Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

simasiusAntradienį Šilutės seniūnijoje su šilutiškiais apie rajonui aktualias problemas diskutavo buvęs teisingumo ministras, Seimo narys liberalsąjūdietis Remigijus Šimašius.

Anot jo, svarstant estakados klausimą reikia nusileisti iš padebesių. Rinktis ne fantazijose sukurtą tobulą variantą, o realų, kad netektų dar ilgai vaikščioti su guminiais batais. Seimo narys aptarė Savivaldybės prasiskolinimo situaciją, kurortinės teritorijos statuso klausimą, išreiškė savo nuomonę apie skalūninių dujų gavybą.

Kalbėta apie Liberalų sąjūdžio bei Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) susijungimo galimybes. R.Šimašiaus siūlymas į Liberalų sąjūdį priimti tik kai kuriuos pasirinktus liberalcentristus, o ne jungtis visai partijai, Šilutės LiCS skyriaus pirmininką, Savivaldybės tarybos narį, statybinės įmonės „Žibai“ vadovą Steponą Kazlauską taip papiktino, jog jis išėjo iš salės.

Skalūnų dujų išgavimo smerkti neskuba

Susitikimą su R.Šimašiumi organizavo Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius, todėl diskusijoje daugiausia dalyvavo liberalai. Pasak šios partijos Šilutės skyriaus pirmininko, Savivaldybės tarybos nario Edvardo Vitkausko, norima padiskutuoti apie rajono problemas, perspektyvą, o ne nupiešti „Naujuosius Vasiukus“.

Kalbėdamas apie kilusį ažiotažą dėl skalūninių dujų R.Šimašius nebuvo pernelyg kategoriškas. Jo nuomone, nepaisant to, kad nežinomybė kelia natūralią baimę, velnias yra ne toks baisus, kokį jį piešia. „Visų pirma reikėtų įsigilinti į išgavimo technologijas, poveikį gamtai, remtis mokslininkų argumentais. Kas neaišku, turi tapti kiek įmanoma aiškiau, atskleidžiant, kaip visa tai atrodo“, - sakė Seimo narys.

R.Šimašius neatmeta prielaidos, kad kilęs sujudimas Tauragėje yra inspiruotas tam tikrų suinteresuotų asmenų, daugiau kalbama ne racionaliai, o emocijomis. Kaip vieną iš teigiamų skalūninių dujų gavybos aspektų jis laiko naujų darbo vietų sukūrimą vietiniams gyventojams.

Siūlo 10 kartų pigesnę estakadą

Nors apie rusniškiams gyvenimą palengvinsiančią estakadą kalbama ne vienerius metus, jos statybos nepajuda iš mirties taško. Anot R.Šimašiaus, gali būti, kad planai ir projektai vėl nugrims atgal. Jis pateikia paprasto gyventojo iš kito Lietuvos galo reakciją: „Kam  dėl maždaug 2000 žmonių kišti keliasdešimt milijonų į tokią vietą, kur nei buvau, nei būsiu. Juk yra didesnių problemų. Be to, potvynis atrodo visai žaviai, persikelti tereikia statiškai tik kokį 20 dienų per metus“.

Skepticizmas sustiprėja išgirdus, kad, vienos studijos duomenimis, estakada kainuotų daugiau kaip 40 mln. litų. Kuklesnis paskaičiavimas - apie 20 mln. litų. Abiem atvejais tai būtų rimta estakada važiuoti bet kokiam automobiliui. R.Šimašiaus manymu, problemą galima išspręsti bent dešimt kartų pigiau, nei kalbama.

„Estakadą galima pastatyti paprastą, už kokius 3 mln. litų, kad ji būtų pritaikyta lengviesiems automobiliams ir mikroautobusams važiuoti viena kelio juosta. Ar reikia ko sudėtingesnio? Vargu. Sunkvežimiai ir taip beveik visada apsemtą ruožą pervažiuoja. Paprastai tariant, jei reikia nuvažiuoti iš taško A (Šilutė) į tašką B (Rusnė), nebūtina pirkti hibridinio „Lexus“, nes pakanka ir nediduko „Hyundai“, - sakė R.Šimašius.simasius silutes skyrius

Šilutės liberalai teiravosi, ką svečias mano apie kurortinės vietovės statuso suteikimą visam kraštui ir į tai orientuotą vystymąsi. Seimo narys kalbėjo, jog ši mintis logiška, nes yra tokių vietovių, kur kurortinė vietovė atrodo daug dirbtiniau nei čia.

Jis pastebėjo, kad, pavyzdžiui, vilniečiams Šilutės kraštas atrodo tolimas ir egzotiškas, traukia savo kitoniškumu. „Šaligatvius reikia tiesti ten, kur žmonės jau pramynė žolę. Taip ir su kurortine vietove“, - svarstė R.Šimašius.

Šilutės skolų nenurašys

Seimo narys atkreipė dėmesį, jog skolomis, tenkančiomis vienam gyventojui, Šilutės savivaldybė atsilieka tik nuo Vilniaus. R.Šimašiaus nuomone, skolų naštos dydis priklauso nuo vietinės valdžios elgesio. Pavyzdžiui, investuojama ten, kur yra „pinigų valgymo mašina“: renovuojamos mokyklos, kurios dėl vaikų stygiaus uždaromos, neracionaliai vykdant viešuosius pirkimus permokama už darbą.

Šilutei nepavyks pasekti Graikijos pavyzdžiu: nusistekenti iki dugno ir laukti, kol kažkas nurašys visas ar dalį skolų. Seimo nariui replikavęs S.Kazlauskas klausė, kodėl Vyriausybė iš anksto „neuždėjo tramdomųjų marškinių“, t.y. kodėl leido Savivaldybei prasiskolinti. Kitą minutę jau teiravosi, ar įmanoma, kad Savivaldybei būtų padidintas skolinimosi limitas.

Kaip vieną iš išeičių dėl atsiskaitymų su verslininkais R.Šimašius rekomendavo suformuoti aiškius principus ir tvarką, kada ir su kuo bus atsiskaitoma. Taip bus galima išvengti korupcijos.

Buvęs Seimo narys liberalsąjūdietis Audrius Endzinas dėl savivaldybių prasiskolinimo dalį kaltės priskiria šalies valdžiai. Anot jo, deleguojant savivaldybėms naujas funkcijas dažnai pamirštama skirti papildomą finansavimą.

Papiktino Šilutės skyriaus LiCS vadovą

Susitikime dalyvavęs Šilutės LiCS skyriaus pirmininkas S.Kazlauskas teiravosi liberalsąjūdiečio R.Šimašiaus apie planus jungtis su kitomis liberalių pažiūrų partijomis. S.Kazlauskas išreiškė nuomonę, kad susijungimas padėtų ateityje geriau pasirodyti rinkimuose, sustiprintų partiją.

R.Šimašius sakė, jog dar sklandant kalboms apie galimybes susivienyti Seimo rinkimams jis buvo prieš ir nuosekliai laikėsi šios pozicijos. Jis nemato galimybės jungtis su „Sąjunga TAIP“ ar liberalcentristais, nes nesutampa moralinės vertybės ir principai, nėra bendros krypties. „Aš tikrai nemanau, kad šioje vietoje vienas plius vienas lygu du. Tie dalykai, kurie tada partiją suskaldė, niekur nedingo“, - reziumavo Seimo narys.

Tačiau, anot R.Šimašiaus, ir LiCS partijoje, ir „Sąjungoje TAIP“ yra nemažai padorių žmonių, kuriuos jis mielai kviečia prisijungti prie Liberalų sąjūdžio.

„Man aišku. Ačiū. Tikrai nepasirašysim, kad ateitų tik penki rinktiniai, to nebus. Jūs savo atsakymu sumenkinote visą Liberalų sąjūdį ir Šilutės skyrių“, - pašokęs iš vietos išrėžė S.Kazlauskas. Pasipiktinęs jis išėjo iš salės ir trinktelėjo durimis.

LiCS Šilutės skyriaus vadovui išėjus, R.Šimašius kalbėjo, jog ne mažiau kaip pusė iš beveik 4 tūkst. LiCS narių ateitų į Liberalų sąjūdį, jeigu liberalcentristų vadovybė nuspręstų jungtis su socialdemokratais arba tvarkiečiais, nes pamatytų, kad jiems nepakeliui.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt