Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

Image - Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

  Šilutės policija tiria incidentą, kuomet vyro automobilyje BMW buvo aptiktas neteisėtai laikomas revolveris su

Šeštadienis, 9 Lapkritis Komentarai (0)

Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

Image - Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

  Trečiadienio rytą, važiuodami į darbą iš Ketvergių, žmonės stebėjosi netoli Lėbartų kapinių pamiškėje pamatę daug policijos automobilių. Iš vieno jų lipo kinologas su tarnybiniu šunimi. Buvo aišku, kad atsitiko kažkas

Trečiadienis, 6 Lapkritis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

Image - Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

  Sekmadienį skaudi avarija įvyko Šilutės Ramučių sankryžoje, netoli degalinės. Iš šalutinio kelio išvažiavęs 79 metų vairuotojas taranavo dideliu greičiu atlėkusį „Ford

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Image - Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, per ilgąjį Vėlinių savaitgalį, spalio 31– lapkričio 3 d., policija užregistravo 284 eismo įvykius, įvykusius mūsų šalies keliuose. Žmonės nukentėjo 33 eismo įvykių metu,

Antradienis, 5 Lapkritis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Belovodchenko Anton (sxc.hu) nuotr. Vis daugiau šilutiškių norimo įsigyti automobilio ieško ne automobilių turguose, o internete – transporto skelbimų portaluose. Ten juos galima rinktis iš daug didesnio kiekio net neišeinant iš namų, be to, patogu palyginti kainas ir alternatyvius modelius.

Visgi retkarčiais tiek renkantis internete, tiek automobilių turguose pasitaiko apgavysčių ir nesąžiningų pardavėjų.

Kaip jų išvengti?

Tyrimai rodo, kad ne visi pirkėjai automobilio įsigijimo procesą vertina atsakingai – tai ir yra viena iš pagrindinių klaidų.

Nereikia būti pernelyg patikliems

Lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt šių metų rugpjūčio mėnesį atlikta vairuotojų apklausa, kurioje dalyvavo beveik 900 respondentų iš visos Lietuvos, atskleidė, kad net trečdalis (30 proc.) vyrų įsigijo automobilį be jokių konsultacijų. Tuo tarpu moterų – tik kas penkiasdešimta.

Tiek moterys, tiek vyrai pažymi, kad pasitaikė situacijų, kai automobilio pardavėjas nutylėjo tikrąją transporto priemonės būklę ir defektus.

Viktoro Daukšo, Autoplius.lt vystymo vadovo, manymu, jei lietuviai ne taip patikliai įsigytų automobilius, dažniau galėtų džiaugtis gerais pirkiniais.

„Moterys, mažiau išmanydamos apie automobilius, perka juos daug atsargiau ir, kaip parodė apklausos rezultatai, rečiau nusivilia pirkiniu“, - pastebi lengvųjų automobilių rinkos ekspertas.

Visos sumos vežtis nepataria

Vyrų pasitikėjimą turimomis žiniomis parodo ir kiti apklausos rezultatai: kas dešimtas vyras automobilį įsigijo be bandomojo važiavimo, o moterų – tik kas dvidešimta. Be to, su automobilius išmanančiais bičiuliais pirkdami automobilį vyrai konsultavosi rečiau nei moterys.

Neatsargūs automobilių pirkėjai vežasi pinigus didelėmis sumomis, palieka prašomą užstatą, nesibaimindami būti apvogti ar apgauti.

Apklausos duomenimis, beveik kas penktas apklausos dalyvis (18 proc.) nurodė, kad į susitikimą su automobilio pardavėju, kur bus apžiūrima transporto priemonė, vežasi reikalingą grynųjų pinigų sumą. Vyrai vėlgi mažiau atsargūs: 23 proc. apklausos dalyvių į apžiūrą pasiima reikalingą sumą, moterų – tik 14 proc.

Užstatui reikalingus pinigus vežasi beveik trečdalis (32 proc.) apklausos dalyvių, nors tai taip pat nėra būtina.

„Visos sumos neverta vežtis su savimi – tai nesaugu. Pakanka turėti pinigų užstatui, prireikus visos sumos galėsite nuvažiuoti ir pasiimti“, - pataria V. Daukšas. Jis taip pat pažymi, kad jei automobilis parduodamas 30 ar net 40 proc. pigiau už rinkoje vyraujančios kainos vidurkį, tai reiškia, kad transporto priemonė turi paslėptų problemų arba tai bandymas išvilioti pinigus iš patiklių pirkėjų.

Geriau investuoti ir pasitikrinti

Net 59 proc. apklausos dalyvių prieš pirkdami automobilį, servise neatlieka jo apžiūros. Taip pat beveik trečdalis net nežino, kaip patikrinti, ar automobilis buvo patekęs į avariją, t.y. ar jų planuojamas įsigyti automobilis daužtas.

„Geriausia investuoti šiek tiek pinigų ir nuvažiuoti į nepriklausomą autoservisą bei patikrinti perkamo automobilio būklę“, - pataria V. Daukšas, vertindamas tyrimo rezultatus.

Tikimasi, kad vairuotojai nuo šiol daugiau dėmesio skirs automobilio įsigijimo procesui ir įvertins galimas negandas.

Perkantiems automobilį ekspertai pataria:

* Patikimas pardavėjas parduodamo automobilio skelbime visada nurodo veikiantį stacionaraus ar mobilaus telefono numerį, kuriuo galite su juo susisiekti. Jis nereikalaujama jokio užstato (ypač prieš apžiūrint automobilį). Jis suteikia galimybę atlikti bandomąjį važiavimą ir apžiūrėti automobilį.

* Nemokėkite pinigų tol, kol nepasirašėte automobilio pirkimo-pardavimo sutarties, negavote visų dokumentų ir automobilio raktelių.

* Būtinai nuodugniai patikrinkite automobilio techninę būklę, geriausia tai atlikti šviesiu paros metu, pageidautina pasitikrinti patikimuose autoservisuose. Autoservisą pasirinkite patys - ne tą, kurį siūlo automobilio pardavėjas.

* Jei suradote tinkamą automobilį, jį apžiūrėjote ir atlikote bandomąjį važiavimą, automobilio pirkimo įteisinimui yra būtina pirkimo-pardavimo sutartis.

* Pasirašant sutartį paprašykite pardavėjo visų reikalingų dokumentų: automobilio registracijos dokumentų, techninės apžiūros talono, savininko asmens tapatybės kortelės ar paso. Jei savininkas ir pardavėjas yra ne tas pats asmuo – notaro patvirtinto įgaliojimo pardavėjui.

* Svarbu! Jeigu įsigyjate automobilį iš kitos šalies ir sudarote sandorį internetu, rekomenduojame sulaukti automobilio pristatymo ir jo dokumentų, o tik tada atlikti apmokėjimą.

* Jei automobilis registruotas Lietuvoje, duomenis apie jį visada galite patikrinti VĮ „Regitra“ tinklapyje (www.regitra.lt skiltyje „Transporto priemonių paieška“).

Komentarai  

 
-1 #2 2011-10-25 20:05
paskutini savo automobili nusipirkau jo net nemates ir nesigailiu
 
 
+1 #1 2011-10-24 15:00
"Tiek moterys, tiek vyrai pažymi, kad pasitaikė situacijų, kai automobilio pirkėjas nutylėjo tikrąją transporto priemonės būklę ir defektus."
nemanau jog pirkejas nutyli perkamos transporto priemones defektus
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt