Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja:  ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

siksniukas-nykstukas-v-eigirdo-nuotr-62109369Minijos žemupyje po paskutiniuoju tiltu per upę keli atramų sandūrų plyšiai pilni spurdesio. Dienos poilsiui, kaip kasmet, čia telkiasi pakeliui į žiemavietes stabtelėję sparnuotieji žvėreliai - šikšnosparnių būriai.

„Nei per anksti, nei per vėlai. Pirmieji migruojantys šikšnosparniai jau liepos vidury čia pasirodė, o paskutiniuosius maždaug už mėnesio palydėsime žiemaviečių kryptimi. Šiandien su jaunuoju naujuoju kolega Vytautu Eigirdu po Minijos tiltu atsargiai surinkome ir apžiedavome keturiolika Natuzijaus šikšniukų ir du šikšniukus nykštukus“, - dienos sėkme penktadienį dalijosi Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys.

Būtent jo iniciatyva šikšnosparnių gyvenimo stebėsena ir žiedavimas pamaryje buvo atnaujinti prieš 25-erius metus, o sukauptomis žiniomis ornitologas profesionalas mielai dalijasi su visais, kas atvyksta į Ventės ragą.

„Jau dešimt tūkstančių ekskursantų šiemet Ventės rago ornitologinėje stotyje, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus filiale, šiemet priėmėm. Apie sparnuočių - ne tik paukščių, bet ir gyvūnėlių, gyvenimą norintieji praturtino ir praplėtė savo supratimo ribas“, - kalba V.Jusys.

suzieduotas-siksnys-62109297Natuzijaus nykštukai, šikšniukai nykštukai, dvispalviai plikšniai, rudieji nakvišos, europiniai plačiaausiai, vandeniniai pelėausiai, rudieji ausyliai, šiauriniai, vėlyvieji šikšniai ir kiti iš beveik visų 15 šikšnosparnių rūšių pamario krašte per du dešimtmečius yra ne po vieną žieduoti. Natuzijaus šikšniukų populiacija krašte gausiausia. Ir žiemoti į rūsius lendančių - taip pat.

Pasak V.Jusio, žiedas dedamas ant sparno dilbio ir iki galo nesuspaudžiamas. Tarpelis paliekamas tam, kad žiedo kraštai nesužeistų žvėrelio sparno odos. Maži sparnuoti padarėliai, su vis ilgėjančių naktų tamsa pamažu traukiantys šiltesnių vietų ieškoti, jau ramiai palieka vėstančios vasaros dūzgesį. Tiesa, jis rudeniu pamaryje dar nealsuoja.

„Didžiąją paukščių gaudyklę Ventės rage kelsime rugpjūčio pabaigoje, kai išskrendančių paukščių virtinių jau padaugės. Vėliau ir su šikšnosparniais simboliškai atsisveikinsime, pakviesime į renginį tuos, kam rūpi aplinkosauginės šių gyvūnėlių aktualijos“, - sako V.Jusys.

O dabar - vasaros branda. Minijos žemupys - pilnas laivų. Ant denių nuo aušros iki sutemų - poilsiautojų klegesys. Atvangos pamario krašte visą vasarą ieško ir randa ir ramaus susikaupimo, ir nuotykių ieškotojai.

Prie Kuršių marių šiugžda patamsėję subrendusių nendrynų sąžalynai. Iš jų pabaidyti pakyla garniai, kai pakraščiais virš vandens sklendžia pramogautojų burės. O Kintų tvenkiniuose tūkstantiniai pilkųjų žąsų sambūriai neišbaidomi netgi periodiškai aidinčiais garsinių patrankų šūviais. Pripratę, sotūs paukščiai - nė krust. Ir kormoranai, ir pilkieji garniai čia nebaikštūs.

Prie Skirvytės šiandien, kaip visais kitais metų laikais, meškeriotojai lankstėsi prie savo masalų ir kablių. Bet rudeniškai įsiganę karšiai, tarsi plačios kerplėšos, kibo tik vienam Marijampolės žvejui.

Visi kiti guodėsi bent tuo, kad buvimas gamtoje jau malonesnis - šiukšlyai, kuriuos žvejai patys ir kuopia, vaizdo nebegadina.

Jei dar žvejai verslininkai stintų gaudymo vietas ir privažiavimus prie jų iki pavasarinio sezono sutvirtintų, patikimai įrengtų, tai Pamario žūklautojams prasto kultūros lygio niekas nebeprikaišiotų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt