Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Nepavėjui.lt nuotr.Vilkyčių bendruomenė ir toliau kovoja, kad šalia jų gyvenvietės nebūtų įrengtas vėjo jėgainių parkas.

"Pažeidimai akivaizdūs ir viskas daroma tik didelių pinigų dėka. Bet už bet kokius pinigus stipresnė vieninga bendruomenė", - sakė bendruomenės pirmininkas Darius Vilius.

Jis siūlo pirmiau pasidomėti o tik po to reikšti nuomonę. Tuo tikslu sukurta interneto svetainė http://www.nepavejui.lt/, kurioje vėjo jėgainių priešininkai kviečiami vienytis, nebūti skeptiški ir abejingi.

Vilkyčių bendruomenės kreipimasis visuomenei (kalba netaisyta).

Lietuvos žiniasklaidos akiratyje kažkaip nesimato vienos didelės problemos, kuri užgulė netik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Tai vėjo energetika. Stichiška vėjo jėgainių statyba.

Jau nebeverta diskutuoti, kokią naudą ar žalą daro vėjo jėgainės. Visame pasaulyje žmonės žino šią problemą, o lietuviai kaip visada atsilieka kokiu 50 metų. Tereikia pasidomėti ir suprasti kol dar nevėlu. Begalė atsiliepimų, mokslinių tyrimų, faktų, nebeleidžia abejoti, jog vadinama ekologiška energija viso labo tik verslininkų būdas pasipelnyti. O žmogui lieka "mėgautis" viską skrodžiančiu infragarsu, šešėliavimu. Ką jau kalbėti apie mūsų kraštovaizdį ir poveikį gyvajai gamtai.

Kol ši problema nepalietė mūsų tiesiogiai, juokavom ir su pašaipa žiūrėjome į tuos, kurie skundėsi vėjo jėgainėmis. Bet štai, netoliese atsirado pirmos šešios, galingos vėjo jėgainės. Nekreipėme į tai dėmesio, nekreipė ir tie kas dar arčiau jų gyvena. Bet nereikėjo ilgai laukti kai žmonės pradėjo jausti visokias blogybes. Staiga viskas pradėjo aiškėti. Atsirado žmonės kurie papasakojo kokią žalą daro vėjo jėgainės. Gyvenantys visai šalia, nebesiliaudami pradėjo ieškoti pagalbos.

Paleidus jėgaines visų pirmiausia dingo kurmiai, pelės ir šikšnosparniai. Gyventojus pradėjo kankinti nemiga, irzlumas, aukštas kraujospūdis. Neužilgo suprato ką reiškia šešėliavimas, kai leidžiantis saulei už vėjo jėgainės sparnų, šešėliai skrodžia visą kiemą, namus... Ir čia kalba eina apie šešias jėgaines gretimame kaimelyje. Bet štai pradėjus klausytis tokių bėdų sužinojome jog ir mūsų pašonėje išdygs 40 megavatų vėjo jėgainių parkas. Vilkyčiuose, Šilutės rajone pirmu etapu planuojama statyti 17 vėjo malūnų kurių galia 2,3 megavato. Iš maišo pradėjo lysti visos adatos. Pasirodo jau prieš kelis metus į mūsų kaimą supančius laukus įsižiūrėjo grupelė verslininkų. Papirko kelis kaimo žmogelius duodami po 200 Lt. už parašą ir taip tipo buvo patvirtintas detalaus plano viešasis svarstymas. Pradėjus ieškoti teisybės, pamatėme begalę netikslumų. Dauguma popierių pasirašyta neatestuotų žmonių. Poveikio aplinkai vertinimas atliktas neatestuoto atlikėjo. Nuo kai kurių gyventojų jėgainės stovės už 250 metrų. Ir nieko su tais žmonėmis nebuvo derinta.

Dabar, vykstant statybom, randasi dar ir dar daugiau visokiausių pažeidimų. Bandėme išsikviesti „ponus“ statytojus, Tadą Navicką, Patalavičių... Klausėme ką mums daryti? Bet jie mums siūlė tik pinigus. Dėje mums sveikata ir tvarka savoj žemėj svarbesnė už bet kokius turtus. Norime teisybės.

Pasisamdėme advokatą ir surašėmę didžiulį ieškinį teismui. Dėje pirmas teismas ne mūsų naudai. Teisėjos nuosprendis buvo vienašališkas. Visiškai neatsižvelgdama į mūsų problemas, į atliktą ekspertizę, į surinktus parašus, nusprendė kad vėjo jėgainių statytojai patirs didesnius nuostolius nei mes.

Teismo sprendimą apskundėme ir einame toliau.

Norime viešumo, kad žmonės matytų kas dedasi. Nes niekas nekreipia į mus dėmesio. Buvome ir seime ir kam tik nerašėme laiškų..?  Visų atsakymai vienodi... "ne mūsų kompetencija". Nors apie pažeidimus būtų galima visą knygą parašyti, jie akivaizdūs.

Sukūrėme internetinį puslapį, kuriame sudėjome daugybę medžiagos iš viso pasaulio www.nepavejui.lt.

Jei suprantate mūsų problemą labai prašome mums padėti.

Viešumas turėtų aplaužyti sparnus šitiems aferistams. O ir valdžia gal pradės kreipti dėmesį.  Nes gyventi šalia vėjo jėgainių - neįmanoma.

"Kviečiame bendruomenes, pavienius asmenis, žmones gyvenančius šalia vėjo jėgainių burtis į bendrą ratą ir stabdyti šį juodą procesą. Ši, visiškai neekologiška katastrofa sunaikins gražiausius Lietuvos kraštovaizdžius, iš esmės pakeis gamtos ritmą, daugumai sugadins sveikatą. Visa tai gal ir galėtų būti gražu, mes ne prieš vėjo jėgaines, mes prieš stambų verslininkų tinklą, kuriame mes, pavieniai gyventojai, greitai nusibaigsime", - rašoma kvietime.

Svetainėje informuojama, jog "šiuo metu šturmuojamas Lietuvos pajūrio regionas".

"Vėjo elektrinių plėtra - tai didelio masto ekonominė afera, dar labiau nuskurdinsianti ir taip nuskurdintą mūsų visuomenę. Ekonominį nusikaltimą galima nusakyti skaičiais. O kiek kainuoja žmogus, jo gyvybė, jo sveikata? Už kiek ji parduodama ir perkama? Kur pastatomos galingosios vėjo jėgainės, išnyksta bitės, nustoja perėti, čiulbėti paukščiai, "išprotėja" katės, šunys, vyksta prieš tai nebūdingi naminių gyvulių vaisių persileidimai, išsigimimai. Jeigu taip neigiamai veikiama gyvoji gamta, tai negi jos gali neturėti įtakos žmonėms, jų sveikatai?" - rašoma įžanginiame žodyje.

Svetainėje nepavejui.lt taip pat pateiktos nuotraukos, vaizdo reportažai, publikacijos apie vėjo jėgaines ir galimą jų kenksmingumą.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
+3 #7 2011-12-22 12:02
Jei išgali kaimo bendruomenė mokėti už vis brangstančią elektros energiją ir pritaria naujos atominės statybai, kuri kainuos visų mokeščių mokėtojų pinigusir bus amžiaus statyba be pabaigos, tai prašom. protestuokit.
 
 
-4 #6 2011-12-20 15:45
kur buna tos vejo jegaines, tai kenkia ne tik zmogui su nuolatiniu garsu kuris gali zmogu is proto isvesti, bet dar ir pauksciai visi iskrenda, vabalu ir kirminu padaugeja, derlius nyksta. pamastykit ka darot, o ne pinigus skaiciuokit!
 
 
#5 2011-12-07 10:48
Tai gal jus patys pasidomekite koki poveiki daro vejo jegaines. visame pasaulyje. nes visi snekate ir rodote savo proto pavirsutiniskum a
 
 
+4 #4 2011-12-06 14:05
Cituoja Pilietis:
jau straipsinio objektyvumas.. aisku geriau nieko nedaryt, nieko neveikt, nedirbt, is pasalpu gyvent ir kubiliaus prasyt kad pinigu paspausdintu. Geda zu tokias naujienas

Man čia neobjektyvus ir vietomis net su realybe prasilenkiantis atrodo bendruomenės pasisakymas...
 
 
#3 2011-12-06 13:09
jau straipsinio objektyvumas.. aisku geriau nieko nedaryt, nieko neveikt, nedirbt, is pasalpu gyvent ir kubiliaus prasyt kad pinigu paspausdintu. Geda zu tokias naujienas
 
 
+6 #2 2011-12-06 08:59
o jums kas sumokejo uz tai. kiekvienas danas ukininkas turi po 2- 3 jegaines savo kieme tikraja to zodzio prasme ir dziaugiasi, dziaugiasi ir tie lietuviai ant kuriu zemes jos pastatytos, jums tik ima pavydas -juk negali lietuvis lietuvio neikandes praeiti pro sali .O ir reiketu jums pasidometi :kas kenksmingiau- ar atomine, ar vejo jegaines.
 
 
+2 #1 2011-12-05 14:35
JA JA, GRIZKIM I AKMENS AMZIU.
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt