Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

vilkyciu griovysKaimynystė, žinia, dalykas sudėtingas, ypač jei greta gyvenančiųjų neskiria aukštos mūro tvoros. Laikraščių žurnalistai tuo įsitikina kone kas savaitę.

Šį kartą važiavome aiškintis Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo pakraštyje gyvenančių kaimynų konflikto dėl netvarkos ir į aplinką leidžiamo kanalizacijos turinio.

Už aplinkosauginius srutų ir mėšlo tvarkymo pažeidimus vilkytiškis Steponas A. pernai jau buvo ir įspėtas, ir baustas. Bet išvadų daryti neskuba ir toliau teršia gamtą bei piktina kaimynus.

Už sodo - kaimyno kanalizacijos „įranga“

Virginija B. ir Steponas A. gyvena paskutiniuosiuose Vilkyčiuose esančios Veiviržo gatvės namuose. Iki priešingose gatvės pusėse gyvenančių kaimynų sodybų veda asfaltuotas keliukas, o už jų jau plyti tik laukai - valstybinė žemė.

Virginija pasakoja, kad nevala kaimynas jos kantrybę jau baigia išsekinti, ir kviečia pasivaikščioti už sodo esančioje teritorijoje. Čia rodo kaimyno iškastą gilų griovį, į jį iš kaimyno sodybos po žeme nuvestą vamzdį ir griovio gale - gilų šulinį. Moteris nežino tikrosios šio šulinio paskirties, bet sako neabejojanti, jog kaimynas čia įsirengė lyg ir nelegalią fekalinės kanalizacijos išgriebimo duobę.

Visa ši „įranga“ - tiesiai už Virginijos sodo tvoros.   vilkyciu sulinys

Virginija pasakoja, jog pavasarį jau nebegalinti kastuvo į žemę įbesti - ji taip dvokia, kad, regis, kanalizacijos kanalą tas kastuvas perskrodė.

Nemalonius kvapus moteris priversta kęsti ir esant ramiam orui, ypač - vasaros dienomis.

Be to, pasak Virginijos, šias vietas kartais užlieja iš krantų išsiliejęs Veiviržo upelis, jo vanduo pasiekia net namo pamatus, vadinasi, ir visą „gerą“ iš to neaiškaus griovio ir šulinio iškėlęs aplinkui paskleidžia.

Savivaliauja valstybės žemėje

Griovio krantu mindžikuojame kartu su Saugų seniūnijos specialistu, vilkytiškiu Kęstučiu Sadausku. K.Sadauskas pripažįsta, jog Virginija vasarą guodėsi seniūnijoje dėl tokios netvarkos. Seniūnė Anastazija Oželytė tuomet telefonu įspėjusi Steponą, kad jis neturi teisės be leidimo, be projekto valstybės žemėje atlikti jokių žemės kasimo darbų. Be to, jis privalo gauti ir kaimynės sutikimą.

Tačiau jokių projektų ir leidimų Steponas A. neturi.

Prie mūsų, betyrinėjančių griovį, netrunka prisijungti ir pats Virginijos kantrybę sekinantis Steponas. „Čia tik nebaigta įvesti kanalizacija, kurią vedžiau dar tada, kai namą stačiau, - sovietmečiu. Tarybinio ūkio valdžia leido tai daryti. Pradėjau, bet taip ir nebaigiau“, - tikina vilkytiškis, tačiau griovio krantus nuklojusios šviežiai iškastos žemės byloja ką kita.

Steponas A. bando įtikinti, esą vamzdis užkimštas jau gal 10 metų, tad niekas iš jo nebėga. „Melas, - paneigia Virginija, - dar sekmadienį iš jo tekėjo teršalai“.

vilkyciu siusklynasMoteris priduria, kad net užcementavusi buvo tą vamzdį. Bet tuomet kaimyno kiemas pradėjęs tvinti, tad jis, ilgai nelaukęs, tą kamštį iškrapštė.

Pretenzijas reiškė ir seniūnijos specialistas

Paslaptingojo griovio, vamzdžio ir šulinio savininkas niekaip nesugeba paaiškinti, kokia to šulinio paskirtis, juo labiau - kodėl jis atviras. „Jis buvo uždengtas, ana ten dangtis voliojasi“, - rodo Steponas A. atokiai krūmuose gulintį, jau seniai samanose paskendusį ir mažiausiai penkmetį iš vietos nejudintą dangtį.

Tai negi ūkininkas iki šiol negirdėjo apie tai, kad visiems privalu savo sodybų nuotekas nuvesti į centralizuotus kanalizacijos tinklus?

„Aš laikraščių neskaitau, tik internetą“, - atšauna Steponas, tarsi tas internetas būtų už laikraščius prastesnė informacijos priemonė...

Anot Stepono, viskas būtų gerai, jei ne kaimynės pretenzijos, kurias ši reiškianti tik todėl, kad pats Steponas jai kažkodėl jau daugiau nei 10 metų nepatinkąs...

Bet čia pretenzijas jau pradeda reikšti ir K.Sadauskas. Seniūnijos specialistas patikina, kad jei jo valia būtų, jis solidžią baudą Steponui išrašytų: už tai, kad atvirą šulinį laiko, į kurį sutemus bet kas gali nugarmėti, ir už tai, kad prie centralizuotų kanalizacijos tinklų jungtis vengia, gamtą teršia.

Tikrins vandens tiekėjai

Stepono įrodinėjimai, esą prie gyvenvietės kanalizacijos tinklų prisijungti jis negalįs, nes jo namas esantis žemiau jų, K.Sadausko neįtikina: šis primena, kad yra galimybių ir įvairius individualius nuotekų valymo įrengimus įsirengti.

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė vėliau pasakoja, jog šis Steponas A. konfliktuoja ir su kitais kaimynais, o į seniūnijos atstovų reikalavimus iš viso ranka numoja. „Pernai ir apylinkės inspektorė Daiva Matevičiūtė jį įspėjo, bet niekas nepadeda“, - sako seniūnė.

Konfliktišką šio vilkytiškio charakterį pabrėžia ir „Šilutės vandenų“ vadovas Alfredas Markvaldas, kuriam Stepono pavardė jau irgi žinoma. „Prie centralizuotų kanalizacijos tinklų jis nesijungia piktybiškai, be to, įtariame, kad ir vandenį naudoja nesąžiningai. vilkyciu sulinysNes neįtikėtina, kad ūkininkas per metus sunaudotų vos 8-10 kubinių metrų vandens“, - sakė A.Markvaldas.

Jis pažadėjo, kad vilkytiškį artimiausiu metu tikrins ir vandens tiekėjai.

Seniūnija ir aplinkosaugininkai rašys protokolus

Vis smarkiau kunkuliuojant emocijoms, kalba pakrypsta visai Steponui nepalankia linkme - paaiškėja, kad šis ūkininkas jau yra pelnęs baudą už aplinkosauginius pažeidimus. Tiksliau - už srutų ir mėšlo netinkamą tvarkymą pernai balandį vilkytiškį „premijavo“ Šilutės aplinkos apsaugos agentūros specialistas Pranas Sirtautas.

„Pagal galiojančius įstatymus Steponui A. buvo skirta pusė minimalios baudos - 100 litų nuobauda“, - vėliau „Šilutės naujienoms“ komentavo P.Sirtautas.

Pasukus už vilkytiškio ūkinio pastato, tampa aišku, kad bauda noro tvarkytis neįpūtė. Už tvarto slūgso milžiniškos krūvos mėšlo, šalia tyvuliuoja ežerai srutų. Ir vėl - toje pat teritorijoje, kurią apsemia ištvinstančio Veiviržo vandenys... Komentarų, kaip sakoma, nebereikia.

„Čia paprastas vanduo - ne srutos“, - vis tiek ginasi Steponas, atvykusiuosius akivaizdžiai laikantis paskutiniais žiopliais...

Čia pat paneigdamas savo žodžius apie „vandenį“, ūkininkas tikina, kad šalia kelio išverstos žvyro krūvos - kaip tik tam, kad galėtų juo užversti SRUTŲ ežerus. Kodėl iki šiol neužvertė ir kur srutos iš tvartų liesis tada, kai užvers, neaišku.

„Matau, kad jau reikės rašyti protokolus“, - nebeištveria K.Sadauskas.

Panašiai žada pasielgti ir aplinkos apsaugos inspektorius P.Sirtautas, kai išgirsta, jog situacija Vilkyčiuose nuo pavasario nepasikeitė.

Taigi, laukite tęsinio.

Susiję straipsniai