jaunimo mokykla tauragejeSveikas gyvenimo būdas - tai subalansuota mityba, aktyvus sportas, veto žalingiems įpročiams. Paprasta, aišku, visiems suprantama. Bet kaip sunku viso to laikytis. Matyt, apie tai mąstė Tauragės suaugusiųjų mokymo centro bendruomenė, rengdama projektą „Sveikata - mūsų atsakomybė“.

Į baigiamąjį projekto etapą rinkosi komandos iš įvairių  respublikos suaugusiųjų mokymo įstaigų: Kėdainių, Šiaulių, Kretingos, Šilutės. Važiavome su jauduliu: kaip seksis apginti savo mokyklos - Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro - garbę.

Renginys iš tiesų buvo įdomus. Pirmiausia - sportinės rungtys. Nemanykite, kad tai buvo kokios rimtos krepšinio ar tinklinio varžybos. Projekto vadovai sugalvojo šmaikščių rungčių. Tinklinį žaidėme neįprastai - kamuolį atmušinėjome rankšluosčiais. Toks žaidimo būdas sukėlė daug juoko.

Pasportavus teko atsakyti į viktorinos klausimus, atlikti įvairias užduotis, pristatyti namų darbą. Visi atvažiavo ne tuščiomis rankomis. Kėdainiškiai - su agurkėliais, šiauliečiai atsivežė ypatingos duonos, kretingiškiai - su gardžiai kepta kiaulės galva.

Kur jau čia sveikas maistas? Bet jie gražiai paaiškino, kad kiaulė užauginta ekologiškame ūkyje, o žemaičiai visada mėgo sočiai pavalgyti.

Mes, šilutiškiai, vaišinome daigintų kviečių grūdų paplotėliais, visų vaistų vaistu - medumi, o užsigerti paruošėme kvapnios įvairiausių žolelių arbatos. Be to, visi turėjo paporinti, kaip atsivežti valgiai pagaminti, kuo jie pagardinti.

Paskutinis etapas - projekto  apibendrinimas, nugalėtojų apdovanojimas. Ir čia paaiškėjo, kad jaudintasi be reikalo - pralaimėjusių nebuvo, visi grįžo apdovanoti padėkos raštais.

Vaišinomės sveiku maistu, sportavome ir dar skaniai pasijuokėme. Susibičiuliavome, susidraugavome, bet juk ir juokas, ir draugystė - taip pat sveikos gyvensenos dalis.