Pažintis

sermuksnSkaisčiai raudonos šermukšnio uogos - tikra rudens puošmena. Miškuose ir soduose sirpstančios jų kekės renkamos ir vertinamos nuo senų laikų. Ir ne be reikalo - šių vaisių sultyse gausu organizmą stiprinančių medžiagų, o vitamino C jose yra trigubai daugiau nei citrinose. Šermukšniuose labai daug vitamino A (daugiau nei morkose) ir karotinoidų (suteikiančių uogoms ryškų atspalvį), padedančių kovoti su onkologiniais procesais.

1 Hands and FeetKojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač vasarą, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir karšto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Šiurkšti, sukietėjusi ar suskilinėjusi pėdų oda atrodo tikrai ne itin gražiai. Šiltuoju metų laiku tikrai nemalonu autis atviras basutes, kai pėdų oda nuo išsausėjimo pabalusi, o kulnai sutrūkinėję. Bet ne vien dėl išvaizdos reikia rūpintis kojų oda - įtrūkimų keliamas skausmas trukdo vaikščioti. Nesirūpinant pažeista oda, gali kilti ir rimtesnių komplikacijų, kurių be specialių medikamentų neišgydysite, todėl negalima apsileisti.

Green-vegetablesŽalios spalvos daržovės ne tik valo organizmą, bet ir gerina skrandžio veiklą, reguliuoja kraujospūdį, malšina skausmą, ypač galvos. Manoma, kad žalia spalva saugo nuo peršalimo ligų. O psichologai sako, kad žalios spalvos produktai padeda susikoncentruoti, rasti vidinę pusiausvyrą.

bionines atitikmuoŠį penktadienį, rugpjūčio 8 d. 19.30 val. Palangoje Kultūros bare „Kablys: Jūra.Kultūra“ (S.Dariaus ir S.Girėno g. 13) vyksiančioje socialinėje akcijoje - koncerte „Vilties ambasadoriai“ Martynas Girulis pirmą kartą mėgins paspausti ranką susirinkusiems, taip parodydamas, jog viltis ir tikėjimas – stipri varomoji jėga, padedanti įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinamus darbus. Martynas yra pirmasis nuo gimimo neįgalus žmogus pasaulyje, kuriam bus pritaikyta technologinė naujovė – bioninė ranka.

puriena Silutes darbuotojaiŠeštadienį pusšimtį žmonių vienijantis Šilutės medicinos centro „Puriena“ kolektyvas išplauks į kelionę laivu pamario vandenimis. Tai įmonės vadovų dovana savo darbuotojams medicinos centro 10-mečio proga.

Aptarti prabėgusio 10-mečio šios sukakties išvakarėse susėdame su „Purienos“ direktoriumi ir administratore - Giedriumi ir Gaile BENKUNSKAIS. Ir kalbamės ne tik apie pasiekimus ir sėkmes, bet ir apie buvusią nemenką riziką steigiant dar vieną medicinos įmonę nedideliame mieste, kuriame jau buvo privačių gydymo įstaigų, apie tuomet girdėtas kalbas, jog rizika greičiausiai nepasiteisins, ir, žinoma, apie tolesnius plėtros planus.

 Gemischter-SalatKasdienis salotų valgymas turi tapti sveiko gyvenimo įpročiu. Salotos yra skanios, traškios, pikantiško skonio, įvairių spalvų ir išvaizdos, pagardintos įvairiais ingredientais. Tereikia turėti šviežių daržovių ir pasirinkti tinkamą salotų receptą.

Salotų gausu kiekviename restorane, prekybos tinklų parduotuvėse ir kitose viešojo maitinimo įstaigose. Tačiau nieko nėra geriau, kaip pasigaminti šviežių žalių salotų namuose.

karaliunaites zoles zentas 1Viskas - jūsų grožiui ir sveikatai: įvairūs kremai, tepalai ir žolelių raugai, arbatų rinkiniai, pagalvėlės, puoselėjančios odos grožį ir skirtos daug dirbantiems su kompiuteriu, užpildytos įvairių žolelių užpilais. Tai tik menka dalis tų produktų, kuriais Šilutėje neseniai surengtos tautodailininkų mugės metu prekiavo gerai žinomos vaistažolių žinovės Adelės KARALIŪNAITĖS atstovai.

Šios žolininkės vardu papuoštos palapinės neaplenkę šilutiškiai ne tik įsigijo natūralių produktų, bet ir gavo aibę patarimų, kuriuos dalijo A.Karaliūnaitės žentas, kanadietis Markas Andrė Kanuelis (Marc - Andre Canuel) bei padėjėja, klaipėdietė Regina Nosireva.

lemon juice jug glass-wideMes pilame citrinos sulčių į arbatą ir kitus gėrimus, salotas, apšlakstome jomis žuvį. Tačiau tinka jos ne tik mūsų racionui, bet ir kasdienėje buityje.

* Išsaugo daržovių spalvas. Terminio apdorojimo metu kopūstai ir bulvės tamsėja. Jeigu norite, kad jų spalva išliktų ryški, į vandenį, kuriame verdate šias daržoves, įpilkite arbatinį šaukštelį šviežių citrinos sulčių.

ilze jansone balandyteNeseniai atidarytoje Šilutės kavinėje į šiltą ir jaukų pokalbį rinkosi sveiką gyvenseną propaguojantys šilutiškiai. Į susitikimą su garsia Latvijos žolininke Ilze JANSONE pakvietė draudimo bendrovėje dirbanti Birutė Balandytė, kuri taip pat jau ne vienerius metus domisi sveiko maisto ir ilgo gyvenimo paslaptimis.

Ilzė Jansonė - Rygos liaudies medicinos instituto direktorė, daugiau nei 30 metų mokanti kuo sveikiau gyventi. Garsi ne tik Pabaltijyje, bet ir pasaulyje žolininkė yra išleidusi 89 knygas apie sveikatos stiprinimą ir atkūrimą, iš jų 38 - lietuvių kalba.