Aktualijos

sexy-shadowAtokvėpio valandėlė ant šaltos žemės ilgam prikausto prie ligos patalo

Šilta pavasario saulė gydytojams nefrologams reiškia įtempto darbo pradžią.  Žieminius drabužius palikę namie ir ant žemės prisėsti nevengiantys žmonės į ligonines suguža gydytis šlapimo takų infekcijų. Itin dažnai nuo šios bėdos kenčia vaikai ir paaugliai.

IMG 4362Šilutės ligoninėje pirmadienį viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys dideliais pažadais nesišvaistė.

Pasveikinęs įstaigos kolektyvą su neseniai suteiktu regioninės ligoninės statusu, o jos vadovą Darių Steponkų - gavus nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardą, ministras neslėpė, kad lengva nebus: „Konkuruoti su stipriomis Klaipėdos ligoninėmis bus pakankamai sunku. Tačiau kokybę reikės išlaikyti ir dirbti taip, kad jos neprarastumėt“.


Optimistinėmis prognozėmis dėl gimdyvių skaičiaus drąsino kartu su ministru ligoninėn atvykęs Seimo narys Arūnas Valinskas. Jis medikus patikino, kad kaip įmanydamas stengsis prikalbinti žmoną Ingą pamėginti susilaukti dukrytės. Ir jeigu taip nutiks, I.Valinskienė, jos vyro pažadu, gimdyti turės Šilutės ligoninėje.

tablePo šeštadienį vienoje iš miesto pobūvių salėje vykusios šeimos šventės ligoninėje atsidūrė trys žmonės. Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie įvykį informuota antradienį po pietų.

Po miestą sklando gandai, esą pobūvio svečiai galėjo užsikrėsti salmoneliozės bakterija.

HandwashinghiresNuo žarnyno infekcinių ligų kasmet pasaulyje miršta apie 2,5 mln. žmonių, o dėl netinkamos rankų higienos - apie 90 tūkst. žmonių, nes tik apie 40 procentų gyventojų moka teisingai plauti rankas. Besivystančiose šalyse kasmet dėl diarėjos (viduriavimo) ir kvėpavimo organų ligų miršta 3,5 mln. vaikų.

maistasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad Šilutėje pradėtas tyrimas dėl ūmios žarnyno infekcijos – salmoneliozės protrūkio. Pirminiais duomenimis, blogai pasijuto 4 praėjusį savaitgalį viename pobūvyje dalyvavę asmenys, 2 iš jų paguldyti į ligoninę, dar 2 nukentėję asmenys gydosi namuose.

LeukemijaVos išgirdus apie kaulų čiulpų donorystę žmonės išsigąsta ir ima purtyti galvas vien pasiūlius jiems prisijungti prie šios akcijos.

Įvairiausiais mitais apipinta kaulų čiulpų donorystė nėra tokia skausminga ir sudėtinga kaip gali atrodyti iš pirmojo žvilgsnio.

sveikuoliu sveikuoliai zibu komandaBaigėsi tarptautinis - Lietuvos ir Latvijos - vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Žibų pradinukų komanda „Vitaminai“, nugalėjusi dešimtis varžovų, pasiekė finalą ir jame vėl buvo viena geriausių - iškovojo II vietą.

uodasApsauga nuo uodų gali būti natūrali, saugi ir gardžiai kvepėti. Tai įmanoma, nes tam tikri eteriniai aliejai pasižymi uodus ir kitus geliančius padarėlius baidančiomis savybėmis, o žmogaus nosiai yra gardūs ir mieli.

pokalbis apie sveikata visi 1 3Pastaruoju metu daug kalbama apie sveiką gyvenimo būdą ir jo naudą žmogui. Praeityje sveikata žmogui reikšdavo vien beskausmę būklę, šiandien šio žodžio prasmė daug platesnė. Sveikata suprantama kaip gera fizinė, psichinė ir socialinė žmogaus būklė, asmeninis žmogaus turtas priklausantis nuo genetikos, fizinių, socialinių, ekonominių veiksnių ir nuo žmogaus elgsenos.  Protingai gyvendami, žmonės galėtų išvengti daugybės rūpesčių ir gyventi ilgiau. Ką daryti kad būtum sveikas ir laimingas?