Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

beglobiai gyvunaiAtsižvelgus į ne iš vienos seniūnijos gautus prašymus išvežti po kaimus klaidžiojančius benamius gyvūnus, skirta papildomų lėšų jų utilizavimui. Nors gyvūnus globojančios organizacijos jų naikinimą kritikuoja, Savivaldybės sanitarijos inspektorės Violetos BALTUTIENĖS teigimu, gyvūnų globėjai kokių nors alternatyvų nesiūlo.

Pavyko sutaupyti

Beglobių gyvūnų gaudymui, karantinavimui ir laikymui, utilizavimui papildomai iki metų galo skiriama 5747,83 Lt suma. Pasak V.Baltutienės, už šią sumą Klaipėdos įmonė „Nuaras“ sugaudys dar apie 17 valkataujančių kačių ir šunų.

Nuo metų pradžios Šilutės mieste ir kaimiškosiose seniūnijose sugauti 98 keturkojai. Praėjusiais metais benamių gyvūnų sugavimui ir sunaikinimui Savivaldybė išleido daugiau nei 33 tūkst. Lt, sunaikino 102 keturkojus.

Papildomų pinigų šiai paslaugai pirkti skirta iš nepanaudotų Šilutės rajono savivaldybės aplinkos monitoringo 2009-2012 metų programos ir priemonės „Kitos aplinkos sveikatinimo priemonės“ lėšų.

Šilutės rajono savivaldybės aplinkos monitoringo 2009-2012 metų programai buvo skirta 6500 Lt. Atliekant maudymosi vietų vandens kokybės stebėseną panaudota 3 252,17 Lt. Programos priemonei „Kitos aplinkos sveikatinimo priemonės“ buvo skirta 4000 Lt, panaudota 185,5 Lt Šyšos upės ties Darbininkų kvartalu vandens mikrobiologiniams ir cheminiams parametrams nustatyti.

„Maudymosi vietų vandens kokybės stebėsenai buvome numatę daugiau lėšų, nei jų prireikė. Niekada negali iš anksto numatyti, kas nutiks, tačiau situacija vasarą buvo pakankamai normali. Nenumatytų priemonių taip pat nebuvo daug, todėl pinigų ir liko. Kad jie nebūtų perkelti į kitus metus, nusprendėme prašyti rajono Tarybos, kad ji leistų likusias lėšas panaudoti pagal poreikius valkataujantiems gyvūnams naikinti“, - sakė V.Baltutienė.

Prašo daugiau atsakingumo

V.Baltutienė pabrėžė, kad gyvūnų gaudymo ir jų utilizavimo paslauga yra išties brangi, tad žmonės turėtų gerai pagalvoti prieš naminį gyvūną išmesdami lauk. Vieno gyvūno sugavimas, nuvežimas į karantinavimo vietą, kelių dienų priežiūra, dezinfekcija, plovimas, eutanazija, transporto išlaidos ir utilizavimas kainuoja maždaug 325 Lt.

Planuodamas išvykas po rajoną benamiams gyvūnams gaudyti, „Nuaras“ stengiasi vienu metu apvažiuoti kuo daugiau seniūnijų, kad išlaidos už kurą būtų kuo mažesnės. Jeigu yra įtarimų, kad besišlaistantis gyvūnas serga pasiutlige, gyvūnų gaudytojai į iškvietimą reaguoja iš karto.

Inspektorė neslėpė, kad kartais pagauti šunys būna net dresuoti, tačiau dėl kažkokių priežasčių augintiniais žmonės vis tiek atsikrato.

V.Baltutienė pati augina jau antrą iš gatvės paimtą beglobį gyvūną, tad žino, kokią atsakomybę tenka prisiimti.
„Norėčiau akcentuoti, kad prieš įsigydami gyvūną žmonės gerai pagalvotų, nes jam reikės nemažai priežiūros, laiko ir pinigų“, - sakė ji.

Kastracija kol kas neįmanoma

Pasak V.Baltutienės, ne kartą svarstytas ir beglobių gyvūnų sterilizacijos (kastracijos) klausimas, tačiau rajone bent jau kol kas nėra reikiamų sąlygų sterilizuotiems gyvūnams prižiūrėti.

„Kastruotas gyvūnas po operacijos bent parą turi būti laikomas stacionare, tačiau tam reikia turėti patalpas“, - sakė sanitarijos inspektorė.

V.Baltutienė svarstė, kad būtų puiku, jei ateityje būtų galima beglobius gyvūnus ne tik naikinti, bet ir sterilizuoti. Deja, naikinimo išvengti nepavyktų, nes sterilizuoti galima tik niekuo nesergančius gyvūnus.

Komentarai  

 
#2 2011-11-08 15:36
Pastatykite Šilutėje benamių prieglauda kaip kitur. Labai norečiau ir kiti noretu. 100 Procentu aš sakau už ;) Kas be apykaklės paleistas gatvėje vežti y benamių prieglauda, tikiuos suprantate apie ka turiu omenyje. Nors gyvens kazkur gyvunėliai, o ne gatvėje :)
 
 
#1 2011-11-08 13:39
Koks gražus šuniukas, nekastruokit jo!
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt