Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Vagystės iš namų: skaudžiausios ir sunkiausiai tiriamos

Image - Vagystės iš namų:  skaudžiausios  ir sunkiausiai tiriamos

Vagystes iš namų išgyvenę žmonės sako, kad rasti sujauktus namus – išdaužtus langus, išverstus stalčius, daiktus, iškratytas žemes iš gėlių vazonų - yra šlykštus jausmas. Patyrus tokią psichologinę traumą, dar

Sekmadienis, 16 Vasaris Komentarai (1)

Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

Image - Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

  Išradingi lietuvaičiai stengiasi visais įmanomais būdais praturtėti. Pastaruoju metu stebina tendencija, kai netikri Lietuvos apyvartoje esantys pinigai užsakomi ir atsisiunčiami iš įvairių internetinių tinklalapių. Atsisiųsti netikri pinigai panaudojami rinkoje. Pinigus,

Trečiadienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutės centre užsiliepsnojo automobilis – nuslopinti ugnį padėjo ir kiti vairuotojai

Image - Šilutės centre užsiliepsnojo automobilis – nuslopinti ugnį padėjo ir kiti vairuotojai

  Daug streso vakar patyrė mergina, važiavusi Šilutės centre. Bevairuojant užsiliepsnojo jos automobilis „Opel Signum“, iš salono pasipylė dūmai. Merginai į pagalbą atskubėjo ne tik ugniagesiai, net ir neabejingi

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (6)

Pagryniuose apvogė namą: šeimininkai patyrė 35 070 Eur nuostolį

Image - Pagryniuose apvogė namą: šeimininkai patyrė 35 070 Eur nuostolį

  Vagys ir vėl laužėsi į namus. Policija gavo pranešimą, kad Pagrynių kaimo gyventojai savo namuose pasigedo aukso dirbinių ir pinigų, kurių vertė 35 070

Penktadienis, 31 Sausis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Galimai girtą vairuotoją sustabdė gatvės šviestuvas

Image - Galimai girtą vairuotoją sustabdė gatvės šviestuvas

  Tik gatvės šviestuvas sustabdė, spėjama, girtą vairuotoją, kuris dideliu greičiu važiavo Šilutės Liepų gatvėje. Nesuvaldęs automobilio, vairuotojas užlėkė ant šaligatvio (Liepų ir P. Jakšto gatvių sankryžoje), kuriuo ką tik buvo

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Avarijų ir žuvusiųjų skaičiai auga, avaringiausiose vietose tyko „trikojai“

Image - Avarijų ir žuvusiųjų skaičiai auga, avaringiausiose  vietose tyko „trikojai“

„Trikojai“ – tikrą ažiotažą sukėlusi nauja policijos priemonė jau fiksuoja pažeidėjus ir Šilutėje. Vieni vairuotojai apie stovintį radarą įspėja kitus automobilio žibintų ,,mirktelėjimu”, kiti jau ieško antiradarų, o treti net

Pirmadienis, 3 Vasaris Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

motina ilona rojiene defi fotoKlaipėdos apygardos teismas šią savaitę suteikė paskutinį žodį 42 metų šilutiškei Ilonai Rojienei, kuri įtariama prieš beveik 5 metus badu numarinusi savo penkiametį sūnų. Įtariama, kad dėl badavimo tuomet ligoninėje atsidūrė ir visiškai išsekusi metais jaunesnė šios moters dukrelė.

Prokurorai už tyčinį nužudymą, sunkų sveikatos sutrikdymą ir vaikų nepriežiūrą siūlo vaikų neprižiūrėjusią motiną įkalinti 16 metų. I.Rojienė savo kaltės neįžvelgia, tikina vienodai mylėjusi visus savo vaikus ir prašo ją išteisinti.

Ši byla nagrinėjama jau kelinti metai, nuosprendį tikėtasi paskelbti šių metų pradžioje, bet tuomet teismas nusprendė atnaujinti tyrimą, dar kartą apklausti kitus moters vaikus ir pačią kaltinamąją.

Išsekęs sūnus mirė, dukra atsidūrė ligoninėje

Visą Šilutę sukrėtusi tragedija viename iš miesto daugiabučių įvyko 2008 metų balandžio 15 dieną. Tądien I.Rojienės namuose buvo rastas negyvas 5 metukų jos sūnus Lukas.

I.Rojienė tuomet aiškino, kad tik pabudusi ryte suprato, jog lovoje gulintis jos sūnus nebekvėpuoja.

Teismo medicinos ekspertai netrukus nustatė, kad vaikas buvo išsekęs nuo ilgalaikio badavimo, sirgo mažakraujyste ir dėl to mirė. Be to, jis buvo neprižiūrėtas: aptekęs utėlėmis, aprengtas nešvariais drabužėliais.

Vos palaidojus berniuką, ligoninėje atsidūrė jo metais jaunesnė sesutė. Kai ją pas gydytojus atvežė močiutė, mergaitė karščiavo. Gydytojai įtarė, kad ir mergaitės organizmas labai nusilpęs, kad vaikas ilgai gyveno pusbadžiu, nes 4-metė svėrė vos 10 kilogramų.

Tą pačią diagnozę - išsekimą - patvirtino ir teisme apklausti Klaipėdos vaikų ligoninės, kur mergaitė buvo išvežta, medikai. Čia gydoma mergaitė greit atsigavo ir puolė valgyti. Medikai stebėjosi ne tik tuo, kad vienos porcijos jai neužtekdavo, bet ir tuo, kad prašė ji ne saldumynų, kaip dauguma jos amžiaus vaikų, bet košės ir mėsos.

Savo veiksmus motina suvokia

Byla užtruko todėl, kad ilgai laukta ekspertų išvadų, taip pat buvo abejonių ir dėl pačios teisiamosios psichikos sveikatos. Bet specialistai nustatė, kad I.Rojienė suvokia savo veiksmus ir gali už juos atsakyti.

Teisme moteris tvirtino sūnaus badu nemarinusi. Esą jis, kaip ir kiti vaikai, buvo sočiai pavalgęs, ji dažnai pamaitindavusi ne tik savo vaikus, bet ir girtaujančių kaimynų mergaitę. Ji sakė visus savo vaikus mylėjusi vienodai, spėliojo, kad Lukas galėjo sirgti cukriniu diabetu ar kokia kita liga, ir prašė išteisinti.

Kaltinamosios advokatas teigė, kad moteriai vienai buvo sunku auginti krūvą vaikų, o po tragedijos jos sveikata pašlijo, ji bandė žudytis, gydėsi psichiatrijos ligoninėje.

Byloje yra Šilutės vaiko teisių apsaugos tarnybos pažymos apie tai, kad daugiavaikė I.Rojienės šeima buvo įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą dėl motinos socialinių įgūdžių stokos. Pažymoje nurodoma, kad tarnybos specialistai lankydavosi šeimoje, tačiau vaikų neprie-žiūros, maisto, švaros trūkumo, nehigieniškų vaikų gyvenimo sąlygų nepastebėjo. Pažymose tik konstatuojama, kad motina vengia vesti vaikus pas gydytojus.

Po sūnaus laidotuvių I.Rojienė su vaikais išsikraustė pas kaime gyvenančią motiną.

Teismas sprendimą paskelbs kitų metų vasario pabaigoje, nuo tragiškų įvykių prabėgus beveik 5 metams. Už itin žiaurų savo vaiko nužudymą gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Susiję straipsniai