Aktualijos

sveikuoliu sveikuoliai zibu komandaBaigėsi tarptautinis - Lietuvos ir Latvijos - vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Žibų pradinukų komanda „Vitaminai“, nugalėjusi dešimtis varžovų, pasiekė finalą ir jame vėl buvo viena geriausių - iškovojo II vietą.

uodasApsauga nuo uodų gali būti natūrali, saugi ir gardžiai kvepėti. Tai įmanoma, nes tam tikri eteriniai aliejai pasižymi uodus ir kitus geliančius padarėlius baidančiomis savybėmis, o žmogaus nosiai yra gardūs ir mieli.

pokalbis apie sveikata visi 1 3Pastaruoju metu daug kalbama apie sveiką gyvenimo būdą ir jo naudą žmogui. Praeityje sveikata žmogui reikšdavo vien beskausmę būklę, šiandien šio žodžio prasmė daug platesnė. Sveikata suprantama kaip gera fizinė, psichinė ir socialinė žmogaus būklė, asmeninis žmogaus turtas priklausantis nuo genetikos, fizinių, socialinių, ekonominių veiksnių ir nuo žmogaus elgsenos.  Protingai gyvendami, žmonės galėtų išvengti daugybės rūpesčių ir gyventi ilgiau. Ką daryti kad būtum sveikas ir laimingas?

P5032934Minint Medicinos darbuotojų dieną, Šilutės ligoninės vyr. gydytojui Dariui Steponkui Druskininkuose buvo įteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas.

O keletą dienų prieš šią šventę Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu, už pasiekimus plėtojant Šilutės ligoninės veiklą ir gerinant pacientų aptarnavimą, D.Steponkui buvo suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

vitaminaiYra sakoma, jog protingi mokosi iš savų klaidų, labai protingi – iš svetimų. Kokios yra dažniausios klaidos, vartojant maisto papildus ir kaip jų išvengti?

Sutikime – dažna naujovė, pažanga ar atradimas, šalia entuziastingo palaikymo susilaukia ir skeptiškų atsiliepimų. Žmonės – mąstančios būtybės, greitai susieja savo nusivylimus ir nepateisintus lūkesčius su naujais jų gyvenime dalykais. Maisto papildai – ne išimtis.

Visuomet atsiranda tokių, kurie, išbandę vienus ar kitus preparatus, nesijaučia sustiprėję. Tuo tarpu medikai pataria pamėginti atsargumą ir įtarumą pirmiausia nukreipti kita linkme – paanalizuoti, ar atsakingai pasirinkę savo organizmą stiprinti maisto papildais,  taip pat atsakingai juos ir vartojame.

IMG 5451Greitu maistu prekiaujančių įmonių produkcija dažnai sukelia problemų šilutiškių skrandžiams, - tuo dar kartą įsitikinome praėjusią savaitę, kai sulaukėme net kelių skundų.

Labiausiai submarinus, picas, beliašus, mėsainius ir kebabus, žinia, mėgsta jaunimas, tad kaip tik vaikinams ir merginoms ta savaitė padovanojo ne pačius maloniausius prisiminimus: ne vienas jų naktį praleido apsikabinęs klozetą...

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vienos įmonės prekybininkę jau nubaudė ir nurodė sunaikinti įtarimą kėlusius maisto produktus, su kitais prekybininkais pakėlusios balsą aiškinosi pačių jaunųjų pirkėjų mamos. Bet visiems jiems gresia dar ne vienas patikrinimas artimiausioje ateityje.

ketchup-largeBeveik pusė (47,5 proc.) Lietuvos gyventojų teigia antruosius patiekalus dažniausiai skaninantys kečupu.

Mažiau populiarius pagardus - krienus, garstyčias, majonezą ir kitus - renkasi po 15 ir mažiau procentų gyventojų, rodo „Spinter tyrimų“ vasario mėnesį atlikta apklausa.

maistasSavaitgalį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Studentų mokslo draugijos nariai Klaipėdoje vykdė viešą gyventojų skonio jutimų tyrimą.

Paaiškėjo, kad 9 proc. tyrimo dalyvių skonio receptoriai veikia puikiai, o 7 proc. – prastai. Nors 84 proc. patikrintų gyventojų džiaugiasi gerai veikiančiais skonio jutimais, vienas dažniausiai pasitaikančių šių receptorių sutrikimų Klaipėdoje yra silpnas saldaus skonio suvokimas.

tylaKasdien mus supa daugybė garsų – vieni iš jų malonūs, kiti erzina. Nemalonu visą dieną klausytis pro langą besiveržiančio gatvės triukšmo ar kasdien mėginti perrėkti kolegas darbo vietoje. O juk kai kam tenka dirbti ir gamyklose, kur nuo triukšmo tenka saugotis specialiomis ausinėmis...

Triukšmas tapo nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu, jis toks įprastas, kad vargu  ar susimąstome, jog nuolatinis triukšmas gali stipriai kenkti mūsų sveikatai.

Šiais metais Pasaulinės sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro paskelbtos ataskaitos duomenimis, Vakarų Europoje  kasmet dėl akustinio triukšmo sveikata sutrinka 1–1,6 milijonams gyventojų.

Dėl triukšmo ima skaudėti galvą, sunkiau užmigti, kyla nerimas, pablogėja atmintis, sunkiau susikaupti. Nuolatinis triukšmas gali lemti netgi  kraujospūdžio padidėjimą, širdies ir kraujagyslių ligas, dėl jo poveikio gali išsivystyti išeminė širdies liga.