Aktualijos

Pavojinga lėlė. / nevartok.lt nuotr.Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Vilniaus skyrius nustatė rinkoje esančius pavojingus žaislus: lėlę „The lovely girl“, lėlę „Charming girls Aestetic fashion“ ir lėlę – kūdikį “My baby”.

Gaminių kilmės šalis – Kinija. Gamintojas – nenurodytas.

Tuberkuliozė - gyvybei grėsminga lėtinė infekcinė liga, pirmiausiai pakenkianti plaučius. / Stock.XCHNG nuotr.Skaudi praktika rodo, jog pastaruoju metu užkrečiamosios virusinės ligos tampa vis stipresnės, atsparios medikamentams, todėl visada yra grėsmė tokios ligos protrūkiui. Neretai užkrečiamų ligų nešiotojai yra asocialūs asmenys, kurie nėra suinteresuoti gydymu bei nejaučia atsakomybės už ligos platinimą.

kosmetikaJau ilgą laiką yra žinoma, kad kosmetikos priemonės nėra gaminamos iš uogų ar žiedlapių. Spaudoje vis dažniau pasirodantys pranešimai perspėdavo moteris (o gal jau ir vyrus) apie žalingas sudedamąsias dalis esančias kosmetikos priemonėse.

Mes, moterys, turime savo grožio paslapčių, tad gal nieko keisto, kad kosmetikos gamintojai irgi nuo mūsų šį tą slepia? Neseniai buvo atlikta studija, kurioje pirmiausia buvo tiriami lūpų dažai. Ištirus šias kosmetikos priemones paaiškėjo, kad jose vis dar galima rasti švino, nors daugelis manė, kad tai seniausiai užmiršta atgyvena.

Pratęsus tyrimą su kitomis kosmetikos priemonėmis, paaiškėjo, kad be švino čia galima rasti ir kitų sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, kadmio akių pieštukuose, nikelio biriose pudrose, berilio skaistaluose ir t.t.

Kristina su sūnumi. / Asmeninio archyvo nuotr.Peržvelgę kalendorių pamatysime, kad kiekvieną mėnesį viena ar kelios dienos yra skirtos konkrečioms ligoms paminėti. Taip yra skatinamas visuomenės sąmoningumas, atkreipiamas dėmesys į ligos užklauptus žmones ir problemas, su kuriomis jie susiduria.

Vasario 29-oji – Pasaulinė retų ligų diena. Nors Lietuvoje ši diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą, ji minima tyliai. Galbūt todėl, kad apie retas ligas žinome nedaug, o žmonės, kurie galėtų viešai apie jas papasakoti, išsibarstę po visą šalį, ir didžioji jų dalis – užsidaręs savame rate, su savo problemomis ir mintimis.

IMG 6081Visų pastatų renovacijos projektą vykdančiame Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje po renovacijos atidarytas Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyrius. 40 lovų turintis skyrius jau pilnutėlis ligonių. Čia gydysis senyvo amžiaus žmonės, sergantys psichikos ligomis.

Skyriaus atidarymas vasario 10-ąją sutapo su vasario 11 dieną minima Pasauline ligonių diena. 1992 metais Popiežius Jonas Paulius II vasario 2-ąją paskelbė Pasauline ligonių diena, tad jau 20 metų visose katalikiškose valstybėse ši diena yra minima norint prisiminti sergančius žmones ir tuos, kurie padeda jiems išgyventi skausmą.

seimos gydytoju centras„Keista, kad medikai nekovoja už kiekvieną ligonį, kad slaugytojos leidžia sau daugiau nei gydytojai. Pas tokius medikus nuėjęs ligonis ne pasveiksta, o tik dar labiau suserga“, - taip savo vizito į redakciją tikslą apibūdino šilutiškė (pavadinkime ją Vida).

gripasDvi praėjusias savaitės mūsų rajone jau fiksuoti pavieniai gripo atvejai. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, 6-ąją savaitę (vasario 6-12 dienomis) gripu susirgo 3 suaugusieji, o 7-ąją savaitę (vasario 13-19 dienomis) - 4 suaugusieji ir 1 vaikas.

Vis daugiau alkoholiniu gerimu vartoja aukstaji issilavinima turincios mieste gyvenancios emancipuotos moterys D.Gurskaites nuotrValentino diena, gimtadienis, bendradarbių vakarėlis – nė vienas iš šių pasibuvimų neapsieina be tauriųjų gėrimų, kurie praskaidrina nuotaiką ir priverčia nusimesti įprastinius pančius. Žinant lietuviškus pasilinksminimo ypatumus, neretai topteli mintis, kad mes - alkoholikų tauta.

Praėjusiais metais moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ publikuotame straipsnyje „Probleminis alkoholinių gėrimų vartojimas Lietuvoje. CAGE testo duomenys“ rašoma, kad vienas Lietuvos gyventojas suvartoja 10,5 litro absoliutaus alkoholio.

Tyrėjai pastebėjo, kad alkoholinius gėrimus rečiausiai vartoja jaunesni, universitetinį išsilavinimą įgiję, mieste gyvenantys vyrai ir vis daugiau jo vartoja aukštąjį išsilavinimą turinčios, mieste gyvenančios emancipuotos moterys.

Žuvis. / sxc.hu nuotr.Lietuvos vartotojai labiausiai žuvies valgymo problema susidomėjo, kai televizijoje ir internete pasklido informacija apie iš Vietnamo importuojamas "nuodingąsias" pangasijas. Visas dėmesys tuo metu buvo sutelktas į vieną žuvies rūšį. Tačiau tai tik lašas jūroje.

Prieš rinkdamiesi žuvį turime įvertinti daugiau aspektų nei tik šalį iš kurios ji įvežama, juk mūsų lietuviškoji vandens gyventoja gali būti tokia pat pavojinga kaip ir toji iš Vietnamo.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai