Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SPORTAS REF 1Darbo grupė Šilutės rajono savivaldybės sporto sistemos pertvarkai parengti jau surinko sukonkretintus pasiūlymus, kaip reikėtų pertvarkyti Savivaldybei priklausančias sporto įstaigas ir klubus.

Pertvarkos prioritetinė užduotis - sumažinti viešųjų sporto įstaigų skaičių. Dabar Savivaldybei priklauso ir daugiausia biudžeto lėšomis yra išlaikomos Šilutės sporto mokykla, VšĮ „Šilutės sportas“ ir VšĮ „Šilutės krepšinis“.

Rajono valdžia buvo užsimojusi visas šias įstaigas apjungti į vieną įstaigą, kuri vadintųsi „Šilutės rajono kūno kultūros sporto centras“. Tačiau surinkusi daugiau informacijos ir sporto įstaigų vadovų pasiūlymų, minėta darbo grupė suprato, kad vis tiek liks bent dvi sporto viešosios įstaigos.

Domėjosi centralizuotu sporto valdymu

Rajono merė Daiva Žebelienė gegužės pradžioje sudarė Darbo grupę rajono sporto sistemos pertvarkai parengti. Darbo grupėje dirba Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė ir vyriausioji specialistė Rimantė Vitkauskaitė, Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis, senjorų sporto klubo „Šilutės šamai“ atstovas Jonas Jaunius, rajono politikai Arvydas Jakas, Edvardas Vitkauskas ir Algirdas Gečas, kuris paskirtas darbo grupės pirmininku.

Potvarkyje neužsimenama, kokios pertvarkos nori rajono valdžia, tačiau grupės veikla rodo, kad visą rajono sportą vėl norima suimti į vienas rankas.

Trečiadienį darbo grupės posėdyje buvo užsiminta, kad dalis jos narių kartu su rajono Sporto tarybos nariais lankėsi Jonavoje, kur visa rajono sporto sistema valdoma ir finansuojama per vieną įstaigą - Jonavos rajono kūno kultūros ir sporto centrą. Toks centras koordinuoja ir finansiškai valdo visų sporto įstaigų ir klubų veiklą.

A.Gečas priminė, kad tokia pat sporto sistema, kuri dabar veikia Jonavoje, Šilutės savivaldybėje egzistavo iki 2003 metų.

Vėliau mūsų rajono sporto centras buvo reorganizuotas į atskiras įstaigas. Be to, A.Gečo duomenimis, Jonavos savivaldybė, kuri savo rodikliais yra panaši į Šilutės, sporto sistemai ir renginiams organizuoti skiria maždaug trečdaliu lėšų daugiau nei mūsų Savivaldybė.

Darbo grupės nariai šią informaciją palydėjo replikomis, kad kai yra pinigų, sportas klestės valdomas bet kokiu principu.

Galimi praradimai

Darbo grupės pirmininkas A.Gečas pristatė svarstyti tris galimas rajono sporto sistemas.

Viena jų - identiška Jonavos savivaldybės sistemai. Tačiau ji buvo atmesta pirmiausia, nes toje sistemoje įžvelgta daug trūkumų.

Valdant visas sporto rūšis per vieną kūno kultūros ir sporto centrą, būtų panaikintos visos viešosios įstaigos. Labiausiai nukentėtų rajono futbolo sistema, kuri šiuo metu valdoma per VšĮ „Šilutės sportas“.

Pasak „Šilutės sporto“ direktoriaus Dainiaus Gricevičiaus, panaikinus atskirą viešąją įstaigą, „Šilutės“ futbolo komanda prarastų tarptautinės futbolo federacijos paramą - apie 30 tūkst. litų kasmet. Tokia parama neskiriama biudžetinės įstaigos išlaikomai komandai. Be to, futbolo treneriai baiminasi, kad pakeitus VšĮ „Šilutės sportas“ juridinį statusą bus prarasti jau turimi iškovojimai - dabar komanda yra išsikovojusi teisę žaisti respublikos futbolo I lygoje. Pasikeitus komandos steigėjui, tektų pradėti viską iš naujo - turnyrus vėl pradėti nuo II lygos statuso.

Diskutuos apie du modelius

Kitus rajono sporto organizavimo modelius parengė „Šilutės sporto“ direktorius D.Gricevičius kartu su Šilutės sporto mokyklos direktoriumi A.Lileikiu ir rajono Sporto tarybos pirmininkas A.Gečas.

Pirmieji siūlo steigti rajono Kūno kultūros ir sporto centrą, kuris organizuotų Šilutės sporto mokyklos ir visų kitų vaikų ir suaugusiųjų sporto klubų veiklą. O atskira VšĮ „Šilutės sportas“ organizuotų Šilutės futbolo klubo su 8 vaikų ir jaunimo futbolo grupėmis bei Šilutės krepšinio klubo veiklą.

Šio modelio trūkumas yra tas, kad būtų panaikinta Šilutės sporto mokykla, kuri, beje, po 2 metų minės 60-mečio jubiliejų.
A.Gečas pasiūlė, jo žodžiais tariant, minimalistinių pokyčių rajono sporto sistemos pertvarkos modelį. Jo esmė: palikti atskirą biudžetinę įstaigą - Šilutės sporto mokyklą, o VšĮ „Šilutės sportui“ perduoti futbolo, krepšinio ir kitų sporto klubų veiklos organizavimą bei rajono sporto aikštynų ir pastatų eksploatavimą.

A.Gečo nuomone, viso rajono sporto veiklos koordinavimui bei sporto sistemai būtinų sprendimų projektų parengimui ir galimų paramos projektų paieškai Savivaldybės administracijoje turėtų būti įsteigtas sporto organizatoriaus etatas. Šiam organizatoriui turėtų būti suteiktas skyriaus vedėjo statusas.

Ši sistema būtų gera tuo, kad nereiktų steigti naujos įstaigos - Kūno kultūros ir sporto centro, o naikinti tektų tik vieną įstaigą - VšĮ „Šilutės krepšinis“.

Apsispręs vėliau

Darbo grupės pirmininkas A.Gečas susirinkimą organizavo taip, kad būtų išvengta skubotų sprendimų. Todėl galutinai apsispręsti, kuri sporto valdymo sistema priimtiniausia, darbo grupės nariai bus sukviesti birželio 12 dieną.

Iki tos datos R.Vitkauskaitė ir A.Bielskis įpareigoti išsiaiškinti galimas abiejų pasiūlytų sistemų juridines problemas.

Darbo grupė rajono merės D.Žebelienės yra įpareigota iki birželio pabaigos rajono Tarybai pateikti rajono sporto sistemos pertvarkos modelį.