Aktualijos

technologijosIlgaamžiškumas yra svarbus tiek vyrams, tiek moterims. Kiekvienas žmogus trokšta nugyventi ilgą ir ramų gyvenimą. Tačiau žmogaus gyvenimo būdas ir gamta neretai diktuoja savo taisykles. Dėl biologinių dėsnių ir gyvenimo būdo moterys gyvena ilgiau už vyrus.

Tačiau ar kada nors situacija pasikeis – ir vyrai, ir moterys gyvens vienodai?

uteles verbusTema, kuria kalbėsime - visuomenėje, o juo labiau mokyklose - lyg ir tabu. Apie utėles vaikų galvose garsiai mamos prabyla tik tarpusavyje ir tik viena jų išdrįso ateiti redakcijon. Atėjo, nes jau nebeapleidžia baimė, kad per mėnesį tris kartus kasose knibždančių gyvių parsinešusi dukra jų parsineš ir vėl.

Tai dar būtų pusė bėdos, jei utėlių naikinimas būtų paprastas, o svarbiausia - bent kiek pigesnis darbas. Bet moteriai šių gyvių išnaikinimas vien pirmąjį kartą atsiėjo net 140 litų...

Pakalbinti mokyklų vadovai nustebino, nes kone vienbalsiai tvirtino: tos problemos mokyklose nėra.

klausos aparatas seimaKiek žmoguje gerumo, tiek jame ir gyvenimo.
/R.V.Emersonas/

Tokia sentencija pavadintas gerumo vakaras ketvirtadienį surengtas Šilutėje. Jo iniciatorių - Seimo nario Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondo ir Šilutės moterų verslininkių organizacijos atstovų - idėjai pritarė septynios dešimtys šilutiškių. Visi jie susirinko būrin tam, kad ištiestų pagalbos ranką negirdinčiam 3 metų berniukui, kurio tėvai neįstengia jam nupirkti taip reikalingo klausos aparato.

Susirinkusieji dalyvavo aukcione, kuriame galėjo įsigyti žinomų žmonių specialiai šiam vakarui skirtų daiktų su autografais, plojo dainininkui Donatui Montvydui ir aukojo žvaliam mažyliui, kuris jaukiai įsitaisęs sėdėjo ant tėčio kelių.

Vakaro metu iš viso surinkta 11 460 litų.

kirminai duonoje copyNekokybiškų maisto produktų rinkoje kasmet mažėja. Bet vis dar pasitaiko, kad pirkėjai įsigyja silke kvepiantį šakotį, kad mėsos gaminių gamyba vyksta nelegaliose įmonėlėse, kad tikrintojams tenka nutraukti kai kurių gamintojų veiklą.

Apie tai Vartotojų dienai skirtoje konferencijoje kalbėjo Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, savo darbo tikslą apibūdinę taip: „Mes dirbame tam, kad vartotojas gautų saugų produktą“.

eating-chocolate-wallpapersNaujausias tyrimas atskleidė, kad reguliariai šokoladą valgantys žmonės yra labiau linkę į lieknumą, skelbia BBC.

Tyrime dalyvavo apie 1 tūkst. JAV gyventojų, kurie laikėsi dietos, skaičiavo kalorijas ir kūno masės indeksą (KMI).

Buvo nustatyta, kad žmonės, kelis kartus per savaitę valgantys šokolado, yra lieknesni nei tie, kurie mėgaujasi šiuo malonumu tik esant progoms.

zvaigzdute mitybaSveikas, gražus, dailiai sudėtas vaikas - tai visų tėvų svajonė ir pedagogų tikslas. Ar vaikas toks užaugs, priklausys, kokį gyvenimo būdą jis perims iš tėvų, nuo sąlygų, kurias galės vaikui sudaryti darželis.

Vaikai ne visada gali patys rinktis ir spręsti, kuo ir kaip maitintis, todėl yra labiausiai pažeidžiami. Jų mitybai pirmiausia daro įtaką tėvų žinios apie sveiką mitybą, šeimos socialinė bei ekonominė padėtis, gyvenamoji vieta ir pan. Be abejo, labai svarbu ir kitos aplinkos, šiuo atveju, darželio vaidmuo.

vandens laboratorijaMūsų rajono vandens kokybė tokia gera, kad beveik visi komponentai atitinka normas. Šilutiškiai turi bene geriausią vandenį visoje Vakarų Lietuvoje, jie gali gerti tiesiai iš čiaupo bėgantį vandenį ir jokių plačiai reklamuojamų vandens filtrų nepirkti, - tokia žinia Pasaulinės vandens dienos proga norime nuraminti skeptikus. Mat „žinovų“, tvirtinančių, kad gerti vandenį iš čiaupo pavojinga, vis dar atsiranda.

Apie kasdien mūsų vartojamą produktą daugiau sužinoti norintiems skaitytojams pateikiame specialistės - UAB „Šilutės vandenys“ laboratorijos vedėjos Rimantės KAIRIENĖS surinktus duomenis.

Stethoscope mediumArtėja Pasaulinė sveikatos diena, kasmet minima balandžio 7-ąją.

„Žinau - gyvenu sveikiau!“ Tokiu šūkiu 2012 m. balandžio 6-7 d. pasitikrinti žinias apie sveikatą kviečia pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas (NSE).

Egzaminu, kuriame gali dalyvauti visi pageidaujantys, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveikatos problemas ir paskatinti domėtis bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

atenai 13-1Šilutės sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ pirmą kartą miestelėnus kvietė į zumbos šventę „Zumba party“.

Zumba - nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Lankyti zumbos treniruotes - tai dalyvauti smagioje šokio šventėje kiekvieną treniruotę. Linksmi Lotynu Amerikos ritmai - pagrindinis Zumbos muzikos ir judesių stilius. Treniruotės metu atliekami ne tik šokių judesiai, bet ir kūno stiprinimo pratimai pagal paskutines fitneso tendencijas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt