Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

daugiabuciu renobacija balsytis kamarauskas12 daugiabučių renovacijos pabaigtuvių Šilutėje buvo tikimasi jau šiemet, tačiau Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos įgyvendinimas rajone atsilieka nuo numatyto grafiko nei daug, nei mažai - pusmetį. Dėl to renovuojamų namų gyventojai lengviau atsikvėpti galės tik kitų metų pavasarį, tad savaime suprantama, ne visi iš jų dar šią žiemą pajus, kaip pakito šildymo efektyvumas renovavus būstą.

Aptarti renovacijos programos įgyvendinimo problemas ir darbų kokybę antradienį į posėdį rinkosi Savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas su Renovacijos stebėtojų komisijos pirmininku Algirdu Balčyčiu priešakyje.

Yra nemažai trūkumų

Posėdyje dalyvavęs UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, kuriam patikėta koordinuoti renovacijos eigą Šilutėje, sakė, jog ne viskas vyksta taip, kaip buvo planuota. Kliudė ne tik oro sąlygos, bet ir patys statybininkai, kurie ne visus darbus atliko kokybiškai.

Pasak V.Kamarausko, techninių darbų prižiūrėtojas kas savaitę aplanko renovuojamus namus ir gana dažnai pastebi trūkumus. Pagalbos sulaukiama ir iš gyventojų, kurie patys fotografuoja ir atsiunčia nuotraukas apie tai, kas negerai vyksta statybose.

Pavyzdžiui, viename iš renovuojamų namų reikėjo net kelis kartus nuimti apšiltinimo sistemą, nes statybininkai vis „pamiršdavo“ padengti sienas glaistu, hidroizoliacine plėvele ir pan.

Sunku renovuoti nestandartinius senus namus. Štai Pramonės g. 9-ajame daugiabutyje statybininkams nepavyko pakeisti šilumos žiedo. Pastarajame name šildymo vamzdynai išvedžioti butuose po grindimis, tad gyventojai reikalavo jas ardyti ir keisti vamzdynus. Tačiau namo renovacijos projekte nėra numatyta lėšų privatiems butams tvarkyti. Pasak V.Kamarausko, ieškoma būdų kai kuriuos projektuose numatytus darbus pakeisti, surandant geriausią variantą gyventojams.

Ne viską įmanoma pataisyti

V.Kamarauskas teigė, kad ir po renovacijos baigimo statybininkai matomus techninius trūkumus privalės taisyti 5 metus, paslėptus trūkumus - 10 metų. Svarbu, kad gyventojai, pastebėję techninį trūkumą, pirmiausia kreiptųsi į administratorių, šiuo atveju - į UAB „Šilutės šilumos tinklai“. Ši bendrovė reikalaus, kad rangovas ištaisytų broką. Tačiau visa tai bus galima padaryti, jei rangovas per tuos metus nebus bankrutavęs.

Daugumoje daugiabučių namų jau padaryta apie 90 proc. darbų, numatytų renovacijos projektuose. Šiuo metu beveik baigtas renovuoti geriausiu pavyzdžiu Šilutėje laikomas Lietuvininkų g. 14A daugiabutis. Tačiau ir jo gyventojai vis dar laukia paskutinių statybininkų korekcijų. Deja, dauguma likusių problemų, kaip pripažino „Šilutės šilumos tinklų“ atstovas, jau nelabai ištaisomos.

Aplankė tris daugiabučius

Po renovacijos pirmojo etapo aptarimo Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai, V.Kamarauskas ir Renovacijos stebėtojų daugiukomisijos primininkas A.Balčytis aplankė tris renovuojamus daugiabučius namus: Liepų g. 19, Taikos g. 10 ir Gluosnių g. 7.

Pasidžiaugta, kad Liepų g. 19 name, kurį atnaujina UAB „Norvila“, dailiai įmontuota ventiliacija, gražios gyventojų pasirinktos namo spalvos. Šiame name beveik visi butai priklauso rajono Savivaldybei. Tačiau yra ir trūkumų. Atvykusiesiems užkliuvo ir palangių apskardinimas, ir, anot A.Balčyčio, galbūt statybininkai paskubomis atliko fasado lyginimo darbus.

Šiame name jau atlikta 85 proc. statybinių darbų, tačiau pabaigtuvės planuojamos tik pavasarį.

Taikos g. 10 namo renovaciją atlieka UAB „Tima“. Rangovai pripažino, kad įgyvendinimas šiek tiek sustos, nes, atėjus šaltajam sezonui, negalima tvarkyti šildymo sistemos, antraip gyventojai liktų be šilumos.

Pastebėjusi prie namo susibūrusius atvykėlius, į balkoną išėjo ir viena namo gyventoja, prisistačiusi Rūta. Paklausta apie vykdomus darbus moteris prisipažino, kad ją gąsdina būsimos išlaidos - nežinia, kiek reikės grąžinti bankui už renovaciją.

Gluosnių g. 7 namo rangovas - UAB „Šilo statyba“ atliko per 53 proc. darbų. Gyventojai jau džiaugiasi pirmomis mažomis sąskaitomis už šildymą. Vieno buto savininkas Albertas pasakojo, kad už 7 šildymo dienas spalį mokėjo tik 37 litus, o jo sūnus, gyvenantis tokiame pačiame, tik nerenovuotame name, - per 100 litų.

Bijantys renovacijos už šildymą mokės brangiau

Anot V.Kamarausko, antrojo Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos įgyvendinimo etapo jau laukia 10 namų, su dar dviem daugiabučių namų atstovais ruošiamasi sudaryti sutartis. Akcentuodamas projekto svarbą ir reikšmę, „Šilutės šilumos tinklų“ atstovas sakė: „Nenorit mokėti už renovaciją, mokėsit „Šilutės šilumos tinklams“ už brangstantį šildymą“.

Pasak V.Kamarausko, pasibaigus projekto įgyvendinimui ir Valstybinei komisijai surašius aktą, bus patvirtinta kiekvieno daugiabučio ir jame esančio buto renovacijos darbų suma. Tada Savivaldybės paskirtas administratorius - UAB „Šilutės šilumos tinklai“ su kiekvieno buto savininku darys sutartį, kurioje numatys, kaip ir kiek jis mokės už atliktą renovaciją.

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt