Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutėje stipriai sumuštas penkiolikmetis

Image - Šilutėje stipriai sumuštas penkiolikmetis

  Vakar Šilutėje, po Kalėdų eglės įžiebimo šventės, grupė jaunuolių sumušė

Šeštadienis, 7 Gruodis Komentarai (0)

Šilutės r. susimušė du girti ugniagesiai, vienas nakvojo areštinėje

Image - Šilutės r. susimušė du girti ugniagesiai, vienas nakvojo areštinėje

  Šilutės policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą ugniagesį, kuris per išgertuves susimušė su

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Prevencinė priemonė Šilutėje

Image - Prevencinė priemonė Šilutėje

Pasikeitus orams ir vairavimo sąlygoms vis dar atsiranda vairuotojų, kuriems negalioja Kelių eismo taisyklės, jie vadovaujasi liaudiška taisykle ,,mano mašina, mano taisyklės“. Siekdami mažinti KET pažeidimų Šilutės r. policijos komisariato

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (0)

Lietuvoje pradeda veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema

Image - Lietuvoje pradeda veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema

  Į avariją Lietuvoje patekę vairuotojai nuo šiol galės užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją. Vairuotojams skirtoje nemokamoje programėlėje bus galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją perduoti draudimo bendrovėms.

Pirmadienis, 2 Gruodis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

car-winter-storageAr žinojote, jog žiemą Jūsų automobilio vartojamas degalų kiekis gali išaugti net 50 proc.?

Taip nutinka todėl, kad automobilis patiria didesnį pasipriešinimą stirpiai sningant, važiuojant per didesnes pusnis, veikia įvairūs šildytuvai, reikia atitirpinti užšalusius langus. Taigi žiemą ekonomiško vairavimo principai - kaip niekad aktualūs.

Tinklalapis "National geographic" pataria, ką daryti, kad žiemą nepajustumėte degalinėje netikėtai palengvėjusios piniginės.
Žiemiška svorio metimo akcija

Šis patarimas svarbus įvairiais metų laikais: išmeskite iš automobilio bagažinės visą nereikalingą mantą. Žinoma žiemą perkrautas automobilis gal pagerintų padangų sukibimą su kelio danga, tačiau taupyti tikrai nepadėtų. Didesnis svoris didina ir suvartojamų degalų kiekį. Jei turite galimybę - nuvalykite sniego sankaupas ar ledą nuo automobilio. Tokiu būdu palengvinsite savo transporto priemonę ir nereikės jungti langų šildytuvo - veikdamas ilgą laiką jis prisideda prie kuro švaistymo.

Geraširdiškai užleiskite snieguotą kelią kitiems

Tapkite "pėdsekiu" ir sumažinsite kuro suvartojimą. Jei įmanoma - palaukite, kol keliu pravažiuos sniego valymo mašina. Jei ne – geriau važiuokite iš paskos kitam automobiliui. Jei sninga, tuomet pirmasis automobilis gaus visą pasipriešinimo jėgą. Sningant automobiliui sunkiau važiuoti dėl pasipriešinimo ir jis priverstas sunaudoti daugiau degalų. Jei esate nuošalesnėje vietoje ir kelias stipriai apsnigtas, apsidairykite, ar tikrai nėra kito automobilio padarytų provėžų. Visuomet geriau važiuoti jomis, nei versti savo automobilį "kastis" per pusnis.

Kiek laiko pakanka įšilti varikliui?

Jei turite galimybę automobilį laikyti garaže, jo variklis įšyla greičiau, naudodamas mažiau kuro. Niujorko gamtos apsaugos valstybinis departamentas apskaičiavo, jog užtenka 30 sekundžių veikimo, kad garaže stovinčio automobilio variklis pakankamai įšiltų. Tuomet jau galite važiuoti. Lauke stovinčiam automobiliui prireikia ilgesnio laiko. Tačiau Jūsų tikslas - įšildyti tik variklį, o visos kitos automobilio dalys gali sušilti bevažiuojant. Taigi neverta į orą mėtyti degalų tuo metu, kol valote šerkšną ar sniegą. Iš pradžių kelis kilometrus važiuokite lėčiau ir netrukus automobilis pasieks reikiamą temperatūrą.

Tas menkas raktelio suktelėjimas...

Dažniausia vairuotojų klaida - užvestas automobilis, kai kažko laukiate, kraunate dovanas ar kitus daiktus. Taip vilioja palikti įjungtus šildytuvus ir variklį - juk čia pat už lango stingdantis šaltis. Visgi šiluma per kelias minutes niekur nedings, tačiau užgesinę automobilio variklį sutaupysite nemažai degalų. Net keliasdešimt sekundžių stovintis užvestas automobilis sunaudoja daugiau degalų, nei sunaudotų, jei variklį išjungtumėte ir vėl užvestumėte per tą patį laiką. Žinoma tai šiek tiek priklauso nuo automobilio ir galioja tuo atveju, jei variklis ir visa sistema yra įšilusi.

Planuokite bendras keliones

Jei norite peržengti į aukštesnį degalų ekonomikos lygį, reikės šiek tiek planavimo. Reikia kam nors nuvežti dovanas ar atvirukus? Pašte išsiųsti siuntinius? Pabandykite su artimaisiais ar kaimynais suplanuoti bendrą kelionę iki reikiamo taško, jei ši kelionė yra trumpa. Nepatingėkite internete paieškoti greitesnio ir trumpesnio maršruto. Jei sustojote neilgam laikui automobilis vis dar bus įšilęs, taigi "apšildyti" variklio nereikia.

Taip pat galite prisiminti, kaip degalų sąnaudas veikia įvairių automobilių dalių bei įrengimų būklė, kaip reikėtų perjunginėti pavaras, kad daugiau sutaupytumėte.

grynas

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
-2 #1 2011-11-23 06:57
nesamone
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt