas) finansuotas iš LEADER programos. Bendra projekto vertė 1 000 000 Lt. Finansavimo intensyvumas 50 proc. – ES, 50 proc.- savo įnašas. Yra reikalavimas 5 metus po projekto užbaigimo išlaikyti verslą. Įgyvendinant projektą nebuvo susidurta su jokiais sunkumais. Dabar dėl migracijos ir mažo gimstamumo šiek tiek sumažėjęs lankytojų skaičius.

0002-portugalijoje02Vietinė VVG apima 82 000 gyventojų, 8 savivaldybes. Strategijos vertė 5 metams 6 000 000 eurų. VVG dirba 30 darbuotojų. Apima daug skirtingų finansavimo programų. Labai akcentuojamos profesinio mokymo programos, nes labai didelė bedarbystė. Mokymo programų kryptis nurodo vietinė valdžia, nors ir pati VVG atlieka savo tyrimus. Savivaldybės aktyviai dalyvauja VVG veikloje, bet finansavimu neprisideda. Savivaldybės bendradarbiauja su verslininkais ir pristato galimas finansavimo galimybes.

VVG aktyviai dalyvauja socialiniuose projektuose ir aktyviai bendrauja su seniūnais, nes jie tiksliausiai žino ko jiems reikia. VVG savo veiklą vykdo nuo 1992 ir LEADER programoje dalyvauja nuo 1997 metų. Dabar įgyvendinamas trečias LEADER programos etapas. LEADER daugiausia remia turizmą.

2-3-as susitikimai. Aboim (Fafe savivaldybė) miestelio muziejaus ir malūno projekto pristatymas. Miestelio muziejaus ir malūno įrengimo projektas buvo finansuotas iš LEADER+ ir LEADER programų. Projekto tikslai buvo įkurti muziejų ir atstatyti malūną. Šios 2 veiklos ir buvo įgyvendintos. Anksčiau dabar įsikūrusio muziejaus patalpose buvo pradinė mokykla, kuriai išsikėlus ir buvo įrengtas muziejus.

Muziejaus patalpose veikia ir vaikų edukacinis centras. Projektui pasibaigus muziejų išlaiko Lisabonos verslo kompanija. Projekto vertė 100 000 eurų. Finansavimas: 50 proc. ES pinigai, 50 proc. privačios verslo lėšos. Projektas buvo įgyvendinamas 2 etapais. 1 projekto etapas muziejaus ir mokyklos įrengimas, 2 etapas – malūno atstatymas. Projekto rengėjai mano, kad tai brangus projektas, nes reikėjo atlikti daug paveldosauginių prieš projektinių tyrimų.

0003-portugalijoje034-as susitikimas. Vizitas į Paredes savivaldybę ir jos įgyvendinamų projektų pristatymas. Susitikime dalyvavo Paredes savivaldybės meras ir kiti savivaldybės atstovai. Buvo pristatytas vieno langelio projektas. Projektu buvo siekiama, kad gyventojai gautų kuo daugiau jiems reikiamos informacijos, galėtų tiesiogiai bendrauti su savivaldybės darbuotojais ir sumažėtų popierizmo.

Yra įsteigta vieša gyventojų priėmimo vieta, kur jie gali kreiptis su savo pageidavimais. Anksčiau, kad išspręstų jiems rūpimus klausimus gyventojai turėdavo kreiptis į kelias institucijas, o dabar užtenka savo užklausimą palikti viename langelyje.

Gyventojai visa tai gali atlikti ir internetu, bet jie mieliau ateina į vietą. Paredes savivaldybėje gyvena 90 000 gyventojų. Buvo pristatyta savivaldybės struktūra. Merą ir 4 patarėjus 4 metams renka žmonės. Yra 24 seniūnijos. Visus sprendimus priima meras. Yra 2 pagrindinės partijos: centro kairieji ir centro dešinieji. Metinis savivaldybės biudžetas 97 mln. eurų. Savivaldybėje ir jos įstaigose dirba 1500 darbuotojų. Vidutinis atlyginimas 750 eurų. Buvo pristatytas personalo skyriaus darbas.

5-as susitikimas. Apsilankymas Quintandona kaimelyje. Susitikimas su Penafiel savivaldybės tarybos nare ir Larges Parish tarybos pirmininku. Buvo pristatytas Quintandona kaimelio projektas, kuriame labai aktyviai dalyvavo vietos gyventojai. Šioje gyvenvietėje labai aktyvi VVG grupė, kuri iš projekto atliko istorinius tyrimus. Investicijos į projektą taip pat atėjo ir iš privataus kapitalo. Iš projekto buvo atstatytas senovinis kaimelis, kuriame dabar gyvena žmonės.

6-as susitikimas. Susitikimas Ferreira vienuolyne-informacijos centre, kuriame buvo pristatytas Rota do Romanico projektas. Projektas apima 12 savivaldybių (520 000 gyventojų, kuriuose yra 58 paveldo objektai). Pagrindinis projekto tikslas – paveldo išsaugojimas. Projekto uždaviniai: skatinti regioninį planavimą, išsaugant paveldą, sukurti naują produktyvų sektorių, kuris kurtų gerovę, pakeisti vidaus ir išorės regiono įvaizdį, kelti regiono žmonių kvalifikaciją, užtikrinti kvalifikuotą įsidarbinimą.

7-as susitikimas. Susitikimas su Felgueiras savivaldybės tarybos pirmininku ir Felgueiras VVG pirmininku. Pasidalinimas patirtimi įgyvendinant ES projektus, aptariant būsimas bendradarbiavimo galimybes. Susitikimų apibendrinimas. Atsisveikinimas.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt