Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

ukio bankas buriuojasi zmonesAnt uždarų Ūkio banko filialo Šilutėje durų klientus pasitinka skelbimas, jog dėl apribotos Ūkio banko veiklos jis nedirba. Trečiadienį prie banko besibūriuojantys šilutiškiai neslėpė pasipiktinimo: esą už informacijos slėpimą valdžios vyrus reikėtų gerokai pakratyti...

Kalbinti žmonės guodėsi, jog liko įšaldytos viso gyvenimo santaupos ir pensijos. Ūkio banke užstrigo ir per 526 tūkst. Lt Šilutės rajono savivaldybės administracijos lėšų.

Banko likimas paaiškės ne vėliau kaip per 6 darbo dienas, kai bus įvertinta banko būklė. Per šį laikotarpį finansinių paslaugų bankas neteiks.

Šilutiškiai keiksnojo Vyriausybę

Prie Ūkio banko Šilutės filialo, Lietuvininkų gatvėje, stoviniuojantys žmonės skaitė ant durų kabantį informacinį skelbimą, bandė maigyti bankomatą, tikėdamiesi išsiimti pinigų, tačiau bergždžiai. Ekrane švietė ironiškas užrašas: „Kam laukti grynųjų? Juk turite kortelę!“.

„Šilutės naujienų“ pakalbinta solidaus amžiaus moteris skundėsi, kad sužinojus apie situaciją banke jai pakilo kraujo spaudimas. Ji sąskaitoje kaupė pinigus laidotuvėms.

Kita streso apimta moteris kalbėjo, jog banke liko daugiau kaip 10 tūkst. litų šeimos viso gyvenimo santaupų. „Tai kur dar laikyti pinigus, jei ne banke, kuo pasitikėti?..“ - gūžčiojo sugniuždyta moteris.

Garbaus amžiaus vyrai skėsčiojo rankomis ir piktinosi, jog apie kritinę situaciją banke nebuvo pranešta iš anksto. Jie atėjo atsiimti „Sodros“ pervestų pensijų. „Reik premjerą pakarti už ...! Jeigu žinojo, kodėl nepranešė žmonėms? Ir vyti lauk išvis iš Vyriausybės!“ - emocijų neslėpė senolis. Vyras sakė, jog kaip tik pirmadienį iš sąskaitos paėmė dalį pensijos. Dabar neramu, kas bus su likusiais pinigais.

Jaunas vyras piktinosi, kad apdraustieji indėliai, kaip ir „Snoro“ atveju, vėl bus mokami iš visų mokesčių mokėtojų pinigų, o kaltų tikriausiai neatsiras.

Gyventojus ragina nepanikuoti

„Tikrai galiu drąsiai užtikrinti, kad nekiltų panika, indėlininkai nebėgtų į banką atsiimti pinigų, kad nėra jokios grėsmės. Nereikia kelti panikos, visi gyventojų indėliai yra apdrausti, ir nėra didelių sumų“, - ELTAI kalbėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis teigė, kad bent artimiausiu metu grėsmių dėl kitų bankų nėra.

Beveik visi Ūkio banko indėliai - apdrausti valstybės. Žmonės ir įmonės, turintys indėlių ir lėšų iki 100 tūkst. eurų (345,28 tūkst. litų), visus savo pinigus atgaus, nes jie privalomai yra draudžiami pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Banko sąskaitoje turėti kiti pinigai (pvz. gautas darbo užmokestis) traktuojami taip pat kaip indėlis ir yra apdrausti.

„Išankstiniais laikinojo administratoriaus pateiktais duomenimis, net 99,7 proc. Ūkio banke laikytų indėlių neviršija draudžiamosios sumos, todėl beveik 200 tūkst. banko indėlininkų atgaus visus savo pinigus nepriklausomai nuo to, kokie bus pasiūlyti sprendimai dėl banko ateities“, - gyventojus ramina Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Didžiąją dalį Ūkio banko indėlininkų sudaro fiziniai asmenys.

Įšaldytos pensijos, Savivaldybės įstaigų pinigai

„Sodros“ Šilutės skyriaus pavaduotoja Rasa Norkienė „Šilutės naujienas“ informavo, kad Šilutės mieste ir rajone per Ūkio banką buvo pervestos 903 gyventojų pensijos.

Antradienį ryte, prieš pat banko neveiklumo paskelbimą, 429 asmenims Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistai pervedė socialinės paramos ir šalpos išmokas. Tai sudaro 7 proc. nuo visų paramos gavėjų, informavo Socialinio skyriaus l.e. vedėjo pareigas Virginija Paulauskienė. Šie žmonės kol kas pašalpomis negali naudotis.

Už vaikus, slaugos, neįgalumo ir kitas išmokas kas mėnesį į savo sąskaitą gaunantys asmenys turėtų atsidaryti sąskaitą kitame banke ir apie tai raštiškai pranešti Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistams.

Šiaulių bankas praneša, kad pensininkai, kurių pensijos užstrigo Ūkio banke, gali kreiptis į Šiaulių banką ir jiems bus suteikti vadinamieji „pensijų avansai“ iki 300 Lt. Šiaulių bankas minimas kaip kol kas realiausias pretendentas perimti „sveikąją“ Ūkio banko dalį.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis informavo, jog Ūkio banke sąskaitas turi ne tik Savivaldybės administracija, bet ir jai pavaldžios įstaigos - Visuomenės sveikatos biuras ir Senelių globos namai. R.Ambrozaičio duomenimis, šiuo metu banke įšaldyta daugiau nei 526 tūkst. litų, priklausančių Šilutės rajono Savivaldybės administracijai. Kiek įstrigo Visuomenės sveikatos biuro ir Senelių globos namų lėšų, direktorius nepatikslino.

Žlugus „Snorui“, Savivaldybė jau prarado apie 1,169 mln. litų. Ji atgavo tik valstybės draudžiamą pinigų sumą - 345 tūkst. Lt. Nuo rimtesnių veiklos sutrikimų Savivaldybę tuomet išgelbėjo Vyriausybės suteikta lengvatinė paskola.

Banko darbuotojams - prastova

Nuo trečiadienio Ūkio banko darbuotojams nereikia atvykti į darbą, jei jie apie tai nėra informuoti atskirai. Šilutės Ūkio banko filiale dirbo 9 darbuotojai.

Ūkio bankas savo interneto svetainėje informuoja darbuotojus, jog yra paskelbta „Ūkio banko prastova ne dėl darbuotojų kaltės“. Prastova paskelbta, nes moratoriumo metu Ūkio bankas neturi galimybės suteikti darbuotojams jų darbo sutartyse sulygto darbo.

Darbuotojai informuojami, jog už prastovos laiką bus mokamas Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatytas atlyginimas, lygus 2/3 darbuotojo iki prastovos buvusio vidutinio valandinio darbo užmokesčio.

Prokuratūra pradėjo tyrimą

Apribota banko finansinė veikla reiškia, jog per nustatytą terminą, šiuo atveju - šešias kalendorines dienas - laikinasis banko administratorius vertins, kokia yra banko būklė. Per šį laikotarpį žmonės negalės naudotis banko finansinėmis paslaugomis, pavyzdžiui, išsigryninti pinigų, padaryti pavedimų per elektroninę bankininkystę ir kt.

Tačiau laikinasis banko administratorius raginamas banko būklę įvertinti kiek įmanoma greičiau.

Iš esmės kartojasi „Snoro“ istorija, nors finansų specialistai sako, kad Ūkio banko veiklos apribojimas turės žymiai mažesnės įtakos. Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko nuomone, „Snoro“ atveju buvo tyčiniai veiksmai, o šiuo atveju - daugiau aplaidumas.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Ūkio banke.

Specialios informacinės telefono linijos

Ūkio bankas nurodo specialias informacines telefono linijas banko klientams.

Klientams aktuali naujausia informacija dėl Ūkio banko teikiama specialia nemokama telefono linija 8 800 10 007 (skambinantiems iš Lietuvos) ir tel. +370 37 395 532 (skambinantiems iš užsienio). Informacija šia telefono linija šią savaitę bus teikiama nuo 8 iki 20 val. darbo dienomis ir nuo 9 iki 13 val. šeštadieniais ir sekmadieniais.

Klientų patogumui, Ūkio banko interneto svetainėje (www.ub.lt) banko klientai ras atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir informaciją dėl banko paslaugų teikimo.