Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

planŠilutės savivaldybėje vyksta strateginio plėtros plano 2015-2024 metams rengimo darbai. Apie 70 įvairios patirties ir skirtingų specialybių žmonių yra pakviesti prisidėti prie šios strategijos kūrimo. Šią strategiją parengti numatyta per metus - iki 2014 metų balandžio 4 dienos.

Projekto „Šilutės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano 2015-2024 metams parengimas“ kūrėjų darbą organizuoja UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ specialistės Aina Kurklietytė ir Vaiva Bražionytė.

Strategijai parengti reikalinga 75 600 Lt suma. 64 260 Lt Savivaldybė gavo iš Europos Sąjungos Žmogiškųjų išteklių plėtros programos. Tai ES struktūrinių fondų  2007-2013 metų finansinio laikotarpio parama.

2014 metais baigiasi Šilutės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano 2005-2014 metams įgyvendinimo laikotarpis. Todėl ir atsirado poreikis parengti naują Šilutės rajono savivaldybės strateginį plėtros planą 2015-2024 metams, kuris yra vienas iš svarbiausių Šilutės rajono savivaldybės plėtros skatinimo dokumentų, padėsiančių pritraukti investicijas, racionaliai bei efektyviai panaudoti savivaldybės, valstybės, Europos Sąjungos lėšas.

Vertindamos baigiamo įgyvendinti 2005-2014 metų strateginio plano rezultatus, A.Kurklietytė ir V.Bražionytė kalbėjo, kad sėkmingiausiai pavyko įgyvendinti minėto plano III prioriteto „Išsilavinusios ir kultūrą puoselėjančios bendruomenės ugdymas socialioje aplinkoje“ užduotis. Pagal užfiksuotus duomenis, ši plano dalis įvykdyta 58 proc., o iki 2014 metų pabaigos tikimasi, kad bus pasiektas ir 60 proc. rezultatas.

50 procentų užsibrėžtų tikslų įgyvendinta pagal strategijos II prioritetą - „Darnaus žemės ūkio, pramonės ir verslų vystymosi skatinimas“.

Prasčiausias rezultatas pasiektas įgyvendinant I prioriteto - „Turizmo sektoriaus plėtra, panaudojant ir išsaugant Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susiformavusį kultūrinį - istorinį paveldą bei unikalius Pamario krašto gamtos išteklius“ - užduotis. Iki plano galiojimo pabaigos tikimasi, kad bus baigta įgyvendinti bent 30 proc. suplanuotų priemonių.

Analizuojant Šilutės rajono socialinę - ekonominę būklę, nerimą kelia gyventojų skaičiaus mažėjimas: nuo 2001 m. iki 2012 metų pabaigos gyventojų sumažėjo penktadaliu - dabar jų yra tik apie 44,2 tūkstančio (daugelis dar manė, kad rajone yra apie 50 tūkstančių gyventojų).

Nuo 2005 iki 2009 metų kasmet emigruodavo apie 260-330 darbingo amžiaus žmonių, o 2010 m. pasiektas rekordinis skaičius - išvyko 2128 gyventojų. 2012 metais iš mūsų rajono emigravo perpus mažiau žmonių nei rekordiniais metais.

Dar būtų galima vardinti daug įvairių pateiktų verslumo ir naudojimosi socialinėmis paslaugomis duomenų, tačiau jie visi nėra ženkliai pasikeitę nuo strategijos įgyvendinimo pradžios.

Naujo strateginio plano kūrėjai dirba pasiskirstę į 4 grupes - Ekonomikos, Aplinkos, Visuomenės ir Žemės ūkio darbo grupes.

Grupių diskusijose buvo formuluojami globalūs iššūkiai, vietinės reikšmės iššūkiai ir grėsmės, kurie gali nutikti per artimiausius 10 metų. Nemažos dalies dalyvių nuomonės sutapo dėl to, kad kils gruntinio vandens lygis, ilgės žmonių gyvenimas, kils ir emigracijos, geriamojo vandens užterštumo grėsmės. Dauguma manė, kad rajone mažės jaunų žmonių skaičius, sunkės žemės ūkio verslo ir žvejybos sąlygos. Mažėjant gyventojų kaimo gyvenvietėse yra grėsmė, kad gali tekti mažinti mokyklų ir kitų socialinių įstaigų skaičių.

Kiekviena grupė teikė pasiūlymus, kokių reikia imtis priemonių, kad gerėtų rajono patrauklumas verslui, turistams ir čia gyvenantiems žmonėms, kad pavyktų sustabdyti emigraciją ir sugrąžinti tėviškę palikusius žmones namo.

Surinktą informaciją strategijos planavimo organizatorės susistemins ir pateiks tolimesnėms diskusijoms.
Naujas Šilutės rajono strateginis plėtros planas, apimantis miesto viziją, plėtros prioritetus, jų įgyvendinimo veiksmų planą su ES logo su trim fondais spalvotas copyorientaciniu lėšų poreikiu bei strateginio plėtros plano įgyvendinimo priežiūros sistema, padės užtikrinti efektyvų numatytų priemonių įgyvendinimą ekonominėje, socialinėje ir aplinkos apsaugos srityse, padidins Šilutės rajono savivaldybės valdymo efektyvumą ir našumą.