Pažintis

1775970Visi žinome, kokie sveikatai naudingi yra aliejai. Parduotuvių lentynos lūžta nuo  tradicinių ir egzotiškų aliejų gausos. Aišku, kiekvienas aliejus yra vienaip ar kitaip naudingas, tačiau aliejus aliejui nelygus ir kai vieni tinka tik blynams kepti, kiti gali pagelbėti pasveikti nuo sunkiausių ligų.

Dauguma net neįsivaizduoja, koks naudingas yra šalto spaudimo nerafinuotas saulėgrąžų aliejus.

VALODSKA 1„Taip kaip medžiotojas žvėrį sumedžioja, o ne nušauna, taip ir chirurgas ligonį operuoja, o ne pjausto“, - įsitikinęs gydytojas ortopedas traumatologas, Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas Adulis VALODSKA.

Gegužės mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija ilgametį šio mediko darbą įvertino Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardu. „Nesijaučiu kažką ypatingo padaręs, tiesiog visą laiką stengiausi dirbti normaliai, įprastai, sąžiningai“, - teigia nuo 1974 metų Šilutės ligoninėje dirbantis gydytojas.

Prognozuojama-kad-grikiai-turetu-pigti articlethumb580Mokslininkai ir gydytojai seniai mus įtikinėja, jog kruopų košytė pusryčiams yra daug geriau nei lietuviška kiaušinienė su lašiniais. Juk visos kruopos turi ne tik maistingųjų, bet ir gydomųjų savybių. Ypač tai pasakytina apie grikius.

Ne veltui Tibeto medicina šias kruopas naudoja kaip vaistą. Tibete sakoma: „Mes pradedame gyvenimą pienu bei koše ir baigiame jį tuo pačiu“.

zvirblis vytautas chirurgasSveikatos apsaugos ministerija Šilutės ligoninės gydytojui, vyriausiojo gydytojo pavaduotojui Vytautui ŽVIRBLIUI suteikė Lietuvos nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardą.

Tai jau antras aukštas šio Šilutės mediko darbo įvertinimas, 2003-aisiais LNK televizijos rengtame projekte „Gerumo diena“ V.Žvirblis pelnė „Gerumo sparną“.

valgomasis-briediukas-Morchella-esculenta1Jau senovėje grybai buvo žinomi dėl savo maistinių ir kulinarinių savybių, taip pat jie buvo naudojami kaip vaistai.

Šiandien, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė, grybai laikomi naudą sveikatai teikiančiu maistu dėl savyje turimų maistinių medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, fosforo, geležies, vitaminų.

su dzokSu Džok („su“, išvertus iš korėjiečių kalbos,-„plaštaka“, „džok“ – „pėda“) arba kitaip tariant plaštakų ir pėdų masažas.

Šešių knygų apie taškinį plaštakų ir pėdų masažą autorius jau 20 metų taip gydo žmones ir kartu moko tai daryti juos pačius. Kai žmogus išmoksta metodikos pats, jam nebereikia kaskart, pajutus pablogėjimą, ieškoti gydytojo

Šilutiškiai turės progą išmokti atsipalaidavimo, meditacijos ir gydomojo masažo technikos.

slaugytoja daucieneNusipelnęs Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojas - toks vardas neseniai Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame renginyje suteiktas ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro administratorei slaugai Sigitai DAUČIENEI.

Labai simboliška, kad pranešimas apie tokį įvertinimą iš Lietuvos slaugos specialistų organizacijos ją pasiekė balandžio 1-ąją - tą dieną suėjo 32 jos darbo medicinoje metai.

Tad ir nesistebi, kad išgirdusi apie įvertinimą ilgametė slaugytoja pamanė, jog kažkas taip pokštauja... Bet niekas nepokštavo - Klaipėdoje organizuotame medikų pagerbimo renginyje švėkšniškė pagerbta, gavo titulą paliudijantį Garbės ženklą bei diplomą.

dailes terapija baguckiene vilijaKeliolika suaugusių ir net jau pagyvenusių žmonių palinksta prie balto popieriaus lapų, rankose laikydami teptukus ar spalvotus pieštukus... Vaizdas - nekasdienis, bet tokį dažnai galima išvysti Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre (PSPC).

Tik ne mokytis dailės pagrindų čia susirenka šie žmonės. Jie susirenka... sveikti, gydyti savo sielos ligas. O padeda jiems tuokart ne gydytojai, o ilgametė dailės mokytoja Vilija RAZMAITĖ - BAGUCKIENĖ.

apgamas silvijaMažame nuomojamame bendrabučio vieno kambario bute Šilutėje dienas leidžia neseniai 20-mečio sulaukusi vieniša mama ir jos 3 mėnesių kūdikis. Vaiko tėvas, tik merginai pastojus, prieš ją pakėlė ranką, todėl į gyvenimą su būsimu kūdikiu kabintis ji nutarė viena.

Bet vos gimus sūneliui, mergina susidūrė su gyvenimo sunkumais: mažylis gimė su apgamais ant kojos, kurie turi melanomos (odos vėžio) požymių. Keli apgamai didėjo, todėl teko kūdikį operuoti. Praėjus nedaug laiko po pirmos operacijos, dabar reikia jau ir antros - mat pradėjo didėti likę apgamai.