Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

DSC 0405Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ jau galėjo pasakyti tikslesnę sumą, kuri įstrigo bankrutavusiame „Snoro“ banke - Savivaldybės įstaigos ten buvo priverstos įšaldyti 1,6 mln. litų.

Pirmą dieną po „Snoro“ uždarymo V.Pozingis vis dar tikėjosi, kad ši suma bus mažesnė. Tuomet jis vylėsi, kad ministerijos žinos, į kurio banko sąskaitą siųsti savivaldybės biudžetui skirtus pinigus.

„Negi ministrų kabinetas apie „Snoro“ problemas sužinojo paskutinę minutę, kaip ir savivaldybių vadovai“, - tuomet stebėjosi meras V.Pozingis, prognozuodamas, kad žlungančiame banke nusės tik keli šimtai tūkstančių litų biudžetinių lėšų. Deja, optimistinės prognozės nepasitvirtino - įstaigos negali disponuoti keliskart didesne suma.

„Įkliuvo“ projektinės lėšos

Pasak V.Pozingio, nemažą sumą savivaldybės biudžetui skirtų lėšų „Snoro“ banke įklampino Žemės ūkio ir Finansų ministerijos.

„Snoro“ banko uždarymo išvakarėse į šiame banke esančią sąskaitą Žemės ūkio ministerija įvedė 109 261 Lt už rekonstruojamus Vainuto bendruomenės namus, 322 793 Lt buvo atsiųsta už Savivaldybės administracijos įgyvendinamą europinį projektą „Viešojo administravimo valdymas“, 1 125 Lt dviračių tako rekonstrukcijos projektui, 22 088 litų Bikavėnų bendruomenės namų rekonstrukcijos projekto lėšų, 252 030 litų Juknaičių kultūros namų sutvarkymui skirtų pinigų ir 42 350 litų Degučių kaimo bendruomenės namų rekonstrukcijos projektui.

Centralizuotos buhalterijos skyriaus vedėja Danutė Baikauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracijos ir visų seniūnijų darbuotojai su nekantrumu laukia, kada banko „Snoras“ administratorius leis panaudoti iš Finansų ministerijos paskirtus 568,72 tūkst. Lt, skirtus darbuotojų atlyginimams ir kitoms išlaidoms apmokėti.

Administracijos direktorė Ida Vasiljevienė tikino, kad visi darbuotojai atlyginimus gaus laiku, nes Savivaldybės administracija turi planą, kaip tą problemą išspręsti.

D.Baikauskienė džiaugėsi bent tuo, jog Socialinių reikalų ir darbo ministerija šiame banke užstrigino tik 10,21 tūkst. litų, kurie buvo skirti pašalpoms mokėti. Taip pat nepasiekiami 29 152 litai, skirti vaikų išmokoms.

Biudžeto ir finansų skyrius „Snoro“ banke turėjo sąskaitą rinkliavai už komunalinių atliekų tvarkymą. Šioje sąskaitoje liko nepasiekiami 66 300 litų. Gyventojai ir įstaigos paraginti šios rinkliavos įmokas mokėti į DNB banke esančią Savivaldybės sąskaitą.

Uždarytame banke laikinai užklimpo ir Savivaldybės aplinkosaugininko Remigijaus Rimkaus įgyvendinamos Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos - 23,7 tūkst. Lt. Ūkio skyrius negali pasinaudoti 120 885 litais, likusiais „Snore“, taip pat banke guli 146 694 Lt Savivaldybei skirta valstybės dotacija.

Sąskaitas „Snoro“ banke taip pat turėjo Šilutės senelių globos namai (įšaldyta 43 875 Lt), Martyno Jankaus pagrindinė mokykla (įšaldyta 100 Lt), Žemaičių Naumiesčio mokykla -  darželis (įšaldyta 6 627,36 Lt), Žemaičių Naumiesčio gimnazija (įšaldyta 20 228,28 Lt).

Už nuomą sąskaitas siųs

Šilutėje bankas „Snoras“ nuo gegužės mėnesio buvo įsikūręs Savivaldybei priklausančiose patalpose.

„Ar nekilo problemų dėl nuomos mokesčio?“, - klausėme mero.

V.Pozingis sakė, kad Savivaldybė nėra gavusi jokio oficialaus dokumento iš dabartinės bankrutuojančio banko vadovybės dėl nuomos sutarties nutraukimo, tad Savivaldybė ir toliau siųs sąskaitas bankui už patalpų nuomą.

Kai nuomos sutartis bus nutraukta, tuomet Savivaldybė skelbs naują patalpų nuomos konkursą.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
+5 #1 2011-12-07 22:24
kas dabar bus, tarybos nariai negaus kanceliariniu pajamu