Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (3)

Savivaldybėje

Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

Image - Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems  ir nuoširdi padėka

Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus. Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

namu renovacija copyRenovacija Šilutės rajone įgauna pagreitį - tai galima spręsti iš Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos pateiktų duomenų. Išjudinus renovacijos finansavimo gavimo procesus, šiais metais Lietuvos senųjų daugiabučių laukia antrasis etapas, finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Pagal planus, Šilutės rajone naujai turėtų nušvisti 16 daugiabučių. Lietuvos mastu Aplinkos ministerija tokią mūsų rajono situaciją vertina puikiai.

Norinčiųjų renovuoti namus daugėja

Dabartinė Daugiabučių namų atnaujinimo programa įgyvendinama nuo 2005 metų. Per beveik 9 Programos gyvavimo metus šalyje renovuota 500 namų. Tikrasis renovacijos proveržis įvyko 2013 metais - nuo pavasario renovacijai finansavimą gavo ir renovaciją užsitikrino antra tiek - 500 daugiabučių.

Programą įgyvendinantys specialistai teigia, kad žmonės nauju renovacijos finansavimo modeliu patenkinti, mielai imasi renovacijos. Šiemet prasidės masiniai darbai ir pajudės antrasis etapas, kuriame numatoma atnaujinti dvigubai daugiau daugiabučių. Po 3-4 mėnesių Lietuvoje vienu metu faktinius renovacijos darbus turėtų pradėti vykdyti 500-600 daugiabučių.

Liepos mėnesį buvo paskelbtas antrasis renovacijos etapas, kurio metu savivaldybės buvo kviečiamos teikti paraiškas nepatekusių į pirmąjį etapą ir naujai atrinktų daugiabučių atnaujinimui. Antrajame renovacijos etape norą dalyvauti išreiškė trigubai daugiau daugiabučių gyventojų - atnaujinimo jie nori 1683 namams.

Šilutės rajonui - žalia spalva

Nuo 2013 m. pradžios, remiantis š.m. gruodžio 31 d. duomenimis, Lietuvoje iš viso buvo parengti ir suderinti 1332 namų energinio efektyvumo didinimo projektai, iš jų 917 namų gyventojai susirinkimuose pritarė projektų įgyvendinimui. 490 namų yra gavę finansavimą, 322 daugiabučiams atnaujinti vyksta rangos darbų pirkimai, 194-iuose įgyvendinami (dalyje jų jau įgyvendinti) rangos darbai.

Aplinkos ministerija pateikė kiekvienos savivaldybės ir rajonų duomenis, leidžiančius palyginti savo krašto daugiabučių renovacijos procesą su kitais.

„Tikrai nenorime nuvertinti kažkurios savivaldybės. Statistiniai duomenys keičiasi kone kas dieną ir jau rytoj lentelė galėtų būti kitokia. Kadangi prasidėjo nauji metai, norėjome pasižiūrėti, kaip mums sekasi šią akimirką“, - sakė ministerijos specialistai.

Skirtingomis spalvomis pažymėta kiekvienos savivaldybės subjektyvus įvertinimas. Žalia spalva reiškia aukščiausią - puikų įvertinimą. Būtent tokia spalva lentelėje šviečia Šilutės rajonas.

2013 metų pabaigoje Šilutės rajone buvo suderinta 16 investicijų planų, projektų įgyvendinimui pritarta 12-oje gyventojų susirinkimų. 5 projektai sulaukė finansavimo patvirtinimo ir tuose 5-iuose daugiabučiuose pradėti rangos darbų pirkimai. 6 projektai yra jau įgyvendinti arba dar dabar įgyvendinami.

Palyginimui galime pateikti Vilniaus miesto renovacijos pasiekimus 2013 m. pabaigoje: suderinti 83 investicijų planai, įgyvendinimui pritarta 16 gyventojų susirinkimuose, 7 projektai sulaukė finansavimo, 11-kai daugiabučių pradėti rangos darbų pirkimai ir 11 projektų yra įgyvendinti arba įgyvendinami.

Kaimyniniuose rajonuose situacija įvairi.

Klaipėdos rajonas lentelėje pažymėtas geltona spalva, reiškiančia patenkinamą vertinimą: čia suderinti 18 investicijų planų, 7-iems jų pritarta gyventojų susirinkimuose ir planai sustojo - nesulaukta finansavimo.

Tauragės rajonas taip pat žalias, kaip ir Šilutė: suderintas 41 investicijų planas, 17-ai jų pritarta susirinkimuose, 11-ka sulaukė finansavimo, pradėti 3 rangos darbų pirkimai, 8 projektai jau yra įgyvendinami ar įgyvendinti.

Pagėgių savivaldybė vertinama gerai: suderinti 7 investicijų planai, 6-iems jų pritarė gyventojai, 6 jų sulaukė finansavimo ir kol kas darbai stovi vietoje.

Šilalės rajone renovacijos darbai dar nėra įgyvendinami ar įgyvendinti, tačiau čia sudaryti 13 investicijų planų, 11-ai jų pritarė gyventojai, tiek pat jų sulaukė finansavimo, pradėti 2 rangos darbų supirkimai.

Prasčiausiai renovacijos reikalai vystosi Kalvarijos savivaldybėje, kur suderinti 8 investicijų planai ir daugiau nieko nepadaryta, Neringos mieste ES logo su trim fondais spalvotas copysuderinti 6 planai, Visagino mieste - 1 planas ir taip pat ties šiais derinimais sustojo kiti darbai. Skuodo rajonas iš visos Lietuvos išsiskiria tuo, kad čia iš viso niekas net nederinama.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt